W dniu 20.12.2024r. zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie. W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami mogli poczuć prawdziwą świąteczną atmosferę w salach lekcyjnych. Odświętnie ubrani, z plecakami przepełnionymi smakołykami już od samego rana przy pomocy wychowawców przystąpili do zastawiania i dekorowania wigilijnych stołów. Następnie przeszliśmy do celebracji tego wyjątkowego dnia. Było wspólne dzielenie się opłatkami, składanie życzeń, zajadanie świątecznych potraw a także kolędowanie międzyklasowe gdzie uczniowie odwiedzali swoich "sąsiadów" z radosną nowiną o narodzinach dzieciątka Jezus. W tym dniu w naszej szkole panowała odświętna, serdeczna atmosfera a radość Bożego Narodzenia przepełniała nasze serca. Dzięki inicjatywie Wigilii klasowych mogliśmy całą społecznością szkolną poczuć rodzinną i ciepłą atmosferę gdzie nikt nie pozostał sam przy świątecznym stole. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i samych radości w Nowym Roku oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Wigilie klasowe
Bożonarodzeniowe konkursy plastyczne
Święta Bożego Narodzenia są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które należy kultywować. Już w listopadzie na lekcjach plastyki dzieci zaczęły wykonywać świąteczne kartki, ozdoby choinkowe oraz prace plastyczne, które mogły być następnie zgłoszone do licznych konkursów organizowanych w naszej gminie i powiecie.
Chętne dzieci miały możliwość wzięcia udziału aż w 3 konkursach plastycznych:
1. KONKURS PLASTYCZNY NA PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ LUB KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ PN. „TRADYCJE ŚWIĄTECZNE” zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu
Wyniki:
Sandra Srogi kl. VII - wyróżnienie
Julia Kołcz kl. VII - wyróżnienie
2. Konkurs Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży BOŻONARODZENIOWE OZDOBY zorganizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu
3. Konkurs plastyczny „Ozdoby Bożonarodzeniowe 2024” zorganizowany przez GOK w Krasiczynie
Wyniki:
Kategoria praca przestrzenna
I miejsce - Victoria Szuban, kl. VI
II miejsce - Jakub Polkowski, kl. IV ex aequo Klara Maksym kl. VI
III miejsce - Sandra Srogi, kl. VII ex aequo Weronika Karbowniczyn, kl. VII
Wyróżnienia:
Kuba Nasiewicz kl. IV, Pola Prokopska kl. IV, Maja Jedynak kl. IV, Bartłomiej kl. IV, Aleksandra Litwin kl. IV, Karolina Szpak kl. VI, Blanka Stawarz kl. VII
Kategoria praca plastyczna
I miejsce Lena Pelc, kl. V
III miejsce Kacper Olszański, kl. V
Wszyscy uczestnicy konkursów spisali się wspaniale, przygotowując przepiękne prace. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!
Świąteczna wizyta Dyrektor EDPS w Prałkowcach
We wtorek 17 grudnia, tuż przed przerwą świąteczną w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej pojawił się niespodziewany gość. A dokładniej –dwiedziła nas Dyrektor Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach – siostra Anna Drozd, która przywiozła drobne podarunki dla wolontariuszy pracujących na rzecz EDPS oraz dla ich opiekunów. W tym roku szkolnym opiekunami uczniów klas ósmych są: Pani Marzanna Zachara, Pani Renata Garbarczyk oraz Pani Katarzyna Ryniak.
Spotkanie Dyrektora Szkoły Pana Marka Kuźmieka oraz opiekuna wolontariatu szkolnego na rzecz EDPS w Prałkowcach z siostrą Dyrektor odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Wspominaliśmy początki naszej współpracy i jej przebieg przez kolejne lata. Aż trudno uwierzyć, że już 10 roczników uczniów naszej szkoły miało możliwość cyklicznych spotkań z mieszkańcami domu. Uczniowie zmieniają się każdego roku, pensjonariusze też są inni, więc za każdym razem jest to dla nas nowa przygoda. Jedyne co się nie zmienia to zaangażowanie wolontariuszy i ciepła atmosfera w EDPS, o którą dbają Siostry Służebniczki NPM oraz pracownicy domu. Mieszkańcy zawsze witają nas z radością i niechętnie żegnają. Dlatego tam wracamy :)
Umówiliśmy się z siostrą Dyrektor na uroczysty jubileusz na zakończenie wizyt w tym roku szkolnym, więc gorąco zapraszamy wolontariuszy do udziału, a wszystkich obserwatorów do śledzenia naszych działań. Do zobaczenia :)
Świąteczne wypieki w klasie III a
Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy IIIa postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 18 grudnia 2024 roku miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. W miłej atmosferze otulonej świątecznymi piosenkami uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika, mierzenie czasu pieczenia. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również treningiem cierpliwości gdyż czas oczekiwania, który mimo iż był krótki powodował u niektórych nieposkromiony apetyt. Kiedy świąteczne wypieki ujarzały światło dzienne nastąpiło wielkie dekorowanie. Talenty z rokiem na rok przeszły najśmielsze oczekiwania wychowawczyni klasy Pani Oktawii Oszczypko. Zdecydowanie trzecioklaściści rozwijają swoje zdolności kulinarne i mają niesamowite poczucie estetyki. Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jak wprowadzić świateczny nastrój zarówno w szkole jak i w domu. Dodatkowym i najprzyjemniejszym akcentem był cudowny, korzenny zapach, który otulał nas cały dzień w szkole. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmiku.
Zapachniało Świętami w kl. IV
17 grudnia 2024 roku klasa IV miała słodkie przedpołudnie. W ramach przygotowań do naszej wigilii klasowej wszyscy wspólnie upiekliśmy świąteczne pierniczki. Dzieci przyniosły mnóstwo lukru, foremek i kolorowych posypek. Pod okiem wychowawczyni Pani Ewy Pankiewicz wszyscy z zapałem wycinali i ozdabiali pierniczki według własnego pomysłu. Towarzyszyło temu wydarzeniu dużo śmiechu, zabawy i świątecznej atmosfery. Było to nie tylko pyszne doświadczenie, ale również okazja do integracji klasy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmiku.
Spotkanie z przedstawicielami Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie
W ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Finansów „Hazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna” w dniu 12.12.2024 r w Szkole Podstawowej św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. W trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych przez Panią Anetę Czarnecką oraz Pana Krzysztofa Tęczę uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z problemem uzależnienia od hazardu, a także ze specyfiką zawodu inspektora służby celnej.
Zajęcia edukacyjne spotkały się ze sporym zainteresowaniem uczniów klas V i VI uczestniczących w prelekcji. Nad organizacją spotkania czuwała Pani Agata Kozłowska - psycholog szkolny.
Certyfikaty Edukacyjne i Innowacyjne
12 grudnia 2024 r., podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich odbyło się wręczenie certyfikatów nauczycielom, których praca została doceniona przez kapitułę. W gronie wyróżnionych znalazła się również nasza szkoła. Już po raz trzeci nagrodzono nauczycieli w dwóch kategoriach: edukacyjnej i innowacyjnej.
W pierwszej z nich Podkarpacki Certyfikat Edukacyjny został wręczony Pani Renacie Garbarczyk. Podkarpacki Certyfikat Edukacyjny to wyróżnienie – znak jakości przyznawany za systematyczne doskonalenie obejmujące szkolenia związane z priorytetami Ministra Edukacji i Nauki, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Dyrektora Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie w oparciu o ofertę szkoleniową Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.
Natomiast w kategorii Certyfikat Innowacji Pedagogicznej wyróżnione zostały Pani Jolanta Buczyńska, Aldona Maksym i Renata Garbarczyk. Podkarpacka Akademia Innowacji Pedagogicznych przyznała naszym nauczycielom - innowatorom wyróżnienie w postaci certyfikatu. To zaszczyt móc reprezentować naszą Gminę w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Łącznie przez 3 lata przyznawania certyfikatów zostało nagrodzonych ponad 700 nauczycieli. Jest nam niemiernie miło, że w naszej Gminie jesteśmy pierwszą placówką wyróżnioną podczas uroczystej gali w Rzeszowie.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.
Świąteczna wizyta wolontariuszy w EDPS w Prałkowcach
W piątek 13 grudnia2024 r. członkowie wolontariatu szkolnego Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie odwiedzili pensjonariuszy Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach. Była to kolejna już w tym roku szkolnym wizyta naszych uczniów i kolejne spotkanie z siostrami prowadzącymi EDPS oraz z mieszkańcami domu. Dziękujemy Wójtowi Gminy Krasiczyn Panu Krzysztofowi Dobrowolskiemu za możliwość przejazdu busem gminnym do EDPS. Powrót wolontariuszy zabezpieczyli rodzice, część uczniów wracała busem kursowym. Opiekunami wyjazdu były Panie: Renata Garbarczyk i Katarzyna Ryniak.
Ta wizyta była bardzo świąteczna. W końcu zbliżają się przepiękne Święta Bożego Narodzenia! Uczniowie przygotowali karteczki z życzeniami dla pensjonariuszy. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby bożonarodzeniowe – choinki z tektury, które ozdabialiśmy błyszczącymi ozdobami. Pensjonariuszki bardzo chętnie kleiły, oplatały i malowały razem z nami. Chłopcy zrobili łańcuch z papieru, który od razu zawisł nad wejściem do sali terapii zajęciowej.
Na ręce pań opiekujących się mieszkańcami domu złożyliśmy świąteczną kartkę z życzeniami od Dyrektora Szkoły i wszystkich członków Rady Pedagogicznej. Najpiękniejsze było jednak wspólne kolędowanie :) Nasi uczniowie i pensjonariusze wspólnie śpiewali kolędy korzystając z przygotowanych podkładów muzycznych. Było bardzo głośno i radośnie, jak w domu podczas przygotowań świątecznych. Na koniec spotkania zostaliśmy tradycyjnie ugoszczeni herbatą i ciasteczkami, za co pięknie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wizyty. Kolejne spotkanie z mieszkańcami domu ustaliliśmy na styczeń – już zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Odwiedzimy pensjonariuszy na pewno. Do zobaczenia :)
Muzyczna bajka pt. „Magia czarownicy”
11 grudnia 2024 uczniowie klas IV i V wraz z opiekunami Panią Ewa Pankiewicz, Panią Katarzyną Ryniak i Panią Aldoną Maksym, wybrali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na muzyczną bajkę pt. „Magia czarownicy” w wykonaniu grupy „Magic Show” z Krakowa.
Podczas przedstawienia dzieci miały okazję zetknąć się z elementami sztuczek magicznych. Uczniowie śledzili postępy głównej bohaterki, młodej czarownicy Sabriny w szkole magii. Aktorzy przenieśli widzów w zaczarowany, magiczny świat, który wzbogacony został przez efekty świetlne i dźwiękowe oraz barwne kostiumy. Występ był pełen iluzji, magicznych trików i sztuczek oraz żonglerki ledowej. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało. Była to również ciekawa lekcja iluzji.
Wyjazd na przedstawienie okazał się nie tylko wspaniałą zabawą, ale także świetną lekcją wspierania wyobraźni i budowania wiary we własne umiejętności. Po zakończonym spektaklu wszyscy udaliśmy się do Galerii Sanowej na posiłek i świąteczne zakupy. To był bardzo udany dzień pełen magicznych wrażeń, integracji klasowej i niezapomnianych chwil. Zapraszamy do albumu fotograficznego.
Pocztówka dla ucznia
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, żeby pokazać ważnym dla nas osobom, że o nich pamiętamy. Uczniowie klasy IV, pod czujnym okiem wychowawcy 9 grudnia przynieśli do szkoły świąteczne pocztówki, a następnie losowali adresatów. Wracanie do tradycyjnych metod składania życzeń bardzo się wszystkim podobało. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie IV klasy kontynuują XIX wieczną tradycję wysyłania pocztówek. Uśmiechnięte buzie, aura tajemniczości i szepty- w takiej atmosferze odbywało się wpisanie życzeń i adresowanie kartek. Cała klasa udała się na pocztę i przy wsparciu uroczej Pani z poczty wysłali swoje przepiękne kartki. Teraz wszystko w rękach Pana Listonosza :)
Wizyta Świętego Mikołaja
6 grudnia zawitał do naszej szkoły bardzo miły gość - Święty Mikołaj. W klasach czekało na niego bardzo ciepłe przyjęcie w postaci wierszy i piosenek. Radości nie było końca. Odwiedził nie tylko młodszych uczniów, ale również starsze klasy w budynku B2. Dla każdego miał słodkości, uśmiech i dobre słowo. Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Krasiczyn Panu Krzysztofowi Dobrowolskiemu za wysłanie tak miłego gościa oraz jego pomocnika do naszej szkoły.
Klasa IV cały dzień wykonywała zadania,które Mikołaj im zostawił w listach w różnych częściach szkoły. Uczniowie po odczytaniu wskazówek musieli odnaleźć list od Mikołaja i przeczytać jakie zadanie mają do wykonania. Na sam koniec wskazówki doprowadziły ich pod choinkę, gdzie czekał na całą klasę prezent.
Dzień 6 grudnia w naszej szkole obchodzony jest również jako Dzień Mikołajkowej Czapki. Wszyscy uczniowie, którzy mieli mikołajkowe czapki i inne świąteczne nakrycia głowy, mogli je nosić przez cały dzień, na każdej lekcji, dzięki czemu byli zwolnieni z odpytywania. Tego dnia na długiej przerwie w obu budynkach Samorząd Uczniowski zorganizował taniec Mikołajów. Uczniowie świetnie się bawili, co można zobaczyć w albumie fotograficznym oraz w filmiku przygotowanym przez Panią Aldonę Maksym.
W tym mikołajkowy dniu odbyło się również zapowiadane przez Radę Rodziców losowanie zwycięskich klas w związku ze składką na Radę Rodziców. Do losowania mogły przystąpić klasy, które w całości zapłaciły składkę. Uczniowie klas I, II, III a, IV, V, VI, oraz VII rozlosowały zwycięzców. Gratulacje dla klas: I, IV, VI oraz VII klasy, które otrzymały po 200 zł. Pozostałe klasy, dzięki hojności Pana Przewodniczącego, otrzymały po 100 zł. Pieniądze zostały przekazane wychowawcom klas i będą mogły być wydane według ich uznania. Nad całością czuwał Dyrektor Szkoły Pan Marek Kuźmiek, Przewodniczący RR Pan Dariusz Podolak oraz wychowawcy poszczególnych klas. Rada Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim za złożoną składkę i gratuluje zwycięzcom.
XI Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej „Am Anfang war die Poesie”
W dniu 3 grudnia 2024 r. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu odbył się XI Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej „Am Anfang war die Poesie” („Na początku była poezja”). Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z II LO w Przemyślu. Tradycyjnie wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły: Oliwia Kość z kl. VI oraz Maja Wróbel z kl. VIII a, które pięknie zaprezentowały się ujawniając swoje zdolności aktorskie.
W tym roku motywem przewodnim recytowanych wierszy były Gefühle, czyli uczucia. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: kl. I - IV, kl. V - VIII oraz szkoły średnie. Po raz pierwszy odbyło się głosowanie elektroniczne, w którym wzięli udział wszyscy obecni nauczyciele języka niemieckiego i w ten sposób wyłoniono zwycięzców. Uczestnicy otrzymali dyplomy, zaś zwycięzcy nagrody ufundowane przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – oddział Przemyśl oraz Instytut Goethego w Warszawie.
Nad przygotowaniem uczennic do konkursu czuwali nauczyciele języka niemieckiego Pani Katarzyna Kubas oraz Pan Piotr Tarnawski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Bardzo dziękujemy Pani Aldonie Maksym za wykonanie pięknej dekoracji do konkursu.
29. Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej
W dniu 3 grudnia 2024 r. w Birczy odbył się 29. Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. W zawodach brało udział 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Nasza reprezentacja w składzie: Karol Podolak, Miłosz Małek, Szymon Kazienko, Szczepan Przybyłowicz, Tymoteusz Horejda oraz gościnnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach: Miłosz Śmigiel, Mikołaj Pietryka i Tymoteusz Pietryka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony uzyskując 4. miejsce. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o AIDS
Co roku, z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS obchodzonego 1 grudnia, w Gminie Krasiczyn organizowany jest Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o AIDS. Biorą w nim udział uczniowie klas siódmych szkół Gminy Krasiczyn: Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach. Opiekunami Konkursu w roku szkolnym 2024/2025 były: Pani Katarzyna Ryniak oraz Pani Renata Garbarczyk.
Konkurs odbył się 2 grudnia 2024 r. w sali konferencyjnej budynku Gminy Krasiczyn. W tym roku szkolnym w Konkursie wzięło udział 6 osób – finalistów rozgrywek szkolnych. Przedstawicielami SP Krasiczyn na etapie gminnym byli uczniowie kl. 7: Julia Kołcz, Jakub Pels i Jakub Staszkiewicz natomiast przedstawicielami SP Olszany byli chłopcy z kl. 7: Antoni Szmuc, Radosław Radoń oraz Karol Hołowiecki. Uczestnicy Konkursu wypełniali test wiedzy zawierający 10 pytań zamkniętych oraz 5 pytań otwartych. Ci uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z pytaniami o tematyce związanej z HIV / AIDS uzyskali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Krasiczyn Pana Krzysztofa Dobrowolskiego za co gorąco dziękujemy.
Finalistami Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o AIDS
w roku 2024 zostali:
I miejsce: JAKUB PELS, kl. 7 SP Krasiczyn
II miejsce: ANTONI SZMUC, kl. 7 SP Olszany
III miejsce: JULIA KOŁCZ, kl. 7 SP Krasiczyn
Gorąco gratulujemy zwycięzcom! Serdecznie dziękujemy Przewodniczącej GKRPA Pani Izabeli Wojciechowskiej za stałe i systematyczne wspieranie nas w działalności profilaktycznej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu Konkursu.
Dni otwarte w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu
29 listopada klasa VIII b pod opieką wychowawcy wyruszyła do Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, bowiem zorganizowano tam dni otwarte w formule andrzejkowej. Ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. Już od progu zostali bardzo ciepło i słodko przyjęci. Przydzielono im 2 przebrane w andrzejkowe stroje przewodniczki, po czym udali się na zwiedzanie szkoły. Chłopcy i dziewczęta aktywnie uczestniczyli w warsztatach fryzjerskich, poznawali programy graficzne i robili sobie zdjęcia, zobaczyli pokazy mody stylizacji ubioru, wyrobów cukierniczych i garmażeryjnych (przy okazji każdy mógł nie tylko zobaczyć, ale i popróbować prezentowane smakołyki), rywalizowali w grach sportowych oraz oczywiście brali udział w zabawach oraz wróżbach andrzejkowych. Uczniowie z pewnością będą mieli powody do przemyślenia właściwego wyboru szkoły średniej.
Dzień Otwarty Koszar
29 listopada 2024 r. klasa IV wraz z wychowawcą Panią Ewą Pankiewicz i opiekunem Panią Aldoną Maksym udała się do 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, gdzie w ramach ich święta został zorganizowany Dzień Otwartych Koszar.
Uczniowie mogli zobaczyć z bliska bojowe wozy piechoty, czołg „Abrams”, makietę zestawu rakietowego „Piorun”, czy Karabinek „Mini Beryl”. Każdy mógł potrzymać taką broń, wejść do czołgu i innych pojazdów, szpitala polowego oraz dowiedzieć się mnóstwo ciekawych rzeczy na temat pracy wojska prowadząc konwersacje z żołnierzami, którzy chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji czekaliśmy na wojskową grochówkę, ale........się nie doczekaliśmy. Mimo wszystko dzień był bardzo udany, pogoda dopisała, a uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym oraz filmiku przygotowanego przez Panią Aldonę Maksym.
Bal Wszystkich Świętych
Tradycją w naszej szkole stał się Bal Wszystkich Świętych. W tym roku również organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek dla uczniów klas 4-8. Zabawa taneczna, konkursy z nagrodami, selfie 360, a do tego gość specjalny Święty Mikołaj z prezentami dla wszystkich uczniów. Wśród dźwięków muzyki uczniowie poszczególnych klas bawili się wyśmienicie. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć w strojach różnych świętych. Zabawa była okazją do wspólnego spędzania czasu wolnego z poszanowaniem tradycji i wartośći, które są przekazywane młodemu pokoleniu. Nawet nauczyciele w tym dniu, w strojach aniołów „świecili” przykłademJ. Już od progu na dzieci czekało losowanie sentencji związanej ze świętymi oraz słodyczy. Następnie w konkursach doceniono uczniów za oryginalność ich strojów, samodzielność wykonania i pomysłowość. Jurorami w konkursie była Pani Jolanta Buczyńska, Greta Halik oraz Ewa Pankiewicz. Ponad to zostały przyznane nagrody rzeczowe w kategorii taniec. Wszyscy chętni mogli skorzystać z obrotowego selfie, która uwieczniała kreatywność dzieci. Ten magiczny wieczór na długo pozostanie w pamięci uczniów. Organizatorzy balu dziękują wszystkim, którzy wsparli przygotowania do tej wyjątkowej zabawy, a w szczególności Panu Krzysztofowi Dobrowolskiemu Wójtowi Gminy Krasiczyn oraz Panu Andrzejowi Łapińskiemu. Szczególne podziekowania kierujemy do świętego Mikołaja, który przez całą zabawę towarzyszył dzieciom.
Bal został zorganizowany przez Panią Jolantę Buczyńską, Ewę Pankiewicz, Aldonę Maksym oraz Renatę Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Panią Aldonę.
Powiatowy konkurs „Kardynał Adam Stefan Sapieha – Wielki Syn Swojej Ojczyzny”
27 listopada 2024r. w salach zamku Zespołu Zamkowo – Parkowego w Krasiczynie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII edycji powiatowego konkursu „Kardynał Adam Stefan Sapieha – Wielki Syn Swojej Ojczyzny”.
Organizatorami Konkursu były:
Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie, której przedstawicielem był Dyrektor - Pan Marek Kuźmiek,
Gminna Biblioteka Publiczna w Krasiczynie pełniąca funkcję biblioteki powiatowej reprezentowana przez Panią Dyrektor Magdalenę Błachut.
Patronat nad Konkursem objęły: Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Urząd Gminy w Krasiczynie, Parafia pw. Świętego Marcina w Krasiczynie oraz Zespół Zamkowo Parkowy w Krasiczynie (Fundacja Pro Arte et Historia).
Celem konkursu było:
- popularyzowanie postaci kard A. S. Sapiehy,
- budowanie tradycji lokalnej i narodowej,
- utrwalanie tożsamości i wrażliwości patriotycznej,
- przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze,
- promowanie uczniów uzdolnionych technicznie, plastycznie, multimedialnie,
- kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi.Prace plastyczne, multimedialne, test wiedzy oraz po raz pierwszy w tym roku wiersz zostały ocenione przez Komisje Konkursowe, w skład których weszli m.in. Pani Iwona Krauz- artysta plastyk oraz Pan Karol Zając- poeta.
Uroczyste rozdanie nagród w poszczególnych kategoriach konkursowych poprzedziło powitanie gości. Organizatorzy powitali przedstawicieli instytucji patronujących Konkursowi: Wicestarostę Powiatu Przemyskiego - Pana Jana Janusza, Wójta Gminy Krasiczyn - Pana Krzysztofa Dobrowolskiego, Dyrektor Zarządzającą Zespołu Zamkowo – Parkowego w Krasiczynie - Panią Magdalenę Ziemską, proboszcza Parafii pw. Św. Marcina w Krasiczynie - ks. Sławomira Nowaka oraz przybyłych gości: Panią Ewę Prokopską- Skarbnika Gminy Krasiczyn, Panią Izabelę Wojciechowską- Pełnomocnik Wójta Gminy Krasiczyn do Spraw Uzależnień oraz przemyskiego poetę, Pana Karola Zająca.
Nagrody dla finalistów Konkursu ufundowali: Gminna Biblioteka Publiczna w Krasiczynie pełniąca funkcję biblioteki powiatowej, Wójt Gminy Krasiczyn, Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Fundacja PRO ARTE ET HISTORIA oraz Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Św. Marcina w Krasiczynie.
Konkurs przeprowadzono w 4 kategoriach:
1. Konkurs wiedzy:
I miejsce- KAROLINA SUMKA Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Stubnie.
II miejsce- KORNELIA KURPIEL Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Stubnie.
III miejsce- SABINA SAŁUKA Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Trójczycach.
2. Konkurs na prezentację multimedialną:
I miejsce- KAROL ŚWIRK Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Małkowicach
II miejsce- HUBERT SWAWOLA Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Krównikach
III miejsce- MAJA MLICZEK Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Sufczynie
3. Konkurs plastyczny: Drzewo genealogiczne
I miejsce- KLARA MAKSYM Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie
II miejsce- MAGDALENA DOBROWOLSKA Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszanach
III miejsce- MARIA DOBROWOLSKA Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszanach
III miejsce – AMELIA NOWAK Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drohojowie
Wyróżnienia:
1. Liliana Miktus Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Trójczycach
2. Piotr Browarny Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Stubnie
3. Jakub Polkowski Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie
4. Konkurs poetycki:
I miejsce- ALEKSANDRA KOWALSKA Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie
II miejsce- ZUZANNA SZPUNAR Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Trójczycach.
III miejsce- GABRIELA MAZUR Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Krównikach
Łącznie w Konkursie wzięło udział 44 uczniów z 11 szkół podstawowych powiatu przemyskiego:
-Szkoła Podstawowa w Wyszatycach.
-Szkoła Podstawowa w Leszczawie Dolnej.
-Szkoła Podstawowa im. Absolwentów I LO w Przemyślu.
-Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszanach.
-Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Krównikach.
-Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drohojowie.
-Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Stubnie.
-Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Małkowicach.
-Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Sufczynie.
-Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie.
-Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Trójczycach.
Serdeczne podziękowania zostały złożone również dla opiekunów i wychowawców uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Ich wkład w pracę twórczą dzieci jest jak zawsze bardzo ważny. Z ramienia Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej konkursowi przewodniczyli: Marzanna Zachara, Jolanta Kostkiewicz, Katarzyna Ryniak, Renata Garbarczyk. Z ramienia Gminnej Biblioteki Publicznej pełniącej funkcję biblioteki powiatowej w Krasiczynie konkursowi przewodniczyła Pani Dyrektor Magdalena Błachut.
Zapraszamy do wysłuchania audycji w Radiu Fara oraz obejrzenia zdjęć.
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS"
Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej zorganizowała w tym roku kolejną edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS".
Celem konkursu była popularyzacja zasad zdrowego trybu życia wolnego od nałogów i zachowań ryzykownych, zwrócenie uwagi na problem używania narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych i wynikających z tego konsekwencji zdrowotnych i prawnych, kształtowanie pozytywnych wzorców oraz poszerzenie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
Uczennica klasy VIII a Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie – Nikola Kowarzyk wzięła udział w tym konkursie. Nikola wykonała pracę plastyczną, która została wysłana na adres organizatora. Opiekunem konkursu była Pani Katarzyna Ryniak. Lista laureatów zostanie zamieszczona na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej do dnia 2 grudnia 2024 roku. Trzymamy kciuki za naszą uczennicę! Powodzenia!
Porozmawiajmy o uzależnieniach
O tym, że dzieci należy edukować w wielu sferach nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego w naszej szkole systematycznie odbywają się spotkania prewencyjne. Uczniowie mają wtedy okazję zapoznania się z najnowszymi informacjami z danej dziedziny, przekazanej przez wykwalifikowanych specjalistów. W dniu 22 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas 7, 8a i 8b z Panią Kamilą Płóciennik, pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu. Tematyka dotyczyła najnowszych uzależnień, a więc e-papierosów oraz napojów energetycznych. Szkodliwość substancji zawartych w tych produktach, zabiegi marketingowe, manipulacja- to tylko część zagadnień poruszonych przy okazji omawiania negatywnego wpływu na młody organizm zarówno e-papierosów jak i energetyków. Bardzo serdecznie dziękujemy za wyczerpującą prezentację i możliwość rozmowy na tematy zdrowotne. Organizatorem spotkania była Pani Renata Garbarczyk.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie