W dniu 30.05.2023 r. odbyła się klasowa wycieczka klasy I a do Dworu Wapowce. Celem wycieczki były warsztaty robienia czekolady, a także gry i zabawy w sali zabaw "Koliberek". Uczniowie już od samego początku wyjazdu mieli doskonałe humory. Początkowym etapem wycieczki było zwiedzenie fabryki czekolady a także wysłuchanie ciekawej historii Pani Przewodnik na temat historii powstawania tego słodkiego specjału. Dzieci dodatkowo mogły zobaczyć jak wyglądają ziarna kakaowca i spróbować kilku rodzajów czekolady. Następnie uczniowie wraz z wychowawczynią Panią Oktawia Oszczypko przystąpili do produkowania własnej czekolady. Z masy, która została wcześniej przygotowana dzieci wycinały różnorodne kształty czekoladek, które następnie przyozdobiły kolorowymi posypkami. Smakołyki zostały zapakowane dzięki czemu można było zabrać je ze sobą do domu. Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w sali zabaw. Energia nie opuszczała naszych pierwszoklasistów, którzy korzystali ze wszystkich możliwych atrakcji. Były zjeżdżalnie, zabawy w kulkach i tunelach. A także samochody, plastikowe pistolety i inne gadżety, które umożliwiały zabawy między rówieśnikami. Kiedy czas w sali zabaw dobiegł końca uczniowie wyruszyli na zwiedzenie parku znajdującego przy Dworze Wapowce, który w swojej ofercie ma różnorodne atrakcje przeznaczone dla dzieci. Uczniowie mieli możliwość poznania gry w szachy w wersji plenerowej a także skorzystali z atrakcyjnego z placu zabaw. Na zakończenie wspólnie z wychowawczynią pierwszoklasiści zagrali w "mrożonego berka". Przyszedł czas powrotu do szkoły i uczniowie wyruszyli do domu bo jak to mawiają... wszystko co dobre szybko się kończy, ale wspomnienia pozostają na całe życie :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Wycieczka klasy I a do Dworu Wapowce
Gala podsumowania konkursów przedmiotowych w Rzeszowie
W dniu 30.05.2023 r. w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród i dyplomów laureatom kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Wśród gości spotkania byli: Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart, Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch, dyrektorzy szkół z województwa podkarpackiego, laureaci poszczególnych konkursów oraz stypendiów ministra edukacji, rodzice, nauczyciele przygotowujący uczniów do poszczególnych konkursów i zaproszeni goście.
Po wystąpieniach Pani Wojewody i Pani Kurator laureaci otrzymali pamiątkowe nagrody i zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata konkursu przedmiotowego.
Zwalnia ono ucznia z konieczności pisania egzaminu ósmoklasisty i zapewnia pierwszeństwo przy przyjęciu do wybranej szkoły.Naszą laureatką była LAURA KUBIK z kl. VIII b, która zdobyła to wyróżnienie w konkursie języka niemieckiego. Opiekunem uczennicy był Pan Piotr Tarnawski.
Gratulujemy Laurze sukcesu!
Organizatorzy i laureaci XVIII "Spotkań Ortograficznych" oraz VI "Spotkań Matematycznych" z wizytą u Starosty
W dniu 30 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów XVIII "Spotkań Ortograficznych" oraz VI "Spotkań Matematycznych".
W tym podniosłym wydarzeniu, którego Gospodarzem był Starosta Przemyski pan Jan Pączek uczestniczyli oprócz laureatów, organizatorzy konkursów, dyrektorzy szkół w których konkursy się odbywały, nauczyciele, rodzice, a także pan Przemysław Włodek Nadleśniczy Nadleśnictwa Krasiczyn i pan Piotr Worosz Naczelnik Wydziału RGEKiP.
Starosta Przemyski Jan Pączek wraz z Przemysławem Włodkiem Nadleśniczym Nadleśnictwa Krasiczyn wręczali dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu ortograficznego i matematycznego. Starosta podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do tak trudnych zmagań. Wyraził również uznanie i podziękował organizatorce konkursu – pani Marcie Kostce (nauczyciel SP w Krasiczynie) za kontynuację konkursu ortograficznego, a pani Agnieszce Ziębie i Anecie Hadam (nauczycielkom SP nr 16 w Przemyślu) za organizację konkursu matematycznego. Podziękowania otrzymali również dyrektorzy szkół, na terenie których odbywały się konkursy, pan Marek Kuźmiek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasiczynie i Grzegorz Szopa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu.
Wydarzenie to było dla szkoły w Krasiczynie ważnym ewenementem, gdyż placówka od tego roku włączyła się w organizację „Spotkań Ortograficznych” a także po raz pierwszy od czasu organizacji „Spotkań Matematycznych” miała swojego laureata w tym konkursie – Szymona Karpeckiego, ucznia klasy III. Karol został nagrodzony wyróżnieniem. To duży sukces trzecioklasisty i jego wychowawcy p. Joanny Bielańskiej.
Matematyczny sukces Szymona z kl. III
9 maja 2023 r., w Szkole Podstawowej Nr 16 w Przemyślu, odbył się VI Powiatowy Konkurs „Spotkania matematyczne" pod patronatem Starosty Przemyskiego o tytuł Mistrza Matematyki.
W konkursie tym wziął udział Szymek Karpecki – uczeń klasy III naszej szkoły.Konkurencja była spora, ponieważ w konkursie wzięło udział 26 uczniów klas trzecich szkół z powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla.
Szymek spisał się „na medal” – zdobył wyróżnienie uzyskując 76 punktów i tylko 1 punktu zabrakło mu do tytułu wicemistrza
Jesteśmy dumni z osiągniętego przez Szymka wyniku, bardzo mu gratulujemy i mamy nadzieję, że to nie koniec jego matematycznych sukcesów.
30 maja w siedzibie Starosty Przemyskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom „Spotkań Matematycznych” przez Starostę Przemyskiego Pana Jana Pączka.
V Konkurs Recytatorski dla Młodzieży HORYZONT SŁOWA. Wisława Szymborska
W dniu 29 maja 2023 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. I . Krasickiego odbył się V Konkurs Recytatorski dla Młodzieży HORYZONT SŁOWA. Wisława Szymborska.
Konkurs wiązał się z ustanowieniem przez Senat RP roku 2023 jako ROKU WISŁAWY SZYMBORSKIEJ oraz z przypadającą w bieżącym roku 100 rocznicą urodzin poetki.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VII B AMANDA FOREMNY, która recytowała dwa znane i popularne utwory poetki: „Nic dwa razy” oraz „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” fragment.
Serdeczne gratulacje dla Amandy i podziękowanie za piękny i wzruszający występ.
Egzamin ósmoklasisty
W dniach 23-25 maja 2023 r. nasi ósmoklasiści przystąpili do pierwszego bardzo ważnego dla nich egzaminu. W kolejne dni zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Wydarzeniom tym towarzyszył oczywiście lekki stres i trochę emocji ale egzaminy przebiegły w spokojnej atmosferze. Teraz już tylko pozostaje oczekiwać wyników, które poznamy 3 lipca. Bardzo mocno trzymamy kciuki za naszych najstarszych uczniów i w myśl słów Stanisława Lema „jesteśmy dobrej myśli, bo po co być złej”.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w albumie fotograficznym
Sukces naszych lekkoatletów
18 maja 2023 r. reprezentacja szkoły chłopców zdobyła I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej, które odbyły się na stadionie Juvenia w Przemyślu.
Dzięki uprzejmości POSiR w Przemyślu mogliśmy w tych zawodach wystartować, za co serdecznie dziękujemy. Szkołę reprezentowali: Jakub Chuchra (kl. VIII b), Radosław Kozioł (kl. VIII b), Marcin i Mateusz Litwin (kl. VIII b), Olaf Pawliszak (kl. VIII b), Tomasz Osada (kl. VIII a), Dominik Gierowski (kl. VIII a), Filip Suchojad (kl. VIII a), Damian Czuryk (kl. VII a), Maksymilian Kochanowicz (kl. VII a), Bartosz Betlej (kl. VII a), Michał Rysz (kl. VII a), Szymon Rajzer (kl. VII b), Piotr Jurczak (kl. VII b). Gratulujemy oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Wizyta klasy I b w Gminnej Bibliotece Publicznej
18 maja klasa I b wybrała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasiczynie. Pani Magdalena Błachut zapoznała pierwszaków z pracą bibliotekarki, księgozbiorem i sposobem wypożyczania książek. Uczniowie chłonęli wprost informacje przekazywane przez Bibliotekarkę. Z dużym zainteresowaniem oglądali stare książki inwentarzowe. Pierwsza książka założona została 1970 roku. Pani Błachut przygotowała dla uczniów niespodziankę. Znaną bajkę o Jasiu i Małgosi przedstawiła w teatrzyku Kamishibai. Uczniowie słuchali „przedstawienia” z zapartym tchem.
Na zakończenie spotkania każdy uczeń wypożyczył bajkę. Dzieci w prezencie dostały zakładki do książki a za dobre zachowanie zostały nagrodzone czekoladowymi cukierkami.
XVIII „Spotkania Ortograficzne”
„Spotkania Ortograficzne” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego Pana Jana Pączka po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią i zdalnym nauczaniem powróciły do kalendarza powiatowych wydarzeń edukacyjnych.
Reaktywacja konkursu miała miejsce 17 maja w naszej szkole. XVIII „Spotkania Ortograficzne”, odbyły się w zmienionej dwuetapowej formule.
W I etapie konkursu (konkursy gminne i szkolne w szkołach miejskich) wzięło udział 208 uczniów z 7 gmin powiatu przemyskiego (Bircza, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica) i 7 szkół przemyskich: SP nr 4, SP nr5, SP nr 6, SP nr 15, SP nr 16, ZPS - Muzycznych i ze SP Stowarzyszenia Absolwentów I LO.
Do drugiego etapu – finału zakwalifikowało się 28 uczniów. Każda gmina i szkoła zgodnie z nowym regulaminem mogła zgłosić tylko 2 uczestników.
W szkole w Krasiczynie o zdobycie tytułu „MISTRZA ORTOGRAFII” łamali pióra uczniowie ze szkół podstawowych z BIRCZY, BOLESTRASZYC, KRASICZYNA, LESZNA, LIPY, NEHRYBKI, OLSZAN, STUBNA, TOREK, UJKOWIC I WYSZATYC oraz ze szkól przemyskich: SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 15, SP nr 16, ZPS - Muzycznych i ze SP Stowarzyszenia Absolwentów I LO.
Rywalizacja o mistrzowski tytuł przebiegała w bardzo miłej, choć pełnej emocji atmosferze. Uczniowie musieli się zmierzyć z wieloma, czasem zaskakującymi pułapkami ortograficznymi. Nie przeraziła ich „zasuwka w szufladzie biurka”, „świeżutka rzeżucha na talerzu”, „kukająca gżegżółka” ani naszpikowane trudnościami dyktando.
Podsumowanie tegorocznych „Spotkań Ortograficznych” zaszczycili Goście: Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego pan Wojciech Bobowski, pan Piotr Worosz – Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Przemyślu, który reprezentował Starostę Przemyskiego pana Jana Pączka oraz pani Martyna Śliwińska – Siuśta w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Krasiczyn pana Przemysława Włodka.
Wszyscy uczestnicy finału otrzymali za udział dyplomy przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu, książki ufundowane przez Nadleśnictwo Krasiczyn oraz upominki od wydawnictwa MAC EDUKACJA przekazane przez Dyrektor Regionalną - panią Alinę Dąbek. Słodki poczęstunek zapewnił uczestnikom Przewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Szuban.
Docenieni zostali również nauczyciele przygotowujący swoich uczniów do finału XVIII „Spotkań Ortograficznych” otrzymując podziękowania z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu pana Wojciecha Bobowskiego oraz Naczelnika Wydziału RGEKiP pana Piotra Worosza.
Na uroczystym podsumowaniu XVIII „Spotkań Ortograficznych” zaproszeni Goście pogratulowali uczniom udziału w konkursie, a nauczycielom podziękowali za zaangażowanie w przygotowanie uczniów.
Wyrazili również uznanie i podziękowanie organizatorce konkursu – pani Marcie Kostce (nauczyciel SP w Krasiczynie) za jego kontynuację oraz Dyrektorowi panu Markowi Kuźmiekowi za umożliwienie reaktywacji konkursu w szkole w Krasiczynie.
Po sprawdzeniu prac konkursowych Komisja w składzie: wicedyrektor Marek Skwarko, Elżbieta Malec, Greta Halik, Krystyna Partyka i Monika Chruszcz; przyznała zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii” Janowi Antonkiewiczowi ze SP Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. Nauczycielem chłopca jest pani Magdalena Nuckowska.
II miejsce i tytuł Wicemistrza „wywalczyła” Aleksandra Czerkawska - uczennica SP w Wyszatycach przygotowana przez panią Wiolettę Szczęsny.
III miejsce zajął Dominik Holbój - uczeń pani Agnieszki Oleksów ze SP Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu.
Na wyróżnienie zasłużyli: Laura Czajkowska z SP nr 15 w Przemyślu (nauczyciel Ewa Kawiak) i Tymon Grabowski z ZS w Nehrybce (nauczyciel Marzena Siekaniec).
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 30 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu. Serdecznie gratulujemy Laureatom i ich Nauczycielom oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Punktacja_XVIII_Spotkania_Ort..docx
Karol Podolak reprezentantem szkoły w XVIII Spotkaniach Ortograficznych
17 maja w naszej szkole odbyły się XVIII Spotkania Ortograficzne dla uczniów klas III szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł „Mistrza Ortografii” pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego Pana Jana Pączka.
W konkursie wziął udział uczeń klasy III naszej szkoły Karol Podolak. Karol nie zdobył wprawdzie tytułu Mistrza Ortografii, ale jesteśmy dumni z jego udziału w konkursie i osiągniętego przez Niego wyniku – 10. miejsca na 28 uczestników. Gratulujemy Karolowi i życzymy Mu dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników bardzo trudnej polskiej ortografii.
V Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej „Tęczowe rymy"
W dniu 15 maja 2023 r. został rozstrzygnięty V Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej „Tęczowe rymy”, w którym udział wzięli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasiczynie. Organizatorem była Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcych zainteresowań czytelniczych, popularyzowanie współczesnej literatury polskiej dla dzieci a także kształcenie nawyków pięknego mówienia. Uczestnicy musieli zaprezentować jeden wiersz Urszuli Kozłowskiej i drugi dowolnego, polskiego autora. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wyrecytowali przygotowane utwory. Konkurencja była bardzo duża a poziom konkursu powodował u niektórych lekki stres. Mimo tego dzieci poradziły sobie doskonale czego efektem było zdobycie wyróżnienia przez uczennicę klasy I A Aurelię Lubińską oraz otrzymanie nagrody przez uczennicę klasy I B Gabrielę Baran.
Dodatkowo uczniowie naszej szkoły, którzy wystartowali z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie zostali również docenieni w postaci wyróżnień: Paweł Narożnowski, klasa Ia oraz Emilia Gut, klasa II i nagroda dla Karoliny Jurczak z klasy I b.
Uczniowie po skończonych eliminacjach wzięli udział w spektaklu pt. "O Inasiu, który nie lubił szkoły", który przysporzył wiele emocji i radości wszystkim widzom. Uwieńczeniem sukcesów naszych uczniów było wyjście na lody, do cukierni Fiore. Tak szczególne osiągnięcia warto celebrować a z pewnością zdobyte wyróżnienia i nagrody zmotywują uczniów to dalszych sukcesów edukacyjnych.
Ogrodnicze prace kl. I a
W dniu 12.05.2023 r. uczniowie klasy Ia zamienili się w małych ogrodników. Wraz ze swoją wychowawczynią Panią Oktawia Oszczypko udali się do małego ogródka nieopodal szkoły w celu zasadzenia fasoli, którą sami wyhodowali. Proces wzrostu zapoczątkowany został 2 miesiące szybciej, kiedy dzieci przygotowały słoiczki z wodą i ziarenkami i z ogromnym przejęciem obserwowały wzrost roślin. Na początku szło dość opornie, jednak z czasem fasola "wystrzeliła prawie do nieba" :) Uczniowie systematycznie doglądali i podlewali swoje roślinki co uczyło ich pracowitości i odpowiedzialności. Kiedy zielone liście zaczęły plątać się między sobą, ruszyły prace ogrodowe, które sprawiły dzieciom największą radość. Dzięki pomocy Pana Andrzeja Jurczaka mali ogrodnicy zasadzili swoje roślinki o które obiecali nadal dbać i doglądać. Edukacja poprzez zabawę a także żywa lekcja przyrody to czas, który z pewnością pozostanie w pamięci najmłodszych a kto wie...może zachęci do dalszego poszerzania zdolności ogrodniczych :)
Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Krasiczyn
Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie od lat współpracuje z Nadleśnictwem Krasiczyn. Wspólnie organizujemy lekcje w siedzibie Nadleśnictwa, bierzemy udział w organizowanym co roku Konkursie Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn. W dniu 11.05.2023 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Martyna Śliwińska – Siuśta reprezentująca Nadleśnictwo. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Katarzynę Ryniak i Panią Aldonę Maksym. Pani Martyna, zawodowy leśnik, przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla uczniów klas IV – V dotyczące kleszczy. To bardzo ważny temat, szczególnie na terenie województwa podkarpackiego, gdzie ilość kleszczy i zachorowalność na choroby odkleszczowe należy do najwyższych w Polsce. Obejrzeliśmy wspólnie film edukacyjny dotyczący kleszczy, które są aktywne niemal cały rok. Pani Martyna zapoznała uczniów z gatunkami i cyklem rozwojowym kleszczy i omówiła choroby, jakie te pajęczaki mogą roznosić. Przypomniała uczniom jak unikać tych pasożytów i jak najbezpieczniej usunąć kleszcze, gdy już dojdzie do ugryzienia. Ciekawostką dla uczniów było omówienie i wyjaśnienie krążących w sieci mitów o kleszczach. Spotkanie zakończyły pytania uczniów, z którymi musiała „zmierzyć” się Pani Martyna. To było bardzo owocne spotkanie, nasi uczniowie zaprezentowali się od najlepszej strony. Mamy pewność, że to nie koniec współpracy naszej szkoły z Nadleśnictwem Krasiczyn :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
Przedstawienie "Wiosna w sercu" w EDPS w Prałkowcach
„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci
moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.
Słowa z Ewangelii Świętego Mateusza przyświecały uczniom klasy czwartej, którzy w minionym tygodniu odwiedzili seniorów mieszkających w jedynym w Polsce Ekumenicznym Domu Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebnic Niepokalanej Panny Maryi w Prałkowcach. Celem wizyty było zaprezentowanie spektaklu pt:” Wiosna w sercu”. Jego tematyka została dobrana do odbiorców ale również do możliwości scenicznych uczniów. Przedstawienie było ogromnym wyzwaniem dla uczniów, którzy przez różne obostrzenia wynikające np. z pandemii Covid 19 nigdy nie brali udziału w takim wydarzeniu poza szkołą. Poprzez odgrywanie scenek uczniowie uwrażliwiali się na walory ekspresyjne przygotowanych tekstów i piosenek. Zarówno widzowie jak i artyści mieli okazję rozwinąć swoją wrażliwość. Podczas przedstawienia wykorzystano utwory z lat młodości seniorów np. Eleni „Nasz najpiękniejszy dzień”, Urszuli „Dmuchawce, latawce…”, Grechuty „Dni, których nie znamy”. W przedstawieniu wzięło udział 9 uczniów klasy czwartej, natomiast w przygotowania zaangażowana była cała klasa. Uczniowie własnoręcznie wykonali motyle, które zostały rozdane w trackie spektaklu. Osoby przebywające w ośrodku z nieskrywaną radością przyjęły młodych artystów. Nie obyło się bez wzruszeń i łez podopiecznych ośrodka. Ich entuzjazm udzielił się uczniom, którzy już deklarują chęć powrotu do seniorów w przyszłym roku szkolnym. Przez cały czas przygotowań do występu uczniowie otoczeni byli wsparciem merytorycznym i emocjonalnym wychowawcy Pani Jolanty Kostkiewicz, Aldony Maksym i pedagoga szkolnego, Pani Renaty Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Gminny Konkurs Ortograficzny
24.04.2023r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego.
Jego celem było propagowanie idei poprawnej pisowni, podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów oraz integracja społeczności gminnej.
W konkursie rywalizowało ze sobą ośmioro uczniów z klas IV, V i VI z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Olszanach. Uczestnicy mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych w praktyce. Przez 45 minut zawzięcie zmagali się z tekstem pełnym pułapek ortograficznych.
Po sprawdzeniu i dokładnym przeanalizowaniu prac konkursowych, komisja wytypowała na zwycięzców tych uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów, wykazując się przy tym bardzo dobrą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.
Oto zwycięzcy:
I miejsce - Gabriela Tkacz z kl. VI a
II miejsce – Julian Amarowicz z kl. IV
III miejsce – Kornelia Fok z kl. V
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a uczniowie trzech pierwszych miejsc nagrody.
Dziękujemy za udział w tej międzyszkolnej rywalizacji i jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Koło przyrodnicze w kl. IV
W poniedziałek 8 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie odbyło się kolejne spotkanie członków kółka przyrodniczego. Spotkania mają na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, ukazywanie sposobów spędzania wolnego czasu, rozwijanie szacunku dla wytworów przyrody oraz kształcenie umiejętności pracy w zespole. W ten poniedziałek na spotkaniu obecni byli uczniowie klasy IV: Klara, Julek, Kacper i Hubcio.
Nauka przyrody może odbywać się na różne sposoby. Wszyscy wiemy, że dzieci i młodzież chętnie korzystają z multimediów. Bardzo łatwo przychodzi im opanowanie zasad działania telefonów czy komputerów, poruszanie się po platformach, wyszukiwanie informacji. Ważne jest, żeby robili to bezpiecznie. Platforma eduelo.pl to oficjalna, bezpieczna strona wspomagająca uczniów i nauczycieli. Umożliwia uczenie się, powtarzanie materiału, rozwijanie zainteresowań. Dla mnie najważniejsza jest oczywiście przyroda :). Każdy uczeń obecny na zajęciach dostał indywidualny login i unikalne hasło umożliwiające wejście na platformę. Próbowaliśmy się logować i samodzielnie rozwiązywać zadania. eduelo.pl umożliwia także pojedynki na wiedzę między uczniami. Ważne jest to, że nauczyciel prowadzący ma wgląd w zakres pracy i osiągnięcia uczniów. Naprawdę fajna sprawa – nauka przez zabawę w taki sposób, jaki lubią uczniowie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu zajęć. Już czekamy na kolejne spotkanie w czerwcu. Do zobaczenia.
Wiosna w obiektywie naszych fotografów
Członkowie koła fotograficznego „Okiem przyrodnika” działającego przy Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie nadesłali w tym miesiącu mnóstwo kolorowych zdjęć o tematyce wiosennej. Termin nadsyłania prac został wyznaczony na 30.04.2023 r. (niedziela), ale ze względu na dłuuugi weekend trzeba się było przypominać :) Ale są, mamy to :)
Uczniowie przysłali prace fotograficzne w dwóch kategoriach: część zdjęć jest kontynuacją projektu „Cztery pory roku”, natomiast pozostałe prace to typowe, kolorowe obrazy wiosenne.
W kategorii „Wiosna w przyrodzie” najlepszym zdjęciem została uznana praca KORNELII SAŁDAN – uczennicy kl. VII a. Gratulujemy :)
Na rozstrzygnięcie projektu „Cztery pory roku” musimy zaczekać do połowy czerwca bo wtedy mija termin ostatniego etapu projektu, ale już dzisiaj zapraszamy do obejrzenia kolejnych zdjęć Amelki, Ali i Kornelii.
Zapraszamy do albumu fotograficznego, gdzie można obejrzeć prace naszych coraz zdolniejszych fotografów :)
Uroczystość upamiętniająca 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W dniu 27.04.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowała ją klasa VI a pod kierunkiem nauczyciela historii Pani Jolanty Żółkiewicz-Pantuły. Gościnnie wystąpili także dwaj uczniowie klasy V: Jakub Staszkiewicz i Jakub Pels. Piękną dekorację przygotowała p. Aldona Maksym. Nauczyciel serdecznie dziękuje wszystkim występującym uczniom za ogromny wysiłek i wkład pracy włożony w proces przygotowań uroczystości. Dziękuje również Panu Piotrowi Tarnawskiemu, Panu Piotrowi Ciskowi , Pani Annie Jary, Pani Agnieszce Prokopskiej oraz Pani Wioletcie Galiczyńskiej za pomoc. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
Wicemistrzostwo Polski Dawida Stadnika z kl. III
15.04.2023 r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Shorin-Ryu Karate Kobudo. W zawodach wystartowało 286 zawodników z 24 klubów Shorin-Ryu z całego kraju. Wśród reprezentantów Przemyskiego Klubu Shorin-Ryu Karate był uczeń naszej szkoły Dawid Stadnik z kl. III, który zdobył srebrny medal w swojej kategorii. Serdecznie gretulujemy i życzymy kolejnych sportowych osiągnięć.
XIX Powiatowy Konkurs „Twierdza Przemyśl”
W dniu 21.04.2023 r. uczniowie z klasy piątej: Michał Kurasz, Jakub Pels i Jakub Staszkiewicz wzięli udział w Powiatowym Konkursie Historycznym „Twierdza Przemyśl”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu. Do konkursu przygotowywała uczniów nauczycielka historii Pani Jolanta Żółkiewicz-Pantuła. Konkurs od lat cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów powiatu przemyskiego. Jego uczestnicy to prawdziwi pasjonaci historii Twierdzy Przemyśl, wykazują się ogromną wiedzą na temat fortów Twierdzy Przemyśl. Nasi uczniowie byli jednymi z najmłodszych uczestników i obawiali się, że nie mają żadnych szans z ośmioklasistami, to jednak uzyskali oni całkiem dobre wyniki, plasując się na środkowych pozycjach. Miejmy nadzieję, że będą pogłębiać swoją wiedzę, a w przyszłym roku zakwalifikują się do finału.
Archiwum Aktualności