• Aktualności

            • Najlepsi dla najmłodszych

            • Po raz ostatni w tym roku odbyło się czytanie bajki terapeutycznej. Tym razem uczennice klasy  VIII b odwiedziły uczniów klasy I b i zaprezentowały bajkę pod tytułem „Do odważnych świat należy”. Czytanie bajek o emocjach pozwoli lepiej rozumieć siebie i zachowanie innych osób. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali tekstu czytanego na głos z podziałem na role, dzięki temu uczyli się rozumienia treści i skupiania uwagi. Przedsięwzięcie ma na celu wzbogacanie słownictwa w wyrazy, które nie występują w mowie codziennej, rozwijanie wyobraźni i kreatywności najmłodszych uczniów szkoły, a także zachęcanie do zadawania pytań na temat prezentowanego tekstu. Dla uczennic, które mają najwyższą średnią z ocen, czytanie jest przyjemnością. Nic dziwnego, że tyle radości sprawia im prezentowanie dzieciom literackiego świata, pełnego niezwykłych bohaterów, miejsc i zjawisk.  Zbliżający się okres wakacyjny to czas na rożne przyjemności, w tym na samodzielne zgłębianie literatury. I do tego zachęcamy zarówno małych jak i dużych :) Akcję zorganizowała Pani Aldona Maksym i pedagog szkolny- Pani Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Kółko przyrodnicze i "uprawy w słoiku"

            • W poniedziałek 12.06.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie, w ramach pracy kółka przyrodniczego, odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klasy IV. Ci, jak zwykle, nie zawiedli :) Zaplanowaliśmy na zajęcia tworzenie „uprawy w słoiku”, więc uczniowie przynieśli duże słoiki z nakrętkami, znalazło się podłoże napowietrzające i ziemia. Samo doświadczenie miało na celu uzmysłowienie uczniom, że rośliny są samowystarczalne. Co prawda efekty naszej pracy będą widoczne za kilka tygodni, ale już zabawa w uprawianie roślin była świetna. Klara, Julek, Gabryś i Kacper pod nadzorem nauczyciela przygotowali podłoże i nasadzili sadzonki zielistki odcięte od dorosłej rośliny – dodatkowo poznali sposób na jej rozmnażanie. Malutkie sadzonki zostały osadzone w ziemi i podlane odpowiednią ilością wody. Po dokładnym zakręceniu słoików zakleiliśmy nakrętki taśmą, żeby nikogo nie kusiło do ich odkręcenia :) Wszystko czego potrzebują rośliny zostało wewnątrz słoika. Ustawione na nasłonecznionym parapecie same urosną bez podlewania czy dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Parująca z ziemi woda nie „ucieknie” dzięki zakrętkom a słońce da siłę zielistkom by mogły się rozwijać. Po prostu magia :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu zajęć.

            • Dzień Dziecka i Święto Szkoły - dzień 1

            • 5 czerwca 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Był to również pierwszy dzień Święta Szkoły, który obfitował w bardzo wiele atrakcji. Uczniowie spędzili go w towarzystwie gości z Nadleśnictwa Krasiczyn, którzy zaprosili wszystkich na krótki spacer do lasu. Podczas przechadzki przypomnieli uczniom czym jest ten ekosystem, jakie jest znaczenie lasów dla organizmów żywych oraz w jaki sposób powinni z lasów korzystać ludzie. Omówili też główne strategie nadleśnictw związane z opieką nad bioróżnorodnością, trwałością i odpowiedzialnym wykorzystywaniem lasów w Polsce. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie główne gatunki drzew i krzewów występujące w lasach Nadleśnictwa Krasiczyn oraz poznać efekty sukcesji tych ekosystemów. Po powrocie dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą w ciekawych grach i zabawach edukacyjnych przygotowanych przez naszych gości. Każdy uczestnik mógł liczyć na nagrodę, oczywiście o tematyce przyrodniczej.

              Po części edukacyjnej przyszła kolej na zabawę na dmuchanych zjeżdżalniach oraz w pianie, która okazała się prawdziwym hitem całej imprezy :) Były też smakołyki: kiełbaski z grilla i ogniska, wata cukrowa, popcorn oraz ciasta przygotowane przez rodziców. Było naprawdę pysznie :)

              Dzieci szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do domów. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Nadleśnictwa Krasiczyn oraz Rady Rodziców za pomoc w organizacji Dnia Dziecka i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w albumie fotograficznym.

            • Święto Szkoły i Patrona – dzień 2

            • Drugi dzień świętowania rozpoczęliśmy od Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Krasiczynie, do którego społeczność szkolna udała się w orszaku, na czele którego jak zwykle szedł poczet sztandarowy, królowa Jadwiga z dwórkami i paziami, a następnie cała brać szkolna z pedagogami i rodzicami. Podczas Mszy św., której przewodniczył ks. Proboszcz Sławomir Nowak, liturgię słowa, psalm i modlitwę wiernych poprowadzili uczniowie kl. V. Oprawę muzyczną zapewnił Ewangeliczny Ruch Młodych działający pod opieką ks. Mariusza Fala, a składający się z uczniów naszej szkoły.

              Po Mszy św. w świetlicy naszej szkoły nastąpiło przedstawienie wyników konkursów towarzyszących Świętu Patrona. Odpowiedzialne za tę część uroczystości były organizatorki konkursów, panie: Jolanta Buczyńska, Greta Halik i Anna Jary.

               

              Przeprowadzono następujące konkursy:

               

              1. Śpiewamy hymn szkoły – konkurs dla kl. I

              Wyniki:

              I miejsce ex aequo: Karolina Jurczak i Franciszek Kowalski
              II miejsce ex aequo: Gabriela Baran i Julia Świerk
              III miejsce ex aequo: Aurelia Lubińska, Karolina Kołcz, Zuzanna Kaleta, Emilia Kubik i Agata Tkacz
              Wyróżnienie: Marcel Milczek

               

              2. Opowiadanie legend o św. królowej Jadwidze – konkurs dla kl. II-III

              Wyniki:

              I miejsce: Kinga Podolak

              II miejsce: Natalia Rodzeń

              III miejsce ex aequo: Daria Amarowicz i Lena Pelc

               

              3. Konkurs literacki „Jakimi wartościami kierowała się królowa Jadwiga, a jakimi Ty się kierujesz?” – konkurs dla kl. VI-VIII

              Wyniki:

              I miejsce: Nikola Kowarzyk

              II miejsce: Amanda Foremny

              III miejsce: Aleksandra Kowalska

              Wyróżnienia: ex aequo Kinga Osiadły i Alicja Polkowska

               

              Po uroczystej gali wręczenia nagród uczniowie udali się do miejscowego GOK-u na przedstawienie pt. ”Akademia pana Kleksa”.

            • Przechadzka dostojnej Królowej Jadwigi

            • Dnia 6 czerwca roku pańskiego 2023 Królowa Jadwiga w asyście ślicznych dwórek oraz odważnych paziów udała się na spacer po krasiczyńskich włościach. Tradycyjnie zawitała do Urzędu Gminy, gdzie rozdawała ukłony i uściski dłoni wszystkim pracownikom administracyjnym oraz przebywającym w tym czasie w urzędzie petentom. Odwiedziła krasiczyński zamek i rozległe tereny parku wokół  XVI wiecznej budowli. Wśród wiosennych promieni słońca, wolnym krokiem, w doborowym towarzystwie Jadwiga rozdawała mieszkańcom gminy słodkie podarunki. Na jej drodze pojawił się także funkcjonariusz Policji, który również został obdarowany słodkim podarkiem i arkusikiem papieru zawierającym serdeczne pozdrowienia od Królowej Jadwigi. Jej Wysokość nie zapomniała także o przyjezdnych gościach, których na krasiczyńskich włościach nigdy nie brakuje. Odbyła interesującą rozmowę z jegomościami z terenów Śląska, którzy w tym dniu zwiedzali zamkową kaplicę. Królowa odwiedziła także dzieci z obu przedszkoli, które z entuzjazmem przyglądały się czcigodnej pani. Po kilku godzinach spaceru królowa udała się na spoczynek. Tym, którzy nie mieli okazji ukłonić się przed jej obliczem uspokajamy, że za rok Królowa Jadwiga znowu zagości w tej urokliwej gminie.

              W tym wyjątkowym dniu Królowa Jadwiga i jej orszak otoczeni byli wsparciem Pani Jolanty Buczyńskiej, która na co dzień jest opiekunką koła miłośników patronki Szkoły Podstawowej w Krasiczynie- Królowej Jadwigi, Pani Aldony Maksym i pedagoga szkolnego- Pani Renaty Garbarczyk.

            • "Akademia Pana Kleksa"

            • 6 czerwca 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Akademia Pana Kleksa". Na scenie zobaczyliśmy uczniów naszej szkół, którzy uczęszczają na zajęcia teatralne w GOK w Krasiczynie. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali się na scenie i zachwycili zebraną publiczność, która nagrodziła ich gromkimi brawami. 25 maja zostali również docenieni na 45. Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych pn. „Tropem Jasia i Małgosi” w Birczy, gdzie otrzymali III miejsce. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Dyrektor GOK w Krasiczynie Pani Bogumile Zwolińskiej za zaproszenie na przedstawienie.

            • Tkanki i organy roślin

            • Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie w ramach realizacji materiału z biologii dostali zadanie długoterminowe. Mogli sami wybrać zakres wykonywanej pracy. Polegała ona na wykonaniu plakatu w formacie A3 zawierającego określony zakres treści dotyczących budowy roślin. Tkanki i organy roślin miały zostać przedstawione w poprawnej merytorycznie i przejrzystej formie, z wykorzystaniem różnorodnych technik. Uczniowie wykonali swoją pracę znakomicie! Ciekawe rozwiązania, piękna forma, wysoki poziom estetyczny. Brawo Wy! Plakaty wszystkich uczniów zostały wyeksponowane na tablicy szkolnej, na korytarzu w budynku nr 1. Zapraszamy do obejrzenia prac.

            • Egzamin na kartę rowerową

            • 29 maja uczniowie kl. IV  Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie przystąpili do teoretycznego egzaminu na kartę rowerową, 6 czerwca odbył się egzamin praktyczny.

               Celem  egzaminu było:

              • popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,
              • kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,
              • popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy,
              • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

              Egzamin składał się z dwóch części.

              1. Część teoretyczna.

              Było to sprawdzenie wiadomości, uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowania,  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Aby go zdać, dzieci musiały poprawnie odpowiedzieć na 80% pytań zawartych w teście. Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego.

              2. Część praktyczna

              Egzamin praktyczny polegał  na ocenie umiejętności prawidłowej techniki jazdy.

              Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwał  zaproszony policjant z Posterunku Policji w Krasiczynie –  st. sierż. Krzysztof Kopczak oraz nauczyciel techniki pani Greta Halik. Wszystkim szczęśliwym posiadaczom -pierwszego w życiu "prawa jazdy" Gratulujemy!

            • Przedstawienie teatralne

            • 2 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu profilaktycznym w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Spektakle teatralne są doskonałą okazją do rozbudzania dziecięcej wyobraźni, uwrażliwiania na sztukę, zachęcania do refleksji, a także pozytywnie oddziałują na sferę emocjonalną młodych umysłów. Gra aktorska sprzyja ćwiczeniu wyrażania uczuć, wspomaga procesy przyczynowo-skutkowe. Treści zawarte w każdym przedstawieniu dostosowane są do wieku i aktualnie występujących problemów. Nic dziwnego, że przedstawienia te w naszej szkole cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Aktorzy zwrócili uwagę na rozwijanie postaw opartych na odpowiedzialności za dokonywane wybory. Dzięki profilaktyce zachowań ryzykownych chcemy przestrzec naszych najmłodszych uczniów i uwrażliwić na pojawiające się pokusy. Szczególnie, że już niedługo rozpoczną się wakacje, a więc czas większej swobody. Spektakl zwracał uwagę na problemy współczesnych, dzieci których często jedyną rozrywką jest oglądanie filmików w telefonie lub granie na konsolach. W spektaklu zwrócono uwagę na brak aktywności fizycznej małych dzieci, na otyłość, która jest wynikiem nie tylko złego odżywiania ale również brakiem ruchu fizycznego.

              W dwóch przedstawieniach wzięli udział uczniowie klas: 0, Ia, Ib, II, III. Spotkanie zorganizował pedagog szkolny, Pani Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Wyjazd kl. I b do kina Helios

            • Dzień Dziecka uczniowie klasy I b świętowali w kinie Helios, w Przemyślu. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem śledzili historię odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki. Jak to w kinie bywa, dodatkową atrakcją był popcorn i cola. Dzieci bardzo kulturalnie zachowywały się w kinie i dzielnie pokonały drogę między Galerią Sanową a przystankiem autobusowym. W nagrodę za dobre zachowanie pierwszoklasiści zostali zaproszeni na lody. Opiekę nad uczniami wraz z wychowawcą sprawowała pani Sylwia Kaleta, mama uczennicy Zuzi.

            • Wycieczka do Krakowa

            • 1 czerwca  uczniowie klas IV, V, VI a i b pod opieką swoich wychowawczyń Pań Jolanty Buczyńskiej oraz Grety Halik oraz kierownictwem Pana Piotra Ciska pojechali na wycieczkę.

              Już o  godzinie 6.00 wszyscy w wyśmienitych humorach wyruszyli w stronę Krakowa. Po niecałych 3 godzinach dotarli do ogrodu zoologicznego.  Uczniowie, spacerując alejkami ukwieconymi licznymi krzewami, mogli podziwiać różne gatunki zwierząt ze wszystkich kontynentów. W trakcie zwiedzania dzieci miały możliwość pogłaskać i nakarmić alpaki, kucyki, osiołki, kózki karłowate itp. zwierzątka. Następnie wyruszyli na spotkanie z przewodnikiem. Spacerując wzdłuż Wisły zobaczyli Smoka Wawelskiego, który zionął ogniem, a idąc dalej dotarli do Zamku Królewskiego i Katedry na Wawelu, w której podziemiach znajdują się groby królewskie - miejsce spoczynku królów, książąt i bohaterów narodowych. Zwiedzając katedrę najdłużej zatrzymali się przy grobie św. Jadwigi – patronki naszej szkoły. Potem wspinali się wąskimi korytarzami, po stromych schodkach na wieżę, aby zobaczyć dzwon Zygmunta, dotknąć jego serca i pomyśleć marzenie, które ma się spełnić. Następnie, podziwiając wąskie, zabytkowe uliczki, ruszyli na rynek. Kolejny dłuższy postój miał miejsce  na dziedzińcu Collegium Maius - najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znajduje się tam jedyny w Krakowie zegar z ruchomymi figurkami. O 15.00 rozległa się muzyka: pieśń akademicka Gaudeamus Igitur. Wtedy kolejno  oczom zgromadzonych ukazały się postacie wychodzące z zegara. Było ich sześć: pedel UJ (czyli woźny), królowa Jadwiga, Władysław Jagiełło, Jan z Kęt, Hugo Kołłątaj oraz Stanisław ze Skalbmierza. Po tej atrakcji wygłodniali uczniowie udali się na posiłek, a potem do Sukiennic, w których oglądali pięknie wykonane ozdoby i zakupili pamiątki dla bliskich. Około 18.00 wycieczkowicze zmęczeni, ale usatysfakcjonowani licznymi atrakcjami, wyruszyli w drogę powrotną. 

              Do Krasiczyna młodzież wróciła w dobrych humorach, zadowolona  ze wspólnie spędzonego czasu.

            • INAUGURACJA WOLONTARIATU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO dla Schroniska „Arka” w Przemyślu

            • W dniu 01.06.2023 r., w ramach rozpoczęcia wolontariatu, kl. VII B wraz z opiekunami SU udała się do schroniska, z którym  nasz samorząd współpracuje od lat.

              Dla podopiecznych „Arki” uczniowie przywieźli prezenty w postaci zgromadzonej wcześniej przez całą społeczność szkolną karmy i innych akcesoriów dla zwierząt. Ale nie tylko… przede wszystkim zaoferowali swoje otwarte na bezinteresowną pomoc serca.

              Z wielkim zaangażowaniem przystąpili najpierw do prac porządkowych, napełniania misek wodą i karmą.

              Następnie przyszedł czas na zapoznanie się z pieskami najpierw przez kraty a później przez bezpośredni kontakt polegający na wyprowadzeniu piesków na spacer.

              Ze zdumieniem wolontariusze odkryli, że „nasi młodsi bracia” instynktownie dopasowują się do swojego opiekuna i w niespełna 10 minut każdy miał już „swojego”  ulubieńca.

              Wywołało to też ogromne emocje, przede wszystkim wzruszenie, ponieważ spragnione uczuć, głaskania, przytulania czy drapania za uszkami zwierzaki ufnie lgnęły do opiekunów, nie opuszczając ich na krok.

              Zawiązały się pierwsze prawdziwe, jedyne i niepowtarzalne przyjaźnie.

              Dwie godziny pobytu minęły w okamgnieniu i nadszedł czas odjazdu.

              Łzom nie było końca, mimo że to przecież dopiero pierwszy z wielu, wielu wolontariatów na rzecz tego schroniska.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Dzień Dziecka w kl. I a

            • 1 czerwca 2023 r. klasa I a wraz z wychowawczynią Panią Oktawią Oszczypko uczcili najważniejszy dzień dla małych i dużych - Dzień Dziecka. Uczniowie z samego rana  zaznajomili się  i wzbogacili swoją wiedzę z zakresu tradycji świętowania tego wyjątkowego dnia w innych krajach na świecie. Dodatkowo został poruszony temat praw dziecka i możliwości ich wykorzystywania na co dzień a także  i obowiązków jakie należy spełniać. Po obejrzeniu filmu i wysłuchaniu pogadanki przygotowanej przez wychowawczynię uczniowie udali się do Parku w Krasiczynie. Na początku aby osłodzić dzień dzieci zjadły ogromne porcje lodów, które wprawiły je w "czekoladowe uśmiechy" :) Następnie po słodkim akcencie uczniowie udali się na dziedziniec zamkowy gdzie czekała na nich prawdziwa niespodzianka. Pan Przewodnik rozpoczął wykład na temat historii zamku w Krasiczynie oraz opowiedział wiele ciekawostek dotyczących miejscowości, które wzbudziły bardzo duże zainteresowanie najmłodszych. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie wnętrza zamku i jego wież. Pierwszoklasiści maszerowali po przepięknych wnętrzach, z ogromną uwaga wsłuchując się w informacje, które były im przekazywane. Dzieci zadawały wiele pytań, które świadczyły o dużym zainteresowaniu tymże miejscem. Oczywiście najwięcej pytań było o białą damę i lochy... :) Kiedy zbliżył się koniec zwiedzania uczniowie w nagrodę za wyróżniające się zachowanie mieli możliwość zwiedzenia tajemnych podziemi, jednak... odważyli się na nie tylko najzuchwalsi: Gabrysia Chruszcz i Antek Jasiński. Dzieci nie przestraszyły się ciemności, tajemniczych dźwięków i innych straszydeł, za co należą im się ogromne gratulacje! Dzień w Zamku wzbudził bardzo duże poruszenie i ciekawość  oraz na pewno na długo pozostanie w pamięci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

            • Dzień Rodziny w kl. I a

            • W dniu 31.05.2023 r. odbyło się Święto Rodziny klasy I a. W uroczystości wzięli udział: Dyrektor Szkoły Pan Marek Kuźmiek, rodzice, dzieci a także wychowawczyni klasy Pani Oktawia Oszczypko. Dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny wzbogacony w elementy tańca. Pierwszoklasiści podczas przedstawienia wcielili się w rolę rodziców i w  humorystyczny sposób ukazali codzienność wielu rodzin. Dziewczynki wcieliły się w rolę mam, które dodatkowo miały nawet swoje dzieci - oczywiście były nimi lalki. Natomiast tatusiowie w żartobliwy sposób pokazali z jaką codziennością muszą mierzyć się ojcowie. Dzieci zaśpiewały również piękne piosenki, które u niejednej mamy wywołały łzy wzruszenia. Uwieńczeniem występu był taniec, podczas którego uczniowie z pomponami w dłoniach zaprezentowali swoje umiejętności ruchowe. Dzień Rodziny to piękna inicjatywa,  która integruje, scala i pielęgnuje prawdziwą bezinteresowną miłość. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmiku z uroczystości.

            • Wycieczka do Bochni, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu

            • W dniach 29-30.05.2023 r. klasy VII a, VII b oraz część uczniów z klas VIII a i VIII b wraz z opiekunami: Panią Marzanną Zacharą, Panią Ewą Pankiewicz i  Panią Moniką Chruszcz pojechali na dwudniową wycieczkę do Bochni, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu. Skoro świt o godz. 4.20 wyjechaliśmy do Bochni, gdzie celem naszej podróży było zwiedzanie najstarszej kopalni soli w Polsce. Początki wydobycia soli szacowane są na rok 1948. Od 2013 r. Kopalnia Soli w Bochni znalazła się na światowej liście zabytków UNESCO. Na początku naszego zwiedzania zjechaliśmy ciasną windą siedmioosobową ok. 300 metrów pod ziemię, gdzie przywitał nas przewodnik i zaprosił na przejażdżkę górniczą  kolejką podziemną, aby zacząć zwiedzanie tej niesamowitej, multimedialnej kopalni. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek i poznaliśmy historię kopalni, a nawet przemawiali do nas sami królowie i nie tylko. Uczestniczyliśmy również w przeprawie łodzią przez zalaną solanką komorę w towarzystwie dwóch flisaków, barwnie opowiadających o tajemniczych zakamarkach bocheńskiej kopalni. Zwiedziliśmy  Kaplicę Św. Kingi - to tutaj  znajduje się pamiątka po jej kanonizacji, w postaci filarów solnych, podtrzymujących stół ofiarny, przy którym św. Jan Paweł II odprawił mszę świętą kanonizacyjną.  Zagraliśmy również w piłkę nożną oraz koszykówkę 300 m pod ziemią, co było niemałą atrakcją. Po 4 godzinach pobytu w kopalni i przejściu ok 700 schodów wyjechaliśmy na powierzchnię ziemi. Po trudach zwiedzania udaliśmy się na zasłużony odpoczynek i trochę szaleństw do krakowskiego Aquaparku, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, rwąca rzeka, wodne tory przeszkód a dla bardziej leniwych jakuzzi i leżaki. Dwugodzinny pobyt bardzo szybko upłynął i w końcu nadszedł czas na obiadokolację oraz nocleg w Kalwarii Zebrzydowskiej w Domu Pielgrzyma, gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci. Po obiadokolacji zakwaterowaliśmy się w pokojach, a później niektórzy zwiedzali Sanktuarium Maryjno-Pasyjne, przeszli się po dróżkach Matki Boskiej oraz zawiązywali nowe kontakty  z uczestnikami z innych grup, które też tam przebywały. Po 22.00 nastąpiła cisza nocna, do której nie każdy się dostosował...ale kto z nas nigdy nie był na wycieczce i grzecznie o 22.00 już leżał w łóżku? No właśnie... taki wyjazd rządzi się swoimi prawami. Po krótkiej, nocnej drzemce o godz. 8.00 udaliśmy się na śniadanie, po którym każdy zrobił porządek w swoim pokoju, spakował się aby udać się w dalszą drogę. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Park w Inwałdzie do którego dojechaliśmy przez Wadowice, bo nasz wspaniały pan kierowca chciał nam pokazać Bazylikę Najświętszej Maryi Panny, za co serdecznie mu dziękujemy. Do Inwałdu dojechaliśmy ok 10.00 i po zakupie biletów poszliśmy na przeprawę tratwami po stawie. Następnie udaliśmy się do Warowni – czekał tam na nas przewodnik, który oprowadził nas po sali tortur i przekazał różne ciekawostki oraz umówił nas na laserowego paintballa. Po zwiedzaniu Warowni przeszliśmy na pokaz kucia żelaza, tkactwa oraz robienia powrozu. W przerwie od zwiedzania udaliśmy się na pyszne pierogi, a po obiedzie uczniowie podzieleni na dwie grupy i poszli na paintball laserowy oraz strzelanie z łuku, można również było odpocząć na hamakach. Następną atrakcją jaka na nas czekała były warsztaty robienia świec z wosku pszczelego. Każdy stworzył własną świecę, którą później mógł zabrać do domu. Ostatnią częścią naszego zwiedzania był Park Miniatur, gdzie można zobaczyć miniaturowe budowle charakterystyczne dla większości państw i miast w Europie i na świecie oraz lunapark z kinem 5 D i domem strachu. Zmęczeni całodniowym chodzeniem około godziny 16:00 udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Podczas powrotu słuchaliśmy muzyki, prowadziliśmy rozmowy, niektórzy spali po nieprzespanej nocy. Na zakończenie naszej wycieczki zjedliśmy jeszcze przepyszne zapiekanki, w autokarze zrobiliśmy „klimat” przy piosence zespołu Lady Pank „Zawsze tam gdzie Ty” i około 21:00 zajechaliśmy na parking w Krasiczynie, gdzie czekali stęsknieni rodzice. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji :)

            • Sukces Ali i Agatki!

            • Poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego „Badajmy się!” dla uczniów szkół podstawowych zorganizowanego przez Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Konkurencja była bardzo duża bowiem wpłynęło 206 prac.

              Bardzo się cieszę, że tak konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, dlatego że jest on poświęcony zdrowiu, a zdrowie jest największą wartością w życiu. Może mieć wszystko, możemy być bardzo bogaci, ale bez zdrowia te wszystkie rzeczy przestają mieć znaczenie -powiedziała dyrektor szpitala Barbara Stawarz.

              Jak zaznaczyła, uczniowie musieli włożyć w swoje prace dużo wysiłku – nie tylko związanego z jej wykonaniem, ale też ze zdobyciem odpowiedniej wiedzy. Dzięki temu młodzi ludzie podnoszą swoją świadomość na temat zdrowego stylu życia i badań profilaktycznych.

              Z kolei przewodniczący komisji plastycznej, Henryk Lasko – artysta malarz i pracownik Przemyskiej Biblioteki Publicznej – wyjaśniał czym charakteryzuje się plakat i jakimi kryteriami kierowała się komisja. Podkreślił również, że poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszymy się, że komisja postanowiła przyznać wyróżnienie w kategorii klas I-III uczennicy naszej szkoły Agatce  Tkacz z kl. I b, natomiast III miejsce wśród uczniów kl. IV-VIII zajęła Alicja Polkowska z kl. VII a. Wszyscy uczestnicy konkursu - Amelia Fok, Szymon Ryglowski, Blanka Stawarz, Emilia Kubik oraz Zuzanna Kaleta - otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

              Wręczenie nagród odbyło się 31 maja w sali wielofunkcyjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

              Zgodnie z regulaminem nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie w szpitalu oraz mogą zostać wykorzystane jako plakaty promujące badania profilaktyczne.

            • "Złota Kaczka" w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa

            • 31 maja 2023 r. uczniowie klas 0-III obejrzeli spektakl "Złota Kaczka" w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa. Jest to inscenizacja jednej z mniej znanych legend warszawskich. W podziemiach pałacu Ostrogskich na Tamce pływa zaklęta w złotą kaczkę księżniczka. Każdemu, kto do niej przyjdzie obiecuje spełnić życzenie o bogactwie, ale śmiałek musi wykonać jedno zadanie. Spektakl uczy wrażliwości na potrzeby innych oraz pomaga młodym widzom znaleźć odpowiedź na pytanie: czy warto za wszelką cenę dążyć do bogactwa i zaszczytów? Przecież nie wszystko można kupić, a większą wartość ma to, co zostało zdobyte dużym wysiłkiem.

              To wydarzenie kulturalne zostało zorganizowane przez Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasiczynie Panią Magdalenę Błachut. Serdecznie dziękujemy z zaproszenie :)

            • Wycieczka klasy I a do Dworu Wapowce

            • W dniu 30.05.2023 r. odbyła się klasowa wycieczka klasy I a do Dworu Wapowce. Celem wycieczki były warsztaty robienia czekolady, a także gry i zabawy w sali zabaw "Koliberek". Uczniowie już od samego początku wyjazdu mieli doskonałe humory. Początkowym etapem wycieczki było zwiedzenie fabryki czekolady a także wysłuchanie ciekawej historii Pani Przewodnik na temat historii powstawania tego słodkiego specjału. Dzieci dodatkowo mogły zobaczyć jak wyglądają ziarna kakaowca i spróbować kilku rodzajów czekolady. Następnie uczniowie wraz z wychowawczynią Panią Oktawia Oszczypko przystąpili do produkowania własnej czekolady. Z masy, która została wcześniej przygotowana dzieci wycinały różnorodne kształty czekoladek, które następnie przyozdobiły kolorowymi posypkami. Smakołyki zostały zapakowane dzięki czemu można było zabrać je ze sobą do domu. Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w sali zabaw. Energia nie opuszczała naszych pierwszoklasistów, którzy korzystali ze wszystkich możliwych atrakcji. Były zjeżdżalnie, zabawy w kulkach i tunelach. A także samochody, plastikowe pistolety i inne gadżety, które umożliwiały zabawy między rówieśnikami. Kiedy czas  w sali zabaw dobiegł końca uczniowie wyruszyli na zwiedzenie parku znajdującego przy Dworze Wapowce, który w swojej ofercie ma różnorodne atrakcje przeznaczone dla dzieci. Uczniowie mieli możliwość poznania gry w szachy w wersji plenerowej a także skorzystali z atrakcyjnego z placu zabaw. Na zakończenie wspólnie z wychowawczynią pierwszoklasiści zagrali w "mrożonego berka". Przyszedł czas powrotu do szkoły i uczniowie wyruszyli do domu bo jak to mawiają... wszystko co dobre szybko się kończy, ale wspomnienia pozostają na całe życie :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

            • Gala podsumowania konkursów przedmiotowych w Rzeszowie

            • W dniu 30.05.2023 r. w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród i dyplomów laureatom kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Wśród gości spotkania byli: Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart, Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch, dyrektorzy szkół z województwa podkarpackiego, laureaci poszczególnych konkursów oraz stypendiów ministra edukacji, rodzice, nauczyciele przygotowujący uczniów do poszczególnych konkursów i zaproszeni goście.

              Po wystąpieniach Pani Wojewody i Pani Kurator laureaci otrzymali pamiątkowe nagrody i zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata konkursu przedmiotowego.
              Zwalnia ono ucznia z konieczności pisania egzaminu ósmoklasisty i zapewnia pierwszeństwo przy przyjęciu do wybranej szkoły.

              Naszą laureatką była LAURA KUBIK z kl. VIII b, która zdobyła to wyróżnienie w konkursie języka niemieckiego. Opiekunem uczennicy był Pan Piotr Tarnawski.

              Gratulujemy Laurze sukcesu!

            • Organizatorzy i laureaci XVIII "Spotkań Ortograficznych" oraz VI "Spotkań Matematycznych" z wizytą u Starosty

            • W dniu 30 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyło się uroczyste  rozdanie nagród dla laureatów XVIII "Spotkań Ortograficznych" oraz VI "Spotkań Matematycznych".

              W tym podniosłym wydarzeniu, którego Gospodarzem był Starosta Przemyski pan Jan Pączek uczestniczyli oprócz laureatów, organizatorzy konkursów, dyrektorzy szkół w których konkursy się odbywały, nauczyciele, rodzice, a także  pan Przemysław Włodek Nadleśniczy Nadleśnictwa Krasiczyn i pan Piotr Worosz  Naczelnik Wydziału RGEKiP.

              Starosta Przemyski Jan Pączek wraz z Przemysławem Włodkiem Nadleśniczym Nadleśnictwa Krasiczyn wręczali dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu ortograficznego i matematycznego. Starosta podziękował  nauczycielom za przygotowanie uczniów do tak trudnych zmagań. Wyraził również uznanie i podziękował organizatorce konkursu – pani Marcie Kostce (nauczyciel SP w Krasiczynie) za kontynuację konkursu ortograficznego, a pani Agnieszce Ziębie i Anecie Hadam (nauczycielkom SP nr 16 w Przemyślu) za organizację konkursu matematycznego. Podziękowania otrzymali również dyrektorzy szkół, na terenie których odbywały się konkursy, pan Marek Kuźmiek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasiczynie i Grzegorz Szopa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu.

              Wydarzenie to było dla szkoły w Krasiczynie ważnym ewenementem, gdyż placówka od tego roku  włączyła się w organizację „Spotkań Ortograficznych” a także po raz pierwszy od czasu organizacji „Spotkań Matematycznych” miała swojego laureata w tym konkursie – Szymona Karpeckiego, ucznia klasy III. Karol został nagrodzony wyróżnieniem. To duży sukces trzecioklasisty i  jego wychowawcy p. Joanny Bielańskiej.