• Muzyczny sukces naszych uczennic

• Na XVI Powiatowym, Międzyszkolnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu w dniach 11- 12 stycznia 2023 r. uczennice naszej szkoły odniosły niebywały sukces.

W kategorii klas V- VIII Aleksandra Antoniak z klasy VI a zajęła II miejsce, a Gabriela Tkacz również z klasy VI a otrzymała wyróżnienie

Natomiast uczennica klasy I b Karolina Jurczak za przepiękne i bezkonkurencyjne wykonanie pastorałki „Od serca do ucha” zdobyła I miejsce w kategorii klas I – IV.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wysłuchania pastorałki w wykonaniu Karolinki :)

• Bezpieczne ferie

• Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 13 stycznia w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji dla uczniów kl. 0-III. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli  o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Zwrócono uwagę na właściwe zachowanie jeśli wyjedziemy do innej miejscowości i nie będziemy pod opieką rodziców. Funkcjonariusze przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby. Przypomniany został numer alarmowy i zaprezentowano sposób rozmawiania z dyspozytorem. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń nietypowych zdarzeń. Przypomniano o zasadach poruszania po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Pod koniec uczniowie podzielili się własnymi spostrzeżeniami związanymi z niebezpiecznymi sytuacjami. Spotkanie zorganizował pedagog szkolny Pani Renata Garbarczyk. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego odpoczynku i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Kolędowanie z Babcią i Dziadkiem

• Uczniowie klasy czwartej, pod czujnym okiem wychowawcy zorganizowali wyjątkowe spotkanie dla swoich babć i dziadków. Przy pięknie zastawionych stołach, wspaniałych dekoracjach i znakomitej oprawie muzycznej wspólnie śpiewano kolędy i  rozmawiano na temat tradycji. Program artystyczny zawierał zarówno kolędy śpiewane wspólnie, jak i te, śpiewane tylko przez dzieci. Był to czas pełny wzruszeń, uśmiechów i zadowolenia. Kolędy, czyli pieśni opowiadające o wydarzeniach w Betlejem i narodzinach Jezusa są stałym elementem świąt. Nic więc dziwnego, że każdy je zna i chętnie śpiewa.  Wspólny śpiew ma dobroczynną moc, która jednoczy kolędników, rozbudza wrażliwości muzyczną. To także okazja do trenowania swych umiejętności wokalnych. Tak więc wspólne śpiewanie ma wiele korzyści dla ciała i ducha. Zaproszeni goście od razu wyrazili chęć kolejnego spotkania w takim gronie. Nie obyło się bez wzruszeń, śmiechu i uroczej sesji zdjęciowej dziadków z wnukami. Organizatorami spotkania byli: Jolanta Kostkiewicz, ks. Mariusz Fal, Aldona Maksym, Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Jasełka

• Bożonarodzeniowa tradycja jasełek głównie kojarzy nam się z przedstawieniami, gdzie odgrywane są scenki z dnia narodzin Jezusa Chrystusa. Zwykle występom towarzyszą piękne kolędy, efektowne stroje i niepowtarzalna, magiczna atmosfera.

Tą drogą poszli uczniowie kl. III i kl. V, którzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w jasełkowym przedstawieniu wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, a także innych gości przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Świetności inscenizacji dodały pastorałki i kolędy w wykonaniu uczniów: Karoliny Jurczak, Kacpra Olszańskiego oraz Aleksandry Antoniak, Gabrieli Tkacz, Kingi Osiadły, Mai Wróbel. Znane pieśni napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuli magię zbliżających się świąt.

Po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły, Pan Marek Kuźmiek , który swoim niecodziennym strojem  wpisał się w klimatyczny nastrój jasełek.

Podziękował młodym artystom oraz ich opiekunom: wychowawcy kl. III  Pani Joannie Bielańskiej, nauczycielce j. polskiego Pani Liliannie Grodeckiej oraz nauczycielce muzyki

Pani Annie Jary za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Złożył także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość zaproszonym gościom, rodzicom, nauczycielom  pracownikom szkoły oraz uczniom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.