22 października klasy Va i Vb pod opieką pań: D. Samro i K. Kubas udały się do nowej siedziby Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Pierwszym etapem wizyty było obejrzenie bardzo ciekawego 20- min. filmu o powstaniu muzeum. Mieliśmy okazje poznać najważniejsze fakty dotyczące 100- letniej historii naszego muzeum. Zachwyciła nas również bardzo nowoczesna sala audiowizualna. Po projekcji filmu pani przewodnik zaprosiła wszystkich do obejrzenia zbiorów. Mogliśmy zobaczyć cztery interesujące wystawy: "100 na 100" - wystawa z okazji 100.lecia MNZP", "Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku i jego zbiory", "Dzieła pełne modlitwy. Sztuka sakralna ze zbiorów MNZP", "Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie". Szczególne wrażenie na naszych uczniach wywarła wystawa poświęcona naszemu wielkiemu pisarzowi Henrykowi Sienkiewiczowi. Piątoklasiści mogli obejrzeć unikalne zbiory z Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, m.in. biurko, przy którym H. Sienkiewicz napisał powieść „W pustyni i w puszczy”. Ostatnim punktem naszej wizyty w muzeum było obejrzenie widoku na Przemyśl z tarasu widokowego. Bardzo spodobało nam się nowe wnętrze muzeum oraz jego ciekawe i unikalne zbiory. Na zakończenie naszej wycieczki przespacerowaliśmy się po Rynku Starego Miasta i zjedliśmy pyszne lody w cukierni „Fiore”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Wycieczka do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej
Konkurs "Literatura i dzieci" - etap powiatowy
- 21 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się II etap konkursu "Literatura i dzieci". Uczniowie naszej szkoły wspaniale spisali się na etapie powiatowym. Bajka "O rybaku i złotej rybce" w wykonaniu grupy teatralnej kierowanej przez p. Magdalenę Błachut spodobała się jurorom. Aktorzy z kl. Vb otrzymali nominację do konkursu rejonowego. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki 28 października!
Dyskoteka integracyjna
- Dzień 21.10.2009 r. był bardzo ważny dla naszej społeczności szkolnej. Samorząd Szkolny zorganizował w tym dniu dyskotekę integracyjną dla klas szóstych ze szkół w Krasiczynie i Olszanach. Oczywiście licznie przybyli także uczniowie z klas IV i V. Każda grupa we własnym zakresie przygotowała sobie poczęstunek. Były więc pyszne kanapki oraz ciasta wypiekane przez mamy. Zaproszeni goście pod opieką pani Małgorzaty Kruk przybyli o godz. 15:30. Po krótkim zapoznaniu się wszyscy ruszyli do tańców. Bawiono się zarówno w parach jak i grupami. Co pewien czas wygłaszano dedykacje. Wesoła zabawa trwała do godz 18:30. Zarówno goście jak i uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z dyskoteki. Zapraszamy do albumu fotograficznego!
Dzień Nauczyciela
- 14 październik to data niezwykle ważna w życiu każdej szkoły, jest to bowiem Dzień Edukacji Narodowej- święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. W Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie uroczystości rozpoczęły się od uczestnictwa we Mszy Św. w kościele pod wezwaniem św. Marcina. Następnie wszyscy udali się do szkoły na akademię, którą przygotowały panie Anna Wojciechowska, Maria Worosz ,Magdalena Błachut i Katarzyna Kubas.
Jako pierwszy wystąpił kabaret składający się z uczniów klasy 0b.
Przygotowali oni pokaz pomocy szkolnych niezbędnych przy wdrażaniu nowego systemu edukacji. Były to m.in. :
-okulary, przez które twarz każdego pedagoga jest zawsze uśmiechnięta,
-zestaw młotków do wbijania wiedzy w głowy najbardziej zatwardziałym leniom,
-SSM czyli strój super maskujący dla spóźnialskich,
-,,dyscyplinki’’ wykonane z cieniutkich witek wierzbowych.
Nasi najmłodsi koledzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klasy V b, którzy sparodiowali nauczycieli ubiegających się o kolejny stopień awansu zawodowego. Mogliśmy także podziwiać galerię ,,typków” uczniowskich np. Przemądrzalca Odpychającego, Zaśmiecacza Haniebnego, Bujaka Pospolitego , Obgryzacza Zaciekłego itp. W tych rolach wystąpili chłopcy z klas szóstych i piątych.
Ich występ także bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.
Konkurs "Literatura i dzieci" - etap gminny
- 12 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie odbył się I etap konkursu "Literatura i Dzieci". Temat tegorocznych zmagań brzmiał „Nasze Marzenia”. Uczniowie naszej szkoły wspaniale zaprezentowali się w gminnych eliminacjach. Koło Teatralne prowadzone przez p. Magdalenę Błachut, które przygotowało przedstawienie pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce” A. Puszkina, zdobyło nominację do kolejnego etapu konkursu, tym razem na szczeblu powiatowym. W przedstawieniu wzięła udział 8-osobowa grupa małych aktorów z kl. Vb. Sukces odnieśli również inni uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na zajęcia do GOK-u. Oni również wezmą udział w dalszym etapie konkursu, który odbędzie się 21 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć.
Wycieczka do Inwałdu i Częstochowy
- W dniach 7-8 października 7 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Kubas wraz z grupą ze szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach uczestniczyła w wycieczce do Inwałdu i Częstochowy. W pierwszym dniu uczniowie mogli zwiedzić Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie. Było to miejsce spotkania z modelami najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata. Zwiedzając park mogliśmy podziwiać m. in.: Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eifflla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom. Wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. Wspaniałą atrakcją okazały się również lunapark i tunel strachu, tzw. Egipt Horror Show. W drugim dniu wycieczki wraz z uczniami ze szkoły w Olszanach wzięliśmy udział w IX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. O godz. 11 na szczycie Jasnej Góry odbyła się Masza św. z udziałem 25 tys. przedstawicieli 450. szkół noszących imię Jana Pawła II. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się na obiad do Domu Pielgrzyma i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tuz przed północą zmęczeni ale zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do Krasiczyna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki :)
"Pomagajmy Ziemi - codziennie"
- 18 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 16. edycji akcji Sprzątanie Świata, tym razem pod hasłem: "Pomagajmy Ziemi - codziennie". Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątnięcia śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne. Uczniowie naszej szkoły wyrazili swoją troskę o ziemię poprzez posprzątanie najbliższej okolicy. Ta ekologiczna inicjatywa jak zwykle okazała się wspaniałą zabawą. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym
- W dniu dzisiejszym zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2009/2010. O godz. 8:00 zgromadziliśmy się na Mszy św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marcina, po której udaliśmy się do sali gimnastycznej. Zgodnie z ceremoniałem szkolnym na początku apelu wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor Joanna Bielańska serdecznie przywitała wszystkich uczniów, szczególnie uczniów klasy 0 i pierwszoklasistów, nauczycieli i rodziców oraz krótko przedstawiła organizację nowego roku szkolnego. Z ramienia Urzędu Gminy w Krasiczynie w uroczystości uczestniczył Przewodniczący Rady Gminy Pan Mieczysław Wojciechowski.
Po części oficjalnej przeszliśmy do szkoły, gdzie przyszedł czas na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami i kolegami.
Wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów i radosnych chwil w nowym roku szkolny :)
III letni obózw Bieszczadach
- 22 czerwca w Ustrzykach Górnych rozpoczął się pięciodniowy obóz sportowo – rekreacyjny dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krasiczynie. Dzieci odpoczywały aktywnie pod opieką nauczycieli - panów: B. Bielańskiego, M. Kuźmieka i P. Ciska. Każdego dnia po porannej gimnastyce i śniadaniu obozowicze wyruszali na bieszczadzkie szlaki. Pierwsza wyprawa rozpoczęła się w Brzegach Górnych i wiodła przez pasmo Połoniny Caryńskiej, podczas kolejnej uczniowie zdobyli najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę (1346m. n.p.m.), zaś ostatnia wędrówka była najbardziej wyczerpująca dlatego wzięli w niej udział tylko najwytrwalsi. Uczniowie wraz z opiekunami p. M. Kuźmiekiem i p. P. Ciskiem wyruszyli z Bukowego Berda przez Kamień na Tarnicę i Szeroki Wierch. Wysiłek włożony w pokonanie tej trasy opłacił się, ponieważ widoki były przepiękne. Pozostali uczestnicy z p. B. Bielańskim zwiedzili w tym czasie Ustrzyki Górne. Wieczory nasi obozowicze spędzali przy ognisku opowiadając sobie historie bieszczadzkie. Wspaniałą atrakcją był również chrzest obozowy. Doświadczeni obozowicze otrzymali miano „starszego bieszczadnika”, osoby będące na obozie drugi raz mogły się poszczycić tytułem bieszczadnika, zaś ci, którzy pierwszy raz wyjechali na taki odpoczynek musieli przeżyć tortury, które zostały specjalnie przygotowane na tę okazję. Ostania atrakcją pobytu była wizyta na basenie w Ustrzykach Dolnych. Wyprawa w Bieszczady szybko dobiegła końca ale pozostały wspaniałe wspomnienia i zdjęcia, do obejrzenia których zapraszamy do galerii zdjęć :))
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009
- 19 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009. O godz. 8:00 w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza św. odprawiona przez ks. Proboszcza i ks. Katechetę, po czym udaliśmy się do sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Joanna Bielańska w swoim przemówieniu przypomniała najważniejsze wydarzenia minionego roku szkolnego i wręczyła dyplomy laureatom rozmaitych konkursów, a następnie najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, tzw. "czerwonym paskiem". W imieniu Urzędu Gminy głos zabrała Pani Skarbnik Alicja Pilch, która w swoim wystąpieniu złożyła podziękowania nauczycielom za ich pracę, rodzicom za opiekę nad dziećmi a uczniom życzenia słonecznych wakacji. Po uroczystości wszyscy udali się do swoich klas aby odebrać zasłużone świadectwo i pożegnać się na 2 miesiące z kolegami i nauczycielami. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom radosnych, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji! :)))
Rajd pieszy Krasiczyn - Prałkowce
- 18 czerwca uczniowie klas IVa, IVb i Va wraz z wychowawcami p. G. Halik, p. K. Kubas i p. A. Piętką udali się na ostatni już w tym roku szkolnym rajd pieszy na trasie Krasiczyn- Prałkowce. Celem wędrówki był fort VII w Prałkowcach, który jest fragmentem umocnień Twierdzy Przemyśl. Podczas przemarszu uczniowie podziwiali piękne krajobrazy i poczuli już chyba przedsmak zbliżających się wakacji. Na miejscu z zaciekawieniem obejrzeli zakamarki dawnej fortecy, po czym chłopcy przy pomocy pana Artura rozpalili ognisko i wszyscy mogli upiec kiełbaski lub chleb. Po krótkim odpoczynku nasza grupa ruszyła w drogę powrotną. Korzystając z pięknej pogody i wspaniałego towarzystwa uczniowie postanowili odbyć ją pieszo nie czekając na autobus. Wszyscy zapomnieli o zmęczeniu i w dobrym humorze wrócili do szkoły.
X Powiatowy Konkurs na Najlepszego Czytelnika Dziecięcego
- 4 czerwca w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego rozstrzygnięto X Powiatowy Konkurs na Najlepszego Czytelnika Dziecięcego. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Magdalena Lisowiec z kl. IVb. Wraz z p. Marią Kruk - kierownikiem Gminnej Biblioteki pojechała do Przemyśla aby uczestniczyć w podsumowaniu konkursu. Madzia otrzymała dyplom oraz nagrody książkowe. Uczestniczyła również w spotkaniu z pisarzem literatury dziecięcej p. Grzegorzem Kazdepke. Serdecznie gratulujemy!
Pożegnanie klas szóstych:)
- W dniu 17.06.2009r. uroczyście pożegnaliśmy szóstoklasistów, którzy od września rozpoczną naukę w gimnazjum. Uczniowie klas VI wraz z wychowawcami p. Katarzyną Ryniak i p. Markiem Skwarko przygotowali zabawny program słowno-muzyczny. Szóstoklasiści w dużej części na wesoło przypomnieli lata, które spędzili w naszej szkole serdecznie dziękując całemu gronu pedagogicznemu oraz rodzicom, którzy przybyli na uroczystość. Niektórym łezka zakręciła się w oku, szczególnie w klasie VIa, która miała jednego wychowawcę od ”zerówki „ aż do ukończenia szkoły. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim naszym absolwentom i życzyła powodzenia w nowej szkole. Po uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Następnego dnia, w czwartek, odbyło się ognisko pożegnalne dla uczniów tych klas u „Medarda” na Dybawce, na którym obecni byli uczniowie z wychowawcami oraz przedstawiciele rodziców. Harcom i zabawom nie było końca, po czym uczniowie posilili się kiełbaskami z grilla przygotowanymi przez rodziców.
Życzymy wszystkim naszym absolwentom powodzenia w gimnazjum! Zapraszamy do galerii zdjęć:)
Wycieczka do Przemyśla
- 17 czerwca klasa Va wraz z wychowawczynią p. Gretą Halik pojechała na wycieczkę do Przemyśla. Głównym celem wycieczki była wizyta w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią oraz sposobem pracy biblioteki. Pani bibliotekarka pokazała wszystkim czytelnię, wypożyczalnię i zapoznała uczniów z katalogami. Każdy mógł w praktyce spróbować jak należy wyszukiwać książki w katalogu zarówno tradycyjnym jak i elektronicznym. Następnie grupa udała się na rynek przemyski, gdzie uczniowie przypomnieli sobie legendy związane z Przemyślem, wyjaśniali skąd się wzięła nazwa miasta oraz niedźwiadek w jego herbie. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w parku i obejrzenie zamku. O 12:30 wszyscy wsiedli do autobusu i zadowoleni wrócili do domu.
Konkurs humanistyczny ALBUS
- Rozstrzygnięto konkurs humanistyczny ALBUS, który odbył się 24 kwietnia i został zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. W konkursowych zmaganiach wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Okazało się, że dwoje naszych uczniów zostało wyróżnionych. Byli to Sebastian Halik z kl. Va oraz Patrycja Fedasz z kl. VIb. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa. Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Grata Halik. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom!
VI Powiatowa Olimpiada Sportowa w Lesznie
- 6 czerwca odbyła się w Lesznie gm. Medyka VI Powiatowa Olimpiada Sportowa pod hasłem "Igrzyska radości- zdrowiem przyszłości" zorganizowana przez przemyską grupę Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta. Po raz pierwszy uczestniczyła w nich 6-osobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krasiczynie. Ponieważ pani Ania Wojciechowska jest członkiem PSAPCF, w zawodach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego: Wioleta Janiuś, Gabrysia Janusz, Wiktoria Kurasz, Olaf Krzysik, Damian Pich i Mateusz Wywrot. Maluchy bardzo dzielnie spisały się w sześciu konkurencjach (bieg slalomem, rzut do celu, bieg w workach, bieg sztafetowy, skoki dostawne oraz bieg z szarfami) i zwyciężyły w swojej kategorii wiekowej klas 0-I. Ogółem startowało 15 zespołów, czyli ok. 110 dzieci ze szkół powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla. Pierwszy raz udział brali uczniowie z polskiej szkoły w Strzelczyskach na Ukrainie. Nawet kapryśna pogoda nie zdołała popsuć dzieciom dobrego humoru i osłabić woli walki. Bardzo pomagał im doping rodziców. A jak smakowała wszystkim gorąca kiełbasa i herbata! Dzieciaki w pełni zasłużyły na swoje medale, dyplomy i nagrody (sprzęt sportowy). Serdecznie gratulujemy naszym małym sportowcom oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z olimpiady.
Gminny Konkurs Ortograficzny w Olszanach
- 4 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Patryk Dańko – kl. IVb, Karolina Tkacz – kl. Va, Sylwia Osięga – kl. VIb oraz Justyna Pankiewicz – kl. VIa.
W jury zasiadały panie Greta Halik oraz Małgorzata Kruk.
