• Aktualności

            • Odblaskowi w świetlicy

            • W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Krasiczynie przystąpiła do udziału w Pilotażowym programie konkursu “Odblaskowa szkoła” – I edycja – 2023. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Natomiast konkurs koordynowany jest przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. 

              Celem Konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych,  lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza dzieci szkół podstawowych polegających na:

              •popularyzowaniu stosowania przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych,

              •wyposażeniu jak największej liczby uczestników ruchu drogowego w elementy odblaskowe,

              •zwiększeniu aktywności dyrektorów szkół podstawowych, samorządów lokalnych oraz rodziców i opiekunów w zakresie wyposażenia i stosowania przez uczniów elementów odblaskowych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły,

              •popularyzowaniu przepisów i zasad ruchu drogowego,

              •kształtowaniu partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

              W ramach konkursu w naszej szkole przeprowadzono szereg działań wpisujących się w regulamin konkursu. Pierwszym z nich było zorganizowanie dla dzieci przebywających w świetlicy szkolnej pogadanek na temat ruchu drogowego, zaprezentowanie właściwych postaw, nauka znaków drogowych poprzez ich malowanie. Spotkanie poprowadził pedagog szkolny. Uczniowie korzystający ze świetlicy pod kierunkiem Pani Marty Kostki wykonali wiele ciekawych prac plastycznych wpisujących się w tematykę zrealizowanych pogadanek. Powstały prace plastyczne poświęconych właśnie prawidłowemu zachowaniu w drodze do szkoły. 

              Koordynatorem konkursu jest Pani Aldona Maksym i pedagog szkolny – Pani Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Zapraszamy na Bal Świętych u Królowej Jadwigi!

            • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

              Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to szczególny dzień, w którym jako chrześcijanie chcemy celebrować życie a nie śmierć, jak ma to miejsce w Halloween. Z tej racji 31 października (wtorek) będziemy organizować w naszej Szkole (już po raz drugi) tzw. Bal Świętych u Królowej Jadwigi. W tym roku Bal przyjmie formę zabawy na korytarzu szkolnym na parterze dla klas 0-6 od godz. 8:55 - 9:40. Już teraz bardzo prosimy uczniów wyżej wymienionych klas o przebranie się za dowolnego Świętego (oczywiście mogą to być stroje z zeszłego roku) lub w ostateczności przyniesienie tylko jakiegoś atrybutu Świętego (np. róża św. Rity). Oprócz świetnej zabawy na uczniów czekają drobne, słodkie upominki. Wszystkich Rodziców prosimy o motywowanie swoich pociech do udziału w tej zabawie, a poszczególnych wychowawców klas i nauczycieli do aktywnego włączenia się w tę inicjatywę.Zabawa ta z pewnością będzie również pięknym świadectwem naszej wiary.

               

              Pozdrawiamy i zapraszamy do licznego udziału,

              mgr Jolanta Buczyńska, ks. mgr Mariusz Fal

            • Spotkanie misyjne

            • Od 22 do 28 października przeżywamy Tydzień Misyjny. Z tej okazji naszą Szkołę odwiedziły Siostry Klawerianki: s. Elżbieta Sołtysik ze wspólnoty mieszkającej w  Krośnie oraz s. Blessing Ishie pochodząca z Nigerii, obecnie formująca się w we wspólnocie krośnieńskiej. 

              Siostry przeprowadziły ciekawe spotkanie dla klas I-V i VI-VIII w budynku dawnego Gimnazjum. Ze spotkania uczniowie dowiedzieli się czym są misje, jak wygląda życie w Afryce, w jaki sposób ubierają się tamtejsi ludzie oraz mogli usłyszeć o problemach i trudnościach, z jakimi zmagają się nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Oprócz świadectwa swojego życia i powołania Siostry wskazały dzieciom i młodzieży duchowy i materialny sposób pomagania misjom i misjonarzom. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą w intencji misji. 

              Cele spotkania:

              * Rozbudzenie wrażliwości misyjnej;

              * Pogłębienie wiedzy religijnej;

              * Zaktywizowanie misyjne;

              * Kształtowanie trwałej postawy otwartości na potrzeby Kościoła misyjnego;

              * Pielęgnowanie i troska o misję Kościoła wyrażoną w słowach Jezusa;

              * Uwrażliwienie młodych chrześcijan na potrzeby ich braci nieznających jeszcze Chrystusa;

              * Rozpalenie w sercach katolickich dzieci miłości do misji oraz poczucia solidarności, tak duchowej jak i materialnej, wobec rówieśników na całym świecie.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • „Nasza szkoła, nasi nauczyciele”

            • W środę 25 października, na zaproszenie Pani Marty Kostki, Pan Dyrektor mgr Marek Kuźmiek  spotkał się z uczniami korzystającymi z opieki w świetlicy.  Spotkanie wynikało z realizowanej na zajęciach świetlicowych tematyki „Nasza szkoła, nasi nauczyciele”. Pan Dyrektor niezwykle ciekawie opowiadał o swojej pracy, pasjach i zainteresowaniach. Uczniowie zasypali  Gościa  „gradem” różnorodnych pytań. Pytali m.in. o ulubione owoce, książki,  bajki,  a nawet o to, czy lubi robić zakupy.

              W czasie spotkania Pan Dyrektor wraz z Polą Prokopską dokonali symbolicznego otwarcia świetlicowej wystawy „Uczniowie malują portrety nauczycieli”. Portrety, uczniowie tworzyli  na zajęciach plastycznych prowadzonych przez  Panią Martę Kostka i Panią Ewę Pankiewicz.

              Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieci aktywnie i z dużym zainteresowaniem w nim uczestniczyły.   Na zakończenie Agata Tkacz w imieniu wszystkich uczniów podziękowała Panu Dyrektorowi za przybycie i wręczyła uroczą laurkę.

            • Wycieczka ósmoklasistów do parku rozrywki "Leśny Tabor"

            • 11 października 2023 r. klasy VIII A i VIII B wraz z wychowawcami Panią Marzanną Zacharą oraz Panią Ewą Pankiewicz pojechały na wycieczkę do Niechobrza do parku rozrywki  "Leśny Tabor". Koncepcja “Leśnego Taboru” jako miejsca rozrywki powstała z potrzeby „tlenu”, którego coraz mniej w dzisiejszych czasach i obecnego stylu życia. Mimo początkowo deszczowej aury podczas podróży, po przyjeździe na miejsce pogoda dopisała, wyszło słońce zrobiło się bardzo ciepło, choć dosyć wietrznie. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich poszła przełamywać swoje opory wysokościowe do parku linowego oraz na Podwójnym Tyrolu, zaś druga grupa uczestniczyła w zabawie Laser Tag oraz w strzelaniu z wiatrówki. Później nastąpiła zamiana ról. Po skończonej zabawie  upiekliśmy kiełbaski w "Żreszborze" delektując się ciszą wokół, szumem drzew i pięknym słońcem. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze McDonald's i wieczorem pełni emocji i wrażeń wróciliśmy do domu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Nikola Kowarzyk laureatką przemyskiego etapu konkursu “Bezpieczne wakacje 2023”

            • 17 października w sali posiedzeń Rady Powiatu Przemyskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów konkursu “Bezpieczne wakacje 2023”. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Nikola Kowarzyk z klasy VIIa.  Sukces dziewczynki cieszy tym bardziej, że tegoroczna edycja była wyjątkowa, bowiem wpłynęła rekordowa ilość prac - aż 262 . Jury wybierało w 3 kategoriach wiekowych- 6-9, 10-12, 13-15 lat. Prace konkursowe poruszały tematykę uzależnień, szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz przemocy rówieśniczej w tym w sieci internetowej. W trakcie spotkania wielokrotnie podkreślano talent młodych artystów, ich umiejętności plastyczne i kreatywność. Dziękujemy również Kindze Osiadły, Lenie Pelc oraz Natalii Rodzeń za przygotowanie pięknych prac plastycznych i udział w konkursie, a za Nikolę nadal trzymamy kciuki, bowiem prace konkursowe laureatów wezmą udział w II etapie na szczeblu wojewódzkim.

            • Dzień Papieski

            • W związku z 45. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a także zbliżającym się liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II (22 października), w środę 18 października w naszej parafialnej świątyni odbył się doroczny Dzień Papieski pod hasłem: "Cywilizacja życia", w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej Szkoły. Zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku formułą spotkania, celebrację rozpoczęliśmy w kościele akademią przypominającą osobę św. Jana Pawła II i przybliżeniem Jego nauczania, a po niej odbyła się wspólna Msza Święta i rozdanie nagród za udział w konkursie "Róża(niec) dla Maryi". Organizatorami tego wydarzenia byli:  p. Jolanta Buczyńska ks. Sławomir Nowak i ks. Mariusz Fal.

            • Pasowanie na ucznia

            • Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej  im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie są już pełnoprawnymi uczniami. 17 października 2023 roku odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. To był wyjątkowy dzień.

              Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”- takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

              Zanim jednak najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani    i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Świadkami tego wydarzenia oprócz Pana Dyrektora Marka Kuźmieka,  wychowawcy klasy Pani Doroty Sawickiej-Kokoszki, rodziców i bliskich uczniów byli goście: Wójt Gminy Krasiczyn Pan Tadeusz Bobek, Dyrektor Tęczowego Przedszkola w Krasiczynie Pani Zofia Zwolińska oraz Dyrektor Przedszkola Sióstr Służebniczek Siostra Monika Ożóg. W pasowaniu uczestniczył także Zastępca Rady Rodziców Pani Sylwia Olszańska. W trakcie uroczystości zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek w języku polskim oraz angielskim, recytacja wierszy oraz udzielenie poprawnych odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań, w tym pytań o ruch drogowy. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonał Dyrektor Szkoły Pan Marek Kuźmiek. W ten sposób pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie.

              W podziękowaniu za dokonanie aktu pasowania na ucznia, uczniowie wręczyli kwiaty zaproszonym gościom natomiast uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez wychowawcę a później udali się na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców.

              Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Zapraszamy do albumu fotograficznego.

            • Klasa II A na farmie dyniowej

            • Jesień to bajeczna, kolorowa i piękna pora roku, z której walorów nie sposób nie skorzystać. Dnia 17 października 2023 r. uczniowie klasy II A wraz z wychowawczynią Panią Oktawią Oszczypko i Panią Katarzyną Kubas wyruszyli na niesamowitą i pełną wrażeń klasową wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy farmę dyniową znajdującą się przy Hotelu Bacówka w Radawie.

              Radość i ekscytacja towarzyszyła dzieciom od pierwszych chwil po zajęciu miejsc w busie. Zachowanie małych podróżników było wzorowe. Po godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce, któro przywitało nas słońcem a u  niektórych spowodowało nawet odebranie mowy :-) a to dopiero początek... Przed wejściem na dyniową farmę zostaliśmy przywitani przez misia Bacusia, który ochoczo pozował do zdjęć z najmłodszymi. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po farmie, która oczarowała zarówno dzieci jak i Panie. Kolorowe miejsce z dominującym pomarańczowym kolorem bogate w różnorodne atrakcje. W zasadzie na każdym kroku czekały dla dzieci niespodzianki. Najpierw odwiedziliśmy mini zoo, w którym drugoklasiści przywitali się z przyjaznymi dzieciom osiołkami, owieczkami i źrebakami. Następnie zobaczyliśmy plenerowy zakład fryzjerski, przy którym można było zrobić sobie zabawną sesje zdjęciową. Kolejnym punktem była scena bogata w różnorodne instrumenty muzyczne m.in "dyniową perkusję" oraz gitary. Spontanicznie utworzyliśmy zespół, który z zadowoleniem próbował swoich sił na muzycznej scenie. Po "koncercie" przyszedł czas na dyniowe ślizgi na pomarańczowych zjedżalinach. To jednak nie koniec atrakcji. Zwiedzając farmę dyniową, rozwiązując zagadki,dotarliśmy do labiryntu z kukurydzy i ze słomy. Dobrze, że dzieci mają w sobie tak dużo energii, ponieważ po zwiedzeniu labiryntu ukazały się nam dmuchane zjeżdżalnie, co więcej jedna w kształcie dyni. Po czasie zabawy przyszła pora na zwiedzenie dyniowej szklarni. Uczniowie mieli możliwość poznania również różnorodnych odmian tego sezonowego warzywa. Kolejnym punktem wycieczki był czas odpoczynku w dyniowej kawiarni gdzie uczniowie zjedli ciastka i wypili jesienną herbatę. Zmęczeni, ale przeszczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną.

              Po wspólnej zabawie przyszedł czas na posiłek. W trakcie podróży zatrzymaliśmy się w Karczmie Świerkowej w Duńkowiczczkach na pizzę aby doładować nasze akumulatory i brzuchy :-) Po chwili odpoczynku ruszyliśmy w stronę Krasiczyna. Dzieci odzyskały siłę, gdyż śpiewom podczas drogi nie było końca. Po dotarciu na miejsce z głową pełną wrażeń uczniowie pod opieką swoich rodziców udali się do domów. Z pewnością emocje jednak tak szybko nie opadły. Farma dyniowa na pewno pozostawi wspomnienia u naszych drugoklasistów na kolejne szkolne lata. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

            • Ósmoklasiści odwiedzili firmę Hensfort

            • W dniu 17.10.2023 r. uczniowie kl. VIII a pod opieką Pana Piotra Tarnawskiego udali się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego do Przemyśla, do firmy Hensfort - znanego na całym świecie producenta okien. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z procesem produkcji okien i materiałami wykorzystywanymi w procesie produkcyjnym. Mieli okazję przyglądać się poszczególnym etapom wytwarzania okien, poznać park maszynowy zakładu oraz zwiedzić miejsce, w którym projektowane są okna na indywidualne zamówienia klientów. Obserwowali także jak przebiega szklenie okien i mieli okazję obserwować programowanie procesu produkcyjnego poszczególnych elementów.
              Ponadto uczniowie zapoznali się z historią firmy Hensfort i etapami jej rozwoju.
              Jednocześnie składam serdeczne podziękowania panu Adamowi Błońskiemu, który  w niezwykle interesujący sposób oprowadzał i opowiadał nam o działalności firmy Hensfort. Wyjazd zorganizował nauczyciel doradztwa zawodowego Pan Piotr Tarnawski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • „Róża(niec) dla Maryi”

            • Kolejny konkurs szkolny już za nami! Tym razem konkurs plastyczno-techniczny pt. „Róża(niec) dla Maryi”, w którym wzięło udział aż 45 uczniów naszej szkoły!

              Październik to szczególny czas, w którym chrześcijanie-katolicy zwracają się do Boga za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny modląc się na różańcu i rozważając poszczególne tajemnice z życia Jezusa i Maryi zawarte w Piśmie Świętym. Pragnąc przybliżyć uczniom naszej szkoły tę formę modlitwy i duchowości, rozbudzić w nich miłość do Matki Chrystusa i pomóc rozwijać talenty plastyczne, zaproponowaliśmy wykonanie różańca dowolną techniką. Efekt końcowy zachwycił wszystkich. Wszystkie prace zostały bardzo starannie wykonane i nagrodzone podczas obchodów Dnia Papieskiego (18.10.23) w Kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Krasiczynie.

               

              Oto wyniki konkursu:

               

              Klasy I – III:

              1. miejsce: Karol Bobek, kl. II a
              2. miejsce: Kinga Podolak, kl. III
              3. miejsce: Magdalena Kopczak, kl. I

              wyróżnienia:

              Agata Tkacz, kl. II b
              Michał Kaczmarzyk, kl. III
              Zuzanna Kaleta, kl. II b
              Kuba Jasiński, kl. III
              Aleksandra Stawarz, kl. I
              Marcel Prokopski, kl. III
              Maciej Łukaszewski, kl. I             

               

               

              Klasy IV – V:

              1. miejsce: Patrycja Potuczko, kl. VI
              2. miejsce: Julian Amarowicz, kl. V
              3. miejsce: Szymon Walczak, kl. IV

              wyróżnienia:

              Krystian Prokopski, kl. V
              Lena Pelc, kl. IV

               

               

              Klasy VI – VIII:

              1. miejsce:  Kornelia Fok, kl. VI
              1. miejsce (ex aequo): Jakub Pels, kl. VI

                3. miejsce: Olivier Rachwał, kl. VIII a

              wyróżnienia :

              Aneta Kołcz, kl. VII a
              Aleksandra Kowalska, kl. VI

               

              Wszystkie prace zostały docenione i umieszczone na tablicy w budynku B1. Wszystkim uczniom i rodzicom gratulujemy i dziękujemy za liczny udział.

              Ks. mgr Mariusz Fal

            • Dzień Edukacji Narodowej

            • W czwartek 12.10.2023 r. w świetlicy budynku nr 2 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowali uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą. Na zakończenie akademii wystąpili również uczniowie uczęszczający do świetlicy działającej przy naszej szkole.

              To była wyjątkowa uroczystość ponieważ w tym roku obchodzimy 250 – tą rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października w 1773 r. na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Była to pierwsza w Polsce i w całej Europie władza oświatowa o charakterze ministerstwa.

              Na akademii obecni byli zaproszeni goście: przedstawiciele Gminy Krasiczyn: Pani Ewa Prokopska – Skarbnik Gminy Krasiczyn i Pani Iwona Borsuk – Inspektor ds. Oświaty Gminy Krasiczyn, Pani Magdalena Błachut – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Krasiczynie, przedstawiciele Rady Rodziców – Pani Sylwia Olszańska oraz Pan Dariusz Podolak. Obecni byli uczniowie i rodzice uczniów, wszyscy nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły.

              Podczas uroczystości Pani Ewa Prokopska, w imieniu wójta Gminy Krasiczyn, wręczyła Dyrektorowi Szkoły Panu Markowi Kuźmiekowi nagrodę za szczególne osiągnięcia w zarządzaniu oświatą. Nagrody Dyrektora wręczone przez Pana Marka Kuźmieka otrzymali również nauczyciele i pracownicy szkoły nagrodzeni dodatkowo gromkimi brawami: Pani Lilianna Grodecka, Pani Jolanta Buczyńska, Pani Ewa Pankiewicz, Pani Katarzyna Kubas, Pani Anna Jary, ks. Mariusz Fal, Pan Marek Skwarko, Pani Bernadeta Mucha, Pani Monika Holicka, Pani Wioletta Galiczyńska, Pani Agnieszka Prokopska, Pani Marzena Mościszko, Pani Dorota Młynarska, Pan Andrzej Jurczak oraz Pan Marek Buczyński. 

              W czasie uroczystej akademii  Pani Marta Kostka – wiceprezes PSAPCF Grupy Regionalnej Przemyśl  w imieniu Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie  Oddział w Przemyślu, Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki C. Freineta Grupy Regionalnej Przemyśl   oraz Starostwa Powiatowego wręczyła podziękowania dla Pana Marka Kuźmieka – Dyrektora Szkoły, Pana Marka Skwarko – Wicedyrektora, pani Joanny Bielańskiej- wychowawcy klasy II b i Pani Ewy Pankiewicz nauczycielki wych. fizycznego za wsparcie i zaangażowanie w organizację XX Powiatowej Olimpiady Sportowej dla uczniów klas I – III „IGRZYSKA RADOŚCI – ZDROWIEM PRZYSZŁOŚCI”, która odbyła się 27 września w SP Nehrybka oraz za przygotowanie uczniów klasy II b do tego wydarzenia.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

            • Pomysł klasy VI na Dzień Edukacji Narodowej

            • 12 października kl. VI zorganizowała niespodziankę dla nauczycieli z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie kl. VI zamienili się rolami z nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Na kolejnych lekcjach zaprosili nauczycieli do ławki, a sami poprowadzili lekcje. I tak lekcję religii prowadzili Ola Kowalska i Kuba Staszkiewicz, którzy zrobili powtórzenie wiadomości i poćwiczyli piosenki religijne. Drugą lekcję, która była zajęciami z wychowawcą, przygotowali Blanka Stawarz i Emilka Romaniec. Tematem zajęć była nasza patronka św. Jadwiga królowa. Dziewczyny podzieliły klasę na grupy i zleciły zebrać wiadomości o patronce. W tym celu pozwoliły korzystać z telefonów komórkowych. Potem w postaci quizu sprawdziły, co każdy zapamiętał z zajęć. Na lekcji techniki Alicja Janczy i Nikola Prokopska zrobiły z klasą maski hallweenowe. Obowiązkowo swoją maskę musiała zrobić pani Greta Halik. Na plastyce Jula Fedków i Szymon Ryglowski zaproponowali powtórzenie malarstwa znanych artystów. Na kolejnej lekcji – matematyki- były ćwiczenia w obliczaniu działań na ułamkach, które prowadziły Martyna Jarzynka, Natalka Potuczko i Sofiia Korotka. Powtórzenie do sprawdzianu z j. angielskiego zarządziły Klaudia Martyńska i Jula Kołcz. Na WDŻ-ecie zaś swoje umiejętności pedagogiczne prezentowali Kuba Pels i Michał Kurasz.

              Takie zajęcia były odskocznią od codzienności zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Wszystkim się ten dzień bardzo podobał.

              W tym dniu oczywiście wszyscy nauczyciele odebrali od kl. VI serdeczne życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.

              Notatkę sporządziły uczennice kl. VI Nikola Prokopska i Alicja Janczy.

            • Flora i fauna wokół nas

            • Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk zainspirował nas do zaproszenia w progi naszej szkoły przedstawiciela  Zespołu Parków Krajobrazowych z Przemyśla. Pan Grzegorz przedstawił uczniom klasy IV i V zakres czynności pracowników ZPK, wyjaśnił czemu służą obszary wyznaczone jako parki krajobrazowe, a także zapoznał uczestników spotkania z wybranymi gatunkami roślin i zwierząt występujących w najbliższym dla nas parku, a więc Przemyskim Parku Krajobrazowym. Całość spotkania oparta była na prezentacji, która ułatwiała uczniom przyswajanie tak ważnej wiedzy. Pan Grzegorz wytłumaczył czym jest obszar chroniony, zaprezentował  wartości przyrodnicze, historyczne i kulturowe oraz walory krajobrazowe miejsc, która są bliskie Gminie Krasiczyn. Podczas prezentacji uczniowie odgadywali nazwy poszczególnych roślin, dowiadywali się o ich właściwościach zdrowotnych i zastosowaniu leczniczym. To była wspaniała i nietypowa lekcja przyrody. Spotkanie cieszyło się dużą popularnością i dlatego już ustalono termin kolejnej wizyty w naszej szkole.

              Bardzo  serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi za poświęcony czas i bardzo interesującą prelekcję. Spotkanie zorganizował pedagog szkolny – Pani Renata Garbarczyk.

            • Podsumowano Projekt "Razem odkryjmy Europę!"

            • „Razem odkryjmy Europę!” to projekt zorganizowany z okazji XXII Europejskiego Dnia Języków. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas: IV, V i VI wraz z wychowawcami. Miał on na celu nie tylko poszerzyć wiedzę uczniów z zakresu kulturoznawstwa wybranego kraju, ale również zachęcić ich do współdziałania w klasie.

              Każdy uczestnik projektu otrzymał puzzel będący fragmentem mapy danego kraju i miał za zadanie przedstawić na nim dowolną techniką element kojarzący się z wybranym krajem. Po złożeniu wszystkich puzzli powstała mapa będąca jednocześnie wyobrażeniem danego kraju w sensie kulturowym i obyczajowym.

              Klasa IV z wychowawczynią Panią Katarzyną Ryniak przedstawiła Włochy, zaś klasa V z wychowawcami Panią Jolantą Kostkiewicz oraz Panią Aldoną Maksym - Francję. W budynku nr 2 znajduje się efekt pracy klasy VI, która wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Buczyńską przedstawiła mapę naszego kraju.

              Nad koordynacją projektu czuwały Panie Katarzyna Kubas i Aldona Maksym.

              Bardzo dziękujemy uczniom i wychowawcom biorącym udział w projekcie za ogromne zaangażowanie :)

              Jesteśmy również wdzięczni Radzie Rodziców za ufundowanie drobnych upominków dla uczestników projektu. Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy naszych uczniów.

            • Spotkanie z funkcjonariuszami policji

            • W dniu 5 października uczniowie klas VIII a i VIII b wzięli udział w spotkaniu z sierżantem sztabowym Emilią Bazan i starszym sierżantem Krzysztofem Kopczakiem

              Odpowiedzialność prawna nieletnich jako sprawców czynów karalnych, przejawy demoralizacji, zakładanie kont w Internecie i podawanie fałszywej tożsamości, stalking, wykorzystywanie wizerunku bez zgody, to tylko niektóre z tematów poruszonych podczas pogadanki profilaktycznej, którą przeprowadzili policjanci.  Celem tej wizyty w naszej szkole było uświadomienie uczniom jakie konsekwencje spotykają sprawców, nawet jeśli są to osoby nieletnie. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach postępowania z osobą niepełnoletnią, a także zapoznani zostali z podstawowymi pojęciami: nieletni, małoletni, czyn karalny, demoralizacja oraz dowiedzieli się, jakie są konsekwencje prawne popełnienia wykroczeń i przestępstw. Poruszono kwestie związane z przemocą słowną, fizyczną i ekonomiczną. Celem czwartkowego spotkania było zarówno zwiększenie świadomości młodego pokolenia w kwestii zagrożeń, w tym również internetowych, jak i uświadomienie o konsekwencjach prawnych.

               Spotkanie zorganizował pedagog szkolny Pani Renata Garbarczyk.

            • Rajd ścieżką przyrodniczą „Dolina Hołubli”

            • W piątek 29 września uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Ryniak wyruszyli na rajd ścieżką przyrodniczą „Dolina Hołubli”. Wyjście było wcześniej uzgodnione z przedstawicielem Nadleśnictwa Krasiczyn - Panią Martyną Śliwińską – Siuśtą, która od lat aktywnie uczestniczy w pracy naszej szkoły. Pogoda fantastyczna, przepiękne okoliczności przyrody, znakomite humory – wszystko było tak jak trzeba. A nawet lepiej… Okazało się, że las ma dla nas prezenty – uczniowie zebrali po drodze grzyby rosnące przy trasie, które, oczywiście, zostały sprawdzone przez leśnika. Wszystkie, które zebraliśmy okazały się jadalne :) Mało tego – dostaliśmy też pamiątki z rajdu z podkładek z drzew rosnących w lesie – magnesiki ze zwierzętami ze stempelków. Stemplowaliśmy sami :) Było też ognisko przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Krasiczyn, kiełbaski i wspólne śpiewanie. Przypomnieliśmy sobie zasady przebywania w lesie, poznaliśmy ciekawostki ścieżki przyrodniczej, poznaliśmy się lepiej. Wracaliśmy do Krasiczyna lekko umorusani, spoceni i uśmiechnięci. Chcemy więcej takich dni :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej pierwszej, wspólnej wyprawy.

            • Konkurs plastyczny "Najpiękniejsze budowle europejskich miast”

            • 28 września 2023 r. poznaliśmy wyniki Szkolnego konkursu plastycznego „Najpiękniejsze budowle europejskich miast”, zorganizowanego z okazji XXII Europejskiego Dnia Języków, który obchodziliśmy 26 września.

              Celem tego przedsięwzięcia było poznanie znanych europejskich budowli, poszerzanie wiedzy z zakresu kulturoznawstwa, kształtowanie postaw tolerancji wobec innych narodowości oraz prezentacja twórczości dziecięcej.

              Konkurs został skierowany do uczniów klas I-III. Każdy mógł przedstawić dowolną techniką znaną europejską budowlę. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i zaangażowaniem. Najczęściej wybieraną budowlą była oczywiście Wieża Eiffla, ale mali artyści chętnie wybierali również Big Bena oraz Krzywą Wieżę w Pizie. Do organizatorów Pani Aldony Maksym oraz Pani Katarzyny Kubas wpłynęło ponad 30 prac.

              Komisja konkursowa pod przewodnictwem Dyrektora Szkoły Pana Marka Kuźmieka rozstrzygnęła konkurs.

               

              OTO WYNIKI

                

              I miejsce – Jakub Polkowski  (kl. III)

              II miejsce – Zuzanna Kaleta (kl. II B)

                                   Emilia Kubik (kl. II B),

                                   Pola Prokopska  (kl. III)

              III miejsce – Michał Jarzynka (kl. II A)

                                    Aleksandra Litwin (kl. III)

                                     

              WYRÓŻNIENIA: 

              Nikodem Rybak (kl. I), Tymoteusz Tajak (kl. I), Laura Wanat (kl. I), Zuzanna Król (kl. I), Aurelia Lubińska (kl. II A), Julia Świerk (kl. II A), Karol Bobek (kl. II A), Antoni Jasiński (kl. II A), Karolina Jurczak (kl. II B), Gabriela Baran (kl. II B), Daria Amarowicz  (kl. III), Olivia Szuban (kl. III), Emilia Gut (kl. III), Marcel Prokopski (kl. III).

              Zdobywcy I, II i III miejsca oraz wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody, zaś wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy.

              GRATULUJEMY!

              Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród, zaś wszystkim młodym artystom za zaangażowanie i wielką kreatywność, natomiast zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do albumu fotograficznego oraz do szkoły, gdzie  na parterze oraz I piętrze można obejrzeć wystawę prac konkursowych.

            • "Dekalog Lekkiego Tornistra"

            • "Dekalog Lekkiego Tornistra" to coroczna akcja organizowana w szkołach przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu. Jej celem jest zwrócenie uwagi, zarówno rodziców jak i uczniów na wagę tornistrów i plecaków. Niewłaściwe nawyki zwią­zane z nosze­niem wielkiego bala­stu na ple­cach oraz utrzymy­wa­niem nie­pra­wi­dło­wej postawy ciała mogą przy­czy­nić się do bólów kręgosłupa, nie­pra­wi­dło­wej sta­tyki ciała, a w efek­cie dopro­wa­dzić do poważ­nych scho­rzeń orto­pe­dycz­nych i neu­ro­lo­gicz­nych. W tym roku również pracownicy SANEPID-u odwiedzili uczniów naszej szkoły i zważali ich plecaki uczniom klas od 1 do 4. Ważeniu poddani zostali zarówno uczniowie jak i ich tornistry. Dla wielu zaskoczeniem był ciężar jaki noszą każdego dnia na swoich plecach. Spotkanie było również okazją do przypomnienia ogólnych zasad higieny osobistej i dbania o właściwy rozwój fizyczny. W trosce o wyrabianie prawidłowych nawyków uczniowie otrzymali broszury informacyjne, dlatego prosimy rodziców o zapoznanie się z ich treścią.

              Spotkanie zorganizował pedagog szkolny - Pani Renata Garbarczyk.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Olimpijskie złoto dla uczniów kl. II b

            • W Jubileuszowej -  XX Powiatowej Olimpiadzie Sportowej „Igrzyska radości, zdrowiem przyszłości” uczestniczyli uczniowie klasy II b pod opieką Pani Joanny Bielańskiej (wychowawcy), Pani Marty Kostki (koordynatora olimpiady) i Pani Ewy Pankiewicz (nauczyciela wychowania fizycznego).

              Olimpiada odbyła się 27 września w ZS im. Tadeusza Kościuszki w Nehrybce. Od dwudziestu lat uczestniczą w niej uczniowie nauczycieli zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta – Grupa Przemyśl.

              Honorowy Patronat nad olimpiadą sprawuje Starosta Przemyski Pan Jan Pączek, który w tym roku był obecny i wraz z uczniami zapalił olimpijski znicz.

              Zespoły uczniów – w trzech kategoriach wiekowych – rywalizowały ze sobą w trzech  konkurencjach: bieg sztafetowy, bieg z piłką i bieg z przewlekaniem szarfy.

              Drużyna klasy II b: Buś Gracjan, Jurczak Karolina, Kaleta Zuzanna,  Kubik Emilia, Mliczek Marcel, Litwin Szymon, Szpuntowicz Milena, Tkacz Agata-  wywalczyła olimpijskie złoto – pierwsze  miejsce w kategorii klas drugich.

              Drugoklasiści  wykazali się dużą sportową walecznością i hartem ducha. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

              Współzawodnictwu uczniów sprzyjały odświętna, sportowa atmosfera, piękna pogoda, wspaniały kompleks sportowy i niezwykła gościnność gospodarzy. 

              Pani Ewa Pankiewicz oprócz  kibicowania uczniom, dokumentowania ich zmagań sportowych, pełniła funkcję sędziego pomocniczego.

              Uczniów do olimpiady przygotował Pan Marek Skwaro – Wicedyrektor.

              Po zawodach odbyło się spotkanie zwycięskiej drużyny z Dyrektorem szkoły Panem Markiem Kuźmiekiem. Uczniowie wręczyli Panu Dyrektorowi zdobyty puchar, pochwalili się medalami i dyplomami. Pan Dyrektor pogratulował zawodnikom zwycięstwa oraz życzył dalszych sportowych sukcesów.

              Uczestnicy olimpiady dziękują Panu Markowi Kuźmiekowi Dyrektorowi Szkoły za wsparcie wyjazdu na zawody i serdeczne przyjęcie zwycięskiej drużyny.