• "Okiem przyrodnika" - luty

• 7 lutego 2022r., jak co miesiąc, odbyło się online spotkanie członków koła fotograficznego „Okiem przyrodnika” działającego przy Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Uczniowie klas VII i VIII należący do koła fotografów mają za zadanie samodzielne wykonanie zdjęć zgodnych z tematem w danym miesiącu. Ze względu na koniec półrocza, zmęczenie uczniów i zbliżające się ferie zimowe na luty zaplanowano temat „ROŚLINY DOMOWE”. Może prosty i oczywisty, ale wymagający :) W trakcie zajęć dokładnie wyjaśniono uczestnikom jak powinna wyglądać struktura pracy, jakie detale uczniowie powinni wziąć pod uwagę komponując zdjęcie, jakich „pułapek” unikać. Członkowie koła, także Ci, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu online, mieli tydzień na zrobienie i odesłanie zdjęcia. Prace są :) Tradycyjnie wybrano ZDJĘCIE MIESIĄCA – jest nim praca JULII CHRUSZCZ z klasy VIII a. Gratulacje Jula :)

Zapraszamy na kolejne spotkanie członków koła foto za miesiąc. Link do spotkania 7 marca znajdziecie w terminarzu Librus. Liczymy na Do zobaczenia :)

• Walentynki w szkole

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasiczynie  pamiętali o Dniu Zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Każdy z uczniów klas I-IV   mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W piątek 11.02.2022 r. korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek walentynkowych pełniły Kornelia i Julia z klasy IV.  Kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Najwięcej walentynek trafiło do uczniów z klasy III i IV. Niektórzy nauczyciele również dostali walentynki. To  miłe święto było również okazją do okazania komuś sympatii, życzliwości i  posłania uśmiechu  :)

• Odkrywamy tajemnice ciała człowieka

• W I półroczu roku szk. 2021/2022 uczniowie klasy IV w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie dostali do wykonania pracę długoterminową z przyrody. Była to praca do zrobienia w domu, podsumowująca dział ODKRYWAMY TAJEMNICE CIAŁA CZŁOWIEKA. Polegała na umieszczeniu wybranych przez uczniów układów w ciele człowieka na plakacie formatu A3. Technika dowolna. Kreatywność przyrodników nie ma granic – plakaty uczniów wyszły znakomicie :) A ile przy tym radości :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych prac w albumie fotograficznym oraz samych prac na gazetce szkolnej w budynku nr 1.

• Koncert laureatów I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek

• W niedzielę 30.01.2022 r. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętego Marcina w Krasiczynie odbył się koncert laureatów I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Gore Gwiazdka Jezusowi", w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.