28 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Uczniowie spędzili ten radosny dzień pod opieką wychowawców korzystając z rozmaitych atrakcji. Klasa Va z p. Gretą Halik udała się do Stadniny Koni w Leszczawie. Na miejscu powitał dzieci kierownik ośrodka, p. K. Kozimor i zaprosił na skromny poczęstunek. Następnie, aby zainspirować uczniów tajnikami hodowli koni, oprowadził wszystkich po stajni i opowiadał o życiu tych fascynujących zwierząt. A potem najbardziej oczekiwany moment… mały pokaz jazdy konnej. I wreszcie każdy mógł dosiąść konia i spróbować własnych sił. Niektóre dziewczynki prezentowały się jak „urodzone amazonki”. Na zakończenie odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i chleba. Wielu uczniów w dniu ich święta wzięło także udział w rozgrywkach sportowych, które miały miejsce na sali gimnastycznej. W szkole odbyły się gry i zabawy, w których uczestniczyli również wychowawcy klas. Pierwszoklasiści spędzili miło czas na pikniku. O godz. 9:00 wyruszyli dorożkami w kierunku Dybawki przez las do Tarnawiec podziwiając po drodze piękne widoki. W zajeździe „U Medarda” odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Każde dziecko miało możliwość przejażdżki na koniu. W organizację imprezy zaangażowali się rodzice. Nasi najmłodsi uczniowie bardzo miło spędzili czas, pełni wrażeń wrócili do domu. Pomimo kapryśnej pogody ten szczególny dzień okazał się bardzo udany. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Dzień Dziecka
Święto Rodziny
- Maj i czerwiec to miesiące, w których szczególnie pamiętamy o naszych rodzicach z racji ich święta. Z tych okazji odbyły się w naszej szkole w klasach młodszych uroczystości, podczas których uczniowie podziękowali rodzicom za ich trud i miłość.
Uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią p. Marią Worosz przygotowali piękny montaż słowno – muzyczny, w którym poprzez wiersze i piosenki chcieli wyrazić swoją wdzięczność i miłość do rodziców. Wszyscy zaproszeni mogli podziwiać nie tylko umiejętności wokalne i recytatorski naszych pierwszoklasistów, ale także taneczne. Beatka i Oskar zatańczyli wspaniałą cza- czę. Dzieci wręczyły rodzicom piękne róże, po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek.
„Kocham Cię Mamo” – pod takim hasłem uczniowie najmłodszej klasy naszej szkoły – „zerówki” dali popis swoich artystycznych możliwości. Zaprosili swoje mamy aby wierszem i piosenką podziękować za ich miłość i troskę. Wzruszyli mamy do łez, bo jak nie płakać ze szczęścia słysząc „Jak dobrze mamo, że Ciebie mam, jesteś najlepsza ze wszystkich mam.” Własnoręcznie wykonane przez dzieci serduszka były dodatkowym upominkiem. Wspaniale smakowały wszystkim ciastka, a mamy dodatkowo otrzymały pyszną kawę prosto z ekspresu. Dzieci namalowały mamom piękne portrety. Niełatwo było rozpoznać siebie, wiec mamy wesoło bawiły się podczas tej „zgaduj-zgaduli”. Spotkanie z mamami przygotowały panie Anna Wojciechowska i Alicja Laryś – wychowawczynie oddziału przedszkolnego. Życzyły one dzieciom, by nigdy nie zabrakło im mamy, bo (jak śpiewały w piosence) „bez mamy cały świat nic nie jest wart”.
Uroczystość 100-lecia szkoły, nadania imienia i wręczenia sztandaru
- Dzień 27 maja 2009 roku to dzień szczególny dla całej naszej społeczności. W tym dniu obchodziliśmy uroczystości stulecia naszej szkoły połączone z nadaniem jej imienia Św. Jadwigi Królowej i wręczeniem sztandaru. Był to powrót do imienia patronki szkoły z lat poprzednich, które utraciła decyzją władz w latach 50-tych.
Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym w Krasiczynie, o godzinie 10.00 mszą świętą, którą celebrował Ks. Biskup Adam Szal w asyście siedmiu księży. Była to bardzo uroczysta msza, w czasie której nastąpiło poświęcenie sztandaru. Po zakończeniu nastąpił przemarsz wszystkich uczestników z kościoła do SP w Krasiczynie w towarzystwie licznie przybyłych gości, orkiestry oraz pocztów sztandarowych z Gimnazjum im. Kard. A. Sapiehy i SP im. Jana Pawła II z Olszan.