Oto wyniki:
I miejsce - Patrycja Szacka (SP Olszany)
II miejsce – Karolina Tkacz (SP Krasiczyn)
III miejsce – Patryk Dańko i Sylwia Osięga (SP Krasiczyn)
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a uczniowie trzech pierwszych miejsc nagrody. Serdecznie gratulujemy!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
- 4 czerwca odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mogli oddać swój głos na jedną z pięciu kandydatek. O zaszczytną funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego ubiegały się: A. Chruszcz (kl.Va), M. Galiczyńska (kl. Va), E. Rakoczy (kl. Va), P. Burdziak (kl. Vb) oraz K. Litwin (kl. Vb). Nad przebiegiem głosowania czuwała pani Greta Halik - opiekun Samorządu Uczniowskiego. Wyborom towarzyszyły duże emocje. Najwięcej głosów (44) zdobyła Patrycja Burdziak, która od 1 września zastąpi dotychczasową przewodniczącą Alę Kochanowicz. Gosia Galiczyńska, która zdobyła 24 głosy będzie pełniła funkcję zastępcy przewodniczącej. Serdecznie gratulujemy Patrycji oraz życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!
Wycieczka do Krakowa, Łagiewnik i Zakopanego
- 2-3 czerwca uczniowie klas drugiej i trzeciej wraz z rodzicami wyjechali do Krakowa, Łagiewnik i Zakopanego na 2-dniową wycieczkę, połączoną z podziękowaniem za dar I Komunii Św. Nad całym przebiegiem i bezpieczeństwem czuwał ks. Bogusław Czarniecki oraz wychowawczynie p. Krystyna Partyka i p. Małgorzata Korlatowicz. Dzieci i rodzice w pierwszy dzień podziwiali piękny, zabytkowy Kraków. Pani przewodnik starała się jak najwięcej wiadomości przekazać na temat zabytków i tradycji dawnej stolicy Polski. W Łagiewnikach wszyscy zachwycali się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, mieli możliwość poznania życia siostry Faustyny oraz podziwiania Krakowa z wieży widokowej. Wieczorem uczestniczyliśmy we mszy św. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Proboszcz Wiesław Kałamarz. Drugi dzień wycieczki to Zakopane. Uczestnicy podziwiali krajobraz ze szczytów górskich. Dzieci wyjechały kolejką na Gubałówkę oraz wyciągiem na skocznię narciarską. Wszyscy oglądali i podziwiali góralskie domy, górali oraz słuchali ich regionalnej mowy. W godzinach nocnych zmęczeni ale pełni wrażeń i nowych wiadomości szczęśliwie wróciliśmy do swoich domów.
Wycieczka do Arboretum w Bolestraszycach
- 2 czerwca uczniowie klas IVa i IVb wraz z wychowawcami p. D. Samro i p. K. Kubas udali się na wycieczkę do Arboretum w Bolestraszycach. Po przybyciu wszystkich serdecznie przywitała pani przewodnik, która oprowadziła uczniów po tym wspaniałym ogrodzie, opowiedziała wiele ciekawostek przyrodniczych, a także cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dotyczące roślin. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po Ogrodzie Dydaktycznym dla osób niepełnosprawnych zwanym Ogrodem Sensualnym. Specjalistyczne kolekcje roślin atrakcyjnych pod względem dotykowym i zapachowym, np. pachnące, o ciekawej fakturze, zróżnicowanym kształcie liści, pędów i owoców, tablice informacyjne w druku powiększonym i pismem Brajla wywarły na dzieciach duże wrażenie. Uczniowie obejrzeli również drzewa obcego pochodzenia, krzewy oraz rzadkie, zagrożone, ginące i chronione gatunki roślin. Wszystkim bardzo spodobały się wystawy ornitologiczna „Chrońmy ptaki”, motyli nocnych oraz dendrologiczna -szyszek, przekrojów i skamielin. Największym powodzeniem wśród naszych uczniów cieszył się jednak labirynt "Wiklinowo Topolowe Przytulisko" wykonany z żywo rosnącej wikliny. Okazało się, że niełatwo znaleźć drogę do wyjścia, co jest wspaniałą zabawą. Naszą wizytę w ogrodzie zakończyliśmy ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek. Uczniowie po raz kolejny przekonali się jak fascynujący może być świat roślin i zwierząt. Zapraszamy do galerii zdjęć!
Archiwum Aktualności