Dnia 8 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy PANDA dla uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział 32 osoby. Był to konkurs o zasięgu ogólnopolskim, a prace uczniów zostały wysłane do Warszawy. Wyniki konkursu poznamy do dnia 22 maja. Pytania konkursowe, odpowiedzi oraz regulamin znajduje się na stronie: www.edi.edu.pl. Nad przebiegiem konkursu czuwała p.Katarzyna Ryniak.
"Brzechwolandia"
- 3 kwietnia dla dzieci z klas 0-III oraz IVa i IVb zorganizowano wyjazd do przemyskiego teatru. Spektakl został zaprezentowany na scenie Zamku Kazimierzowskiego i trwał 60 minut. Oparty był na twórczości Jana Brzechwy stąd też tytuł przedstawienia "Brzechwolandia". Dzieci z zainteresowaniem obejrzały i występ aktorów i wsłuchiwały się w znane i lubiane bajki i wiersze Jana Brzechwy.
Wspomnienie o Janie Pawle II
- 1 kwietnia podczas uroczystego apelu uczciliśmy IV rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Uczniowie poprzez wiersze i pieśni wyrazili naszą pamięć o wielkim rodaku i jego nauce. Nie mogło oczywiście zabraknąć ukochanej pieśni papieża „Barki”, którą wszyscy odśpiewali na zakończenie akademii. Nad przygotowaniem uroczystości czuwali: p. M. Worosz oraz ks. B. Czarniecki. Po wzruszającym apelu p. Dyrektor Joanna Bielańska wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w różnych konkursach: matematycznym „Multitest”, biblijnym o św. Pawle, oraz plastycznym „Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna ci pomaga.
„Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna Ci pomaga"
- Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna Ci pomaga". Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewoda Podkarpacki. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku występowania wszelkiego typu zagrożeń oraz zainteresowanie działalnością służb ratowniczych uczestniczących w usuwaniu skutków klęsk. Szkolna komisja konkursowa w składzie: p.Małgorzata Korlatowicz, p.Krystyna Partyka oraz p.Anna Domańska wytypowały 8 prac: 4 w kategorii grupy młodszej (6-8 lat) oraz 4 w grupie starszej (9-12lat). Następnie gminna komisja w składzie: p.Marek Zwoliński, p.Magdalena Błachut, p.Irena Wywrot oraz p.Anna Domańska wytypowała najlepsze prace do kolejnego etapu konkursu, tym razem już powiatowego. Wśród wyróżnionych uczniów znalazła się uczennica naszej szkoły Karolina Pisarska z kl.II, która zdobyła II miejsce. 8 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Przemyślu Karolina odebrała dyplom oraz nagrodę książkową. Towarzyszyła jej wychowawczyni p. Krystyna Partyka, która również otrzymała podziękowania. Tym samym Karolina przeszła do wojewódzkiego etapu konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach! W albumie fotograficznym można obejrzeć zdjęcia z uroczystości w Strostwie.
Kiermasz wielkanocny
- 29 marca odbył się kiermasz wyrobów wielkanocnych. Po każdej mszy św. w przedsionku kościoła mieszkańcy Krasiczyna mogli podziwiać i kupić wspaniałe ozdoby wielkanocne, które były efektem pracy naszych uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Nasi twórcy wykazali się wielkim zaangażowaniem, kreatywnością i niejednokrotnie wspaniałym talentem. Mogliśmy podziwiać piękne pisanki wykonane różnymi technikami, palmy wielkanocne, serwetki, pieczone baranki, wiosenne kompozycje z bibuły i wiele innych ozdób. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na wydatki związane z uroczystością nadania imienia naszej szkole. Po kiermaszu o godz. 12:30 w GOK-u wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie kl. IVb pt. „Zwyczaje wielkanocne”. Nad przygotowaniem inscenizacji czuwały panie: M. Błachut oraz M. Worosz. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego kiermaszu.
Warsztaty nt.: „Wiosenno – wielkanocne impresje”
- 25 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty nt.: „Wiosenno – wielkanocne impresje”, zorganizowane przez przemyską grupę Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta. Gościliśmy przewodniczącą stowarzyszenia panią Kazimierę Piwko oraz wiele nauczycielek, które tworzą regionalną grupę w Przemyślu. Pani Kazimiera Piwko zaprezentowała fiszkę autokreatywną jako technikę pracy twórczej w pedagogice Celestyna Freineta. Wspólnymi siłami stworzyliśmy naszą fiszkę. Efekt naszej pracy można obejrzeć w albumie fotograficznym. Pozostałe panie z wielką pasją zaprezentowały nam jak powstają piękne ozdoby wielkanocne: kolorowe pisanki, palmy wielkanocne, wiosenne kwiaty z bibuły, czy też wielka i kolorowa kura z siana. To tylko niektóre pomysły, którymi podzielili się z nami nasi goście, i które możemy wykorzystać przed zbliżającym się kiermaszem wielkanocnym. Bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty!
Gminny konkurs "Witamy wiosnę"
- 23 marca w Szkole Podstawowej w Olszanach odbył się Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny pod hasłem "Witamy wiosnę". Naszą szkołę reprezentowały klasy II i III. Głównym celem wiosennych zmagań było promowanie aktywnego i przyjemnego sposobu spędzania Pierwszego Dnia Wiosny w szkole oraz integracja zespołów klasowych z Gminy Krasiczyn. Konkurs składał się z wielu ciekawych konkurencji. Uczestnicy mogli mogli się wykazać poprzez piosenki, wiersze, tańce, inscenizacje i zagadki. Wszystkim bardzo podobały się również zmagania plastyczne, sportowe oraz zabawy z chustą. Organizatorem konkursu była p.Teresa Mahunik. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!
Konkurs Biblijny o św. Pawle
- 25 lutego odbył się szkolny etap Konkursu Biblijnego o św.Pawle, do którego przystąpiło również 23 uczniów naszej szkoły. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli. Honorowy patronat nad nim objął Metropolita Przemyski i Przewodniczący Episkopatu Polski ks. Abp. Józef Michalik. Rok św. Pawła jest świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy biblijnej oraz do konkursowych zmagań. Uczniowie odpowiadali na 30 pytań odwołujących się do Dziejów Apostolskich. Nad przebiegiem konkursu w naszej szkole czuwał ks.Bogusław Czarniecki. Do drugiego etapu w dekanacie, który odbędzie się 4 maja zakwalifikowały się uczennice klasy VIa:
1. Patrycja Szpytman
2. Klaudia Kazienko
3. Alicja Kochanowicz
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.
Zabwa karnawałowa klas starszych oraz szkolny konkurs "Taniec z Gwiazdami"
- 29 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa dla klas IV-VI. W tym roku okazała się wyjątkowo udana ponieważ gościliśmy w naszej szkole trzy pary z przemyskiej Szkoły Tańca "A-Z", które przyjechały wraz ze swoim opiekunem p. Aleksandrą Sołgą. Tancerze przygotowali dla nas kilka tańców latynoamerykańskich. Wśród nich mogliśmy podziwiać uczennicę naszej szkoły Karinę Fok z kl. Va. Występ wszystkim bardzo się podobał i z pewnością zachęcił wielu uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w kursie tańca. Po wspaniałym pokazie przyszła kolej na zaprezentowanie umiejętności tanecznych naszych uczniów w szkolnym konkursie "Taniec z Gwiazdami", który przygotowały p. G. Halik oraz p. K. Kubas przy dużym zaangażowaniu uczniów. W tym roku obejrzeliśmy 9 różnych występów tanecznych: od rumby, poprzez jumpa aż do tańców z elementami akrobatycznymi. Wszyscy tancerze zostali nagrodzeni gromkimi brawami ale bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z kl. VIb: Michał, Paweł i Hubert, którzy zatańczyli wspaniałego jumpa. To oni zwyciężyli w głosowaniu przeprowadzonym po konkursie. Drugie miejsce zajęły Asia z kl. VIa i Kamila z kl. Va.,które zachwyciły wszystkich swoimi szpagatami, zaś trzecie miejsce przypadło Karinie z kl. Va i Piotrkowi z kl. VIa, którzy zatańczyli rumbę. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy tancerze wrócili do domu z pamiątkowymi dyplomami. Tegoroczny konkurs tańca okazał się bardzo udany. Przyznano również dyplomy i nagrody w konkursie na najładniej udekorowaną salę. Zwyciężyła klasa VIa, drugie miejsce przypadło klasom IVb i Va, zaś trzecie klasie VIb. Po konkursowych zmaganiach przyszedł czas na wspólna zabawę i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zapraszamy do galerii zdjęć!
Zabawa choinkowa klas młodszych
- Zabawa choinkowa dla klas 0-III odbyła się 28 stycznia. Rozpoczęła się występem klas II i III, które na scenie GOK-u zaprezentowały przed licznie zgromadzona widownią część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyń:
p. K. Partyki i p. M. Korlatowicz. Duży wkład pracy wnieśli również rodzice, którzy pomogli w wykonaniu pięknych, kolorowych strojów. Klasa II wystąpiła w przedstawieniu "Bajkowe jasełka", a kl. III w pokazie mody karnawałowej. Po występie nagrodzonym gromkimi brawami dzieci udały się do szkoły na poczęstunek i zabawę. Tu odbył się konkurs na królową i króla balu, który wygrali: Jola Pawłowska z kl. Ib i Wojtek Farian z kl. IVa. Za królewską parą ruszył orszak par kotylionowych. Wspaniale bawiły się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.
Gminny Przegląd Grup Jasełkowych
- 25 stycznia w GOK-u w Krasiczynie odbył się Gminny Przegląd Grup Jasełkowych. Mieliśmy okazję podziwiać 7 grup teatralnych, które tworzyły dzieci i młodzież z terenu naszej gminy. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa przedszkolna. Maluchy z przejęciem odgrywały powierzone role, recytowały oraz kolędowały. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Kolejną grupą, która wystąpiła w ramach przeglądu, były dzieci i młodzież gimnazjalna uczestniczący w zajęciach w GOK-u. Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, którzy wspaniale zaprezentowali się na scenