• Szkolenie żołnierzy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

• W dniach 1-2 lipca żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili się na terenie Gminy Krasiczyn. W intensywnym szkoleniu, w ramach którego odbyła się także przeprawa przez rzekę San, wzięło udział kilkudziesięciu żołnierzy. Nieocenioną pomoc, przemyscy terytorialsi uzyskali od gminy Krasiczyn, w tym dostęp do infrastruktury, usprawniającej logistyczne zabezpieczenie zajęć. Wielkie podziękowania należą się Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie, Panu Markowi Kuźmiekowi, który udostępnił pomieszczenia szkolne do dyspozycji żołnierzy.

To już nie pierwszy raz, kiedy współpraca Wojsk Obrony Terytorialnej z lokalnym samorządem daje realne owoce, dzięki którym żołnierze w trakcie ćwiczeń i w razie realnych zagrożeń będą mogli reagować szybciej i  jeszcze bardziej skutecznie.