W szkole miało miejsce uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej oraz popiersia Św. Jadwigi Królowej. Po obejrzeniu wystawy poświęconej patronce wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie miało miejsce wręczenie aktu nadania Pani Dyrektor Joannie Bielańskiej i przekazanie uczniom sztandaru szkoły, na który przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie zaproszeni goście wygłosili przemówienia okolicznościowe a uczniowie zaprezentowali przedstawienie przybliżające zgromadzonym postać patronki. Ukazywało ono królową Jadwigę jako osobę godną naśladowania – mądrą, wykształconą, o zdolnościach dyplomatycznych i wrażliwym sercu. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z relacją z całych uroczystości na stronie poświęconej naszej patronce i w galerii zdjęć :):):)
II etap Konkursu Biblijnego o św. Pawle
- 4 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Przemyślu odbył się II etap Konkursu Biblijnego o św. Pawle. Naszą szkołę i parafię godnie reprezentowały uczennice klasy VIa: Klaudia Kazienko, Ala Kochanowicz i Patrycja Szpytman, które uzyskały najlepsze wyniki w szkolnym etapie konkursu. Również w II etapie dziewczyny wspaniale sobie poradziły z pytaniami konkursowymi. Ala zajęła II miejsce, zaś Patrycja III. Nasze uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz zakwalifikowały się do do III etapu konkursu, tym razem już na szczeblu Diecezji Przemyskiej. Nad przygotowanie naszych uczennic do konkursu czuwał ks. Bogusław Czarniecki. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i trzymamy kciuki podczas kolejnego etapu, który odbędzie się 3 czerwca. Zapraszamy do galerii zdjęć!
Majowa akademia
- 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 218 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy IVb, Va i VIa pod opieką pań: M. Worosz, K. Kubas i M. Błachut przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny. Uroczysta majowa akademia była wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu dla naszych uczniów, którzy z uwagą obejrzeli program, przygotowany przez swoich kolegów. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem podniosłej pieśni Jacka Kaczmarskiego pt. "Mury". Zapraszamy do galerii zdjęć :)
Rajd na Kopystańkę
- 30 kwietnia uczniowie klas VI wraz z nauczycielami, Markiem Skwarko i Arturem Piętką, uczestniczyli w rajdzie pieszym z Bryliniec na górę Kopystańka. Trasa rajdu prowadziła czerwonym szlakiem turystycznym, poprzez malownicze łąki i lasy ozdobione kwitnącymi drzewami i kwiatami. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała kontemplacji wiosennej, budzącej się do życia przyrody. Podczas wędrówki uczniowie mieli okazję obserwować i fotografować różne zwierzęta m. in. chronioną salamandrę, kumaki górskie, padalce, dziki (przebywające w bezpiecznym ogrodzeniu) czy koniki polskie pasące się na łące. Podziwiano również zabytki kultury sakralnej: starą cerkiew, cmentarz i dzwonnicę w Kopystnie i malowniczo położoną cerkiew w Brylińcach (obecnie Kościół). Po półtoragodzinnym marszu zdobyty został szczyt Kopystańka, gdzie wszyscy zachwycali się przepiękną panoramą Pogórza Przemyskiego. Po posiłku przy ognisku pod górą nastąpił powrót do domu.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy!
Rajd turystyczny klas VI
- 18 kwietnia, w sobotę odbył się rajd pieszy uczniów klas VI. Uczniowie rozpoczęli wędrówkę przy naszej szkole o godz. 8:30. Maszerując przez las dotarli do Tarnawiec już o godz. 9:00. Sprzymierzeńcem dzieci okazała się wspaniała, wiosenna pogoda. Po krótkim odpoczynku przy sklepie podjęli dalszą wędrówkę, tym razem w kierunku fortu VII w Prałkowcach, będącego fragmentem umocnień Twierdzy Przemyśl. Podczas przemarszu podziwiano piękno przyrody, krajobrazy. Na miejsce dotarli ok. godz. 10:00. Uczeń Adrian Pisarski w bardzo ciekawy sposób przybliżył kolegom historię fortu - wszyscy słuchali go z ogromnym zaciekawieniem. Po zwiedzeniu dostępnych zakamarków dawnej fortecy rozpalono ognisko. Uczniowie piekli kiełbaski, chleb, a nawet niektórym udało się upiec jabłka. Wspólne zdjęcie zakończyło pobyt w forcie. Uczestnicy udali się na przystanek MZK by autobusem wrócić do domu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Podczas rajdu opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: p. Katarzyna Ryniak i p. Marek Skwarko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wyprawy!
Wycieczka do Sanoka i Ustrzyk Dolnych
- 16 kwietnia klasy V i VI pod opieką pań Grety Halik, Jolanty Buczyńskiej, Justyny Grochoły oraz pana Marka Skwarko wyruszyły na jednodniową wycieczkę. O godz 6:15 uczniowie (niewyspani ale podekscytowani) zgromadzili się na parkingu obok sklepu Piotruś Pan. Pierwszym celem wycieczki był Sanok. O godz. 9:00 uczniowie weszli na widownię lodowiska, aby obejrzeć spektakl zatytułowany "Calineczka". Było to fantastyczne, baśniowe widowisko oparte na znanej baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena w wykonaniu moskiewskiej rewii na lodzie. Wszyscy z zapartym tchem podziwiali umiejętności łyżwiarzy, ich stroje oraz efekty pirotechniczne. Później cała nasza grupa pojechała zobaczyć Kamień Leski. Piaskowiec ten wznosi się około 20 metrów ponad otaczający go teren na wyniosłym wzgórzu o wysokości 445 metrów. Na szczycie umieszczony jest żelazny krzyż. Najbardziej upragnionym punktem wycieczki był kryty basen w Ustrzykach Dolnych. Przez 2 godziny nasi uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności pływackie oraz zjeżdżali ze zjeżdżalni. Następnie zwiedzili rynek w Ustrzykach Dolnych oraz posilili się. O 17:30 nasza grupa wróciła do Krasiczyna, gdzie na swoje pociech czekali stęsknieni rodzice.
Święta Wielkanocne tuż tuż!
- 30 marca rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W tym dniu rozpoczęły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne, podczas których naukę wygłosił ks. Ryszard Pelc – rektor kościoła św. Michała w Przemyślu. 8 kwietnia wzięliśmy udział w poranku wielkanocnym przygotowanym przez klasę II pod opieką p.Krystyny Partyki. Pani Dyrektor Joanna Bielańska złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia wielkanocne, które pragniemy wszystkim przekazać.
Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób życzą:
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
oraz Uczniowie
Konkurs przyrodniczy PANDA
- Dnia 8 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy PANDA dla uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział 32 osoby. Był to konkurs o zasięgu ogólnopolskim, a prace uczniów zostały wysłane do Warszawy. Wyniki konkursu poznamy do dnia 22 maja. Pytania konkursowe, odpowiedzi oraz regulamin znajduje się na stronie: www.edi.edu.pl. Nad przebiegiem konkursu czuwała p.Katarzyna Ryniak.
"Brzechwolandia"
- 3 kwietnia dla dzieci z klas 0-III oraz IVa i IVb zorganizowano wyjazd do przemyskiego teatru. Spektakl został zaprezentowany na scenie Zamku Kazimierzowskiego i trwał 60 minut. Oparty był na twórczości Jana Brzechwy stąd też tytuł przedstawienia "Brzechwolandia". Dzieci z zainteresowaniem obejrzały i występ aktorów i wsłuchiwały się w znane i lubiane bajki i wiersze Jana Brzechwy.
Wspomnienie o Janie Pawle II
- 1 kwietnia podczas uroczystego apelu uczciliśmy IV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Uczniowie poprzez wiersze i pieśni wyrazili naszą pamięć o wielkim rodaku i jego nauce. Nie mogło oczywiście zabraknąć ukochanej pieśni papieża „Barki”, którą wszyscy odśpiewali na zakończenie akademii. Nad przygotowaniem uroczystości czuwali: p. M. Worosz oraz ks. B. Czarniecki. Po wzruszającym apelu p. Dyrektor Joanna Bielańska wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w różnych konkursach: matematycznym „Multitest”, biblijnym o św. Pawle, oraz plastycznym „Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna ci pomaga.
„Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna Ci pomaga"
- Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna Ci pomaga". Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewoda Podkarpacki. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku występowania wszelkiego typu zagrożeń oraz zainteresowanie działalnością służb ratowniczych uczestniczących w usuwaniu skutków klęsk. Szkolna komisja konkursowa w składzie: p.Małgorzata Korlatowicz, p.Krystyna Partyka oraz p.Anna Domańska wytypowały 8 prac: 4 w kategorii grupy młodszej (6-8 lat) oraz 4 w grupie starszej (9-12lat). Następnie gminna komisja w składzie: p.Marek Zwoliński, p.Magdalena Błachut, p.Irena Wywrot oraz p.Anna Domańska wytypowała najlepsze prace do kolejnego etapu konkursu, tym razem już powiatowego. Wśród wyróżnionych uczniów znalazła się uczennica naszej szkoły Karolina Pisarska z kl.II, która zdobyła II miejsce. 8 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Przemyślu Karolina odebrała dyplom oraz nagrodę książkową. Towarzyszyła jej wychowawczyni p. Krystyna Partyka, która również otrzymała podziękowania. Tym samym Karolina przeszła do wojewódzkiego etapu konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach! W albumie fotograficznym można obejrzeć zdjęcia z uroczystości w Strostwie.
Kiermasz wielkanocny
- 29 marca odbył się kiermasz wyrobów wielkanocnych. Po każdej mszy św. w przedsionku kościoła mieszkańcy Krasiczyna mogli podziwiać i kupić wspaniałe ozdoby wielkanocne, które były efektem pracy naszych uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Nasi twórcy wykazali się wielkim zaangażowaniem, kreatywnością i niejednokrotnie wspaniałym talentem. Mogliśmy podziwiać piękne pisanki wykonane różnymi technikami, palmy wielkanocne, serwetki, pieczone baranki, wiosenne kompozycje z bibuły i wiele innych ozdób. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na wydatki związane z uroczystością nadania imienia naszej szkole. Po kiermaszu o godz. 12:30 w GOK-u wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie kl. IVb pt. „Zwyczaje wielkanocne”. Nad przygotowaniem inscenizacji czuwały panie: M. Błachut oraz M. Worosz. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego kiermaszu.
Warsztaty nt.: „Wiosenno – wielkanocne impresje”
- 25 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty nt.: „Wiosenno – wielkanocne impresje”, zorganizowane przez przemyską grupę Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta. Gościliśmy przewodniczącą stowarzyszenia panią Kazimierę Piwko oraz wiele nauczycielek, które tworzą regionalną grupę w Przemyślu. Pani Kazimiera Piwko zaprezentowała fiszkę autokreatywną jako technikę pracy twórczej w pedagogice Celestyna Freineta. Wspólnymi siłami stworzyliśmy naszą fiszkę. Efekt naszej pracy można obejrzeć w albumie fotograficznym. Pozostałe panie z wielką pasją zaprezentowały nam jak powstają piękne ozdoby wielkanocne: kolorowe pisanki, palmy wielkanocne, wiosenne kwiaty z bibuły, czy też wielka i kolorowa kura z siana. To tylko niektóre pomysły, którymi podzielili się z nami nasi goście, i które możemy wykorzystać przed zbliżającym się kiermaszem wielkanocnym. Bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty!
Gminny konkurs "Witamy wiosnę"
- 23 marca w Szkole Podstawowej w Olszanach odbył się Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny pod hasłem "Witamy wiosnę". Naszą szkołę reprezentowały klasy II i III. Głównym celem wiosennych zmagań było promowanie aktywnego i przyjemnego sposobu spędzania Pierwszego Dnia Wiosny w szkole oraz integracja zespołów klasowych z Gminy Krasiczyn. Konkurs składał się z wielu ciekawych konkurencji. Uczestnicy mogli mogli się wykazać poprzez piosenki, wiersze, tańce, inscenizacje i zagadki. Wszystkim bardzo podobały się również zmagania plastyczne, sportowe oraz zabawy z chustą. Organizatorem konkursu była p.Teresa Mahunik. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!
Konkurs Biblijny o św. Pawle
- 25 lutego odbył się szkolny etap Konkursu Biblijnego o św.Pawle, do którego przystąpiło również 23 uczniów naszej szkoły. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli. Honorowy patronat nad nim objął Metropolita Przemyski i Przewodniczący Episkopatu Polski ks. Abp. Józef Michalik. Rok św. Pawła jest świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy biblijnej oraz do konkursowych zmagań. Uczniowie odpowiadali na 30 pytań odwołujących się do Dziejów Apostolskich. Nad przebiegiem konkursu w naszej szkole czuwał ks.Bogusław Czarniecki. Do drugiego etapu w dekanacie, który odbędzie się 4 maja zakwalifikowały się uczennice klasy VIa:
1. Patrycja Szpytman
2. Klaudia Kazienko
3. Alicja Kochanowicz
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.
Zabwa karnawałowa klas starszych oraz szkolny konkurs "Taniec z Gwiazdami"
- 29 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa dla klas IV-VI. W tym roku okazała się wyjątkowo udana ponieważ gościliśmy w naszej szkole trzy pary z przemyskiej Szkoły Tańca "A-Z", które przyjechały wraz ze swoim opiekunem p. Aleksandrą Sołgą. Tancerze przygotowali dla nas kilka tańców latynoamerykańskich. Wśród nich mogliśmy podziwiać uczennicę naszej szkoły Karinę Fok z kl. Va. Występ wszystkim bardzo się podobał i z pewnością zachęcił wielu uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w kursie tańca. Po wspaniałym pokazie przyszła kolej na zaprezentowanie umiejętności tanecznych naszych uczniów w szkolnym konkursie "Taniec z Gwiazdami", który przygotowały p. G. Halik oraz p. K. Kubas przy dużym zaangażowaniu uczniów. W tym roku obejrzeliśmy 9 różnych występów tanecznych: od rumby, poprzez jumpa aż do tańców z elementami akrobatycznymi. Wszyscy tancerze zostali nagrodzeni gromkimi brawami ale bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z kl. VIb: Michał, Paweł i Hubert, którzy zatańczyli wspaniałego jumpa. To oni zwyciężyli w głosowaniu przeprowadzonym po konkursie. Drugie miejsce zajęły Asia z kl. VIa i Kamila z kl. Va.,które zachwyciły wszystkich swoimi szpagatami, zaś trzecie miejsce przypadło Karinie z kl. Va i Piotrkowi z kl. VIa, którzy zatańczyli rumbę. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy tancerze wrócili do domu z pamiątkowymi dyplomami. Tegoroczny konkurs tańca okazał się bardzo udany. Przyznano również dyplomy i nagrody w konkursie na najładniej udekorowaną salę. Zwyciężyła klasa VIa, drugie miejsce przypadło klasom IVb i Va, zaś trzecie klasie VIb. Po konkursowych zmaganiach przyszedł czas na wspólna zabawę i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zapraszamy do galerii zdjęć!
Zabawa choinkowa klas młodszych
- Zabawa choinkowa dla klas 0-III odbyła się 28 stycznia. Rozpoczęła się występem klas II i III, które na scenie GOK-u zaprezentowały przed licznie zgromadzona widownią część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyń:
p. K. Partyki i p. M. Korlatowicz. Duży wkład pracy wnieśli również rodzice, którzy pomogli w wykonaniu pięknych, kolorowych strojów. Klasa II wystąpiła w przedstawieniu "Bajkowe jasełka", a kl. III w pokazie mody karnawałowej. Po występie nagrodzonym gromkimi brawami dzieci udały się do szkoły na poczęstunek i zabawę. Tu odbył się konkurs na królową i króla balu, który wygrali: Jola Pawłowska z kl. Ib i Wojtek Farian z kl. IVa. Za królewską parą ruszył orszak par kotylionowych. Wspaniale bawiły się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.
Gminny Przegląd Grup Jasełkowych
- 25 stycznia w GOK-u w Krasiczynie odbył się Gminny Przegląd Grup Jasełkowych. Mieliśmy okazję podziwiać 7 grup teatralnych, które tworzyły dzieci i młodzież z terenu naszej gminy. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa przedszkolna. Maluchy z przejęciem odgrywały powierzone role, recytowały oraz kolędowały. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Kolejną grupą, która wystąpiła w ramach przeglądu, były dzieci i młodzież gimnazjalna uczestniczący w zajęciach w GOK-u. Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, którzy wspaniale zaprezentowali się na scenie. Mieliśmy również okazję obejrzeć przedstawienia jasełkowe przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Klasa II pod kierunkiem p. K. Partyki przygotowała "Bajkowe jasełka", zaś klasa III pod opieką p. M. Korlatowicz przygotowała przedstawienie przeplatane pięknymi kolędami. Jako ostatni wystąpili uczniowie klasy IVb, którzy pod opieką p. M. Błachut przygotowali zabawne, ale i pouczające przedstawienie "Awantura w Przechwałkowie". W przeglądzie wzięły udział także dwie grupy ze Szkoły Podstawowej w Olszanach: uczniowie zerówki oraz klas starszych. Bardzo licznie zgromadzona publiczność nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami, zaś organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego teatralnego wydarzenia.
Archiwum Aktualności