• Aktualności

            • Wizyta wolontariuszy w EDPS w Prałkowcach

            • W piątek 10.05.2024 r., po zajęciach lekcyjnych wolontariusze z klas ósmych wraz z opiekunami: Panią Marzanną Zacharą, Panią Renatą Garbarczyk  i Panią Katarzyną Ryniak pojechali w odwiedziny do mieszkańców EDPS w Prałkowcach. Przejazd uczniów busem gminnym umożliwił nam Wójt Gminy Krasiczyn za co serdecznie dziękujemy. Bezpieczny powrót wolontariuszy do domu zapewnili rodzice, na których zawsze możemy liczyć –z Waszym wsparciem „dostajemy skrzydeł”!

              Ten wyjazd był wyjątkowy. Dokładnie w piątek 10 maja jedna z mieszkanek domu – Pani Janina obchodziła swoje 93 urodziny! Już wcześniej umówiliśmy się na ten dzień więc musieliśmy tam być. Pani Janina jest niezwykle pogodną osobą – zawsze wita nas uśmiechem, dobrym słowem, bardzo lubi ludzi a naszych wolontariuszy nazywa wnukami :) To jest jej recepta na długie życie – pogoda ducha i uśmiech :) Co ciekawe w przyszłym tygodniu inna z pensjonariuszek będzie obchodziła setne urodziny! Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM opiekują się mieszkańcami najlepiej – te trudne lata życia, kiedy pensjonariusze wymagają opieki i oczekują obecności innych mogą spędzać w naprawdę przyjaznym środowisku, jak w domu :)

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego piątkowego wyjazdu – obrazy mówią więcej niż słowa :) Było bardzo wesoło i domowo a czas w EDPS upłynął nam niezwykle szybko. Było „Sto lat”, były balony i urodzinowe czapeczki, był bezalkoholowy szampan i pyszny tort a Pani Janina – królowa spotkania dla wszystkich miała uśmiechy i pozytywną energię. Oczywiście pojedziemy tam jeszcze – zapraszamy wszystkich wolontariuszy do udziału. Do zobaczenia w czerwcu :)

            • XIX „Spotkania Ortograficzne”

            • 25 kwietnia br. roku,  już po raz drugi w naszej szkole, odbyły się XIX „Spotkania Ortograficzne” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego Pana Jana Pączka.

              Od XVIII edycji „Spotkania Ortograficzne” odbywają się w dwuetapowej formule.

              W I etapie konkursu  (konkursy gminne i  szkolne w szkołach miejskich) wzięło udział  241 uczniów z 7 gmin  powiatu przemyskiego (Bircza, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica) i  6 szkół przemyskich: SP nr 4, SP nr 6, SP nr 11, SP nr 15, SP nr 16,  NSP Nr 2 Kamon. 

              Do drugiego etapu – finału  zakwalifikowało się 26 uczniów. Każda gmina i szkoła zgodnie z  regulaminem mogła zgłosić 2 uczestników. 

              W szkole w Krasiczynie o zdobycie tytułu „MISTRZA ORTOGRAFII” łamali pióra uczniowie ze szkół podstawowych z KALNIKOWA, KRASICZYNA, KRÓWNIK, LESZCZAWY DOLNEJ, ŁĘTOWNI, MAĆKOWIC, MEDYKI, NIZIN, OLSZAN,  STUBNA, TOREK, UJKOWIC I WYSZATYC oraz ze szkół przemyskich: SP nr 4, SP nr 6, SP nr 11, SP nr 15, SP nr 16,  NSP Nr 2 Kamon. 

              Rywalizacja o mistrzowski tytuł przebiegała w sympatycznej, choć pełnej emocji atmosferze. Uczniowie musieli się zmierzyć z wieloma, czasem zaskakującymi pułapkami ortograficznymi. Nie przeraziły ich frazy: „rzadki pejzaż o zmierzchu”, „zachwycające hiacynty i chabry”, ani naszpikowane trudnościami dyktando.

              Podsumowanie tegorocznych „Spotkań Ortograficznych” zaszczycili Goście: Starosta Przemyski pan Jan Paczek,  pani Alina Dąbek- Dyrektor Regionalnego Biura MAC EDUKACJA,  pani Renata Stoczko  – pracownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Przemyślu, oraz pani Martyna  Śliwińska – Siuśta w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Krasiczyn pana Przemysława Włodka.

              Wszyscy uczestnicy finału  otrzymali za udział dyplomy przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Przemyślu, książki ufundowane przez Nadleśnictwo Krasiczyn oraz upominki od wydawnictwa MAC EDUKACJA.

              Docenieni zostali również  nauczyciele przygotowujący swoich uczniów do finału XIX „Spotkań Ortograficznych” otrzymując podziękowania z rąk Starosty Przemyskiego  pana Jana Pączka oraz Dyrektora szkoły pana Marka Kuźmieka.

              XIX „Spotkania Ortograficzne” były okazją, by  także podziękować panu Staroście za 16 – letni honorowy patronat nad konkursem.

              Po sprawdzeniu prac konkursowych Komisja w składzie: wicedyrektor Marek Skwarko, Marta Kostka, Elżbieta Malec, Elżbieta Musiał,  Greta Halik, Krystyna Partyka i  Monika Chruszcz; przyznała  zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii” Szymonowi Rzepie ze  SP w Walawie. Nauczycielem chłopca jest  pani Alicja Jakubczak.

              II miejsce i tytuł Wicemistrza  „wywalczył” Piotr Popielec  -  uczeń SP w Medyce przygotowany przez panią Elżbietę Malec.

              III miejsce zajęli  ex aequo: Buczek Kornel -  uczeń  pani  Elżbiety Jaszczyszyn ze SP w Maćkowicach i Maciej Prachowski – uczeń pani  Anety Hadam ze SP nr 16 w Przemyślu.

              Na wyróżnienie zasłużyli: Amelia Drąg z SP w Nizinach  (nauczyciel- pani Beata Kanas) i Szymon  Kruk ze SP nr 16 w Przemyślu (nauczyciele:  pani Bogusława Kaczmarska i pani Izabela Gawczyńska - Bacza).

              Do organizatorki  XIX „Spotkań Ortograficznych”  - pani Marty Kostki, w tym roku dołączyła pani Aldona Maksym. W dniu konkursu w prace przygotowawcze włączyła się także  pani Monika Chruszcz.

              W konkursie naszą szkolę reprezentowała Kinga Podolak z klasy trzeciej, przygotowana przez panią Krystynę Partykę. Dziewczynka uplasowała się w pierwszej dziesiątce uczestników z najwyższą liczbą punktów. 

              Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

            • „Aktywni Błękitni” na wycieczce edukacyjnej w Rzeszowie

            • Aktywni Błękitni nie zwalniają tempa i mimo licznych obowiązków w szkole nadal prężnie działają w tematyce oszczędzania wody. 25 kwietnia uczniowie klasy 4 i 5, pod okiem koordynatorów akcji, Katarzyny Ryniak, Renaty Garbarczyk i opiekuna Jolanty Kostkiewicz, odwiedzili niezwykłe miejsce na mapie naszego województwa. To strategiczny punkt związany z bezpieczeństwem hydrologicznym w stolicy Podkarpacia - Rzeszowie. Stopień Wodny na rzece Wisłok, bo o tym obiekcie mowa został oddany do eksploatacji w roku 1974, natomiast w 2012r. został zmodernizowany. Obecnie zapewnienia prawidłowe funkcjonowanie ujęcia wody dla mieszkańców Rzeszowa, przeprawy mostowej i rekreacji. Kierownik obiektu opowiedział uczniom o znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie terenach rekreacyjnych. Są one objęte programem ochrony przyrody Natura 2000. Tuż obok obiektu usytuowana jest niezwykle interesująca ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza o łącznej długości 1165 metrów. Uczniowie wysłuchali opowieści związanych z problemami takimi jak powódź. Zostali również gruntownie zapoznani z historią budowy zbiornika, dowiedzieli się więcej na temat przepływów wody na Wisłoku. Nie zabrakło także wiadomości technicznych na temat eksploatacji obiektu i zasad działania urządzeń przelewowych. Po omówieniu wszystkich kwestii technicznych w asyście pracowników uczniowie zostali oprowadzeni po wybranych punktach stopnia. Na śmiałków czekało wejście na wieżę. Ta niesamowita przygoda była możliwa dzięki uprzejmości Pani Iwony Bajkowskiej, która od początku wspiera koordynatorów naszej szkoły w organizacji inspirujących działań na rzecz uczniów. Składamy również serdeczne podziękowania Kierownikowi Stopnia Wodnego Rzeszów, za profesjonalne podejście i rzetelne przekazanie informacji oraz rozbudzanie zainteresowania tematyką inżynieryjną.  Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszej fascynującej wycieczki.

              Koordynatorami projektu Aktywni Błękitni są Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym, Renata Garbarczyk.

              Z informacją o wycieczce edukacyjnej można się również zapoznać poprzez poniższy link udostępniony przez Wody Polskie Rezszów:

              https://www.facebook.com/WodyPolskieRzgwRzeszow

            • Finał XX Powiatowego Konkursu Twierdza Przemyśl

            • W dniu 18.04. w Bibliotece Publicznej odbył się Wielki Finał XX Powiatowego Konkursu Twierdza Przemyśl. W finale brało udział sześciu uczniów. Naszą szkołę reprezentował Michał Kurasz z klasy szóstej. Ostatecznie Michał zajął IV miejsce. Serdecznie gratulujemy  Michałowi!

              Zapraszamy do bejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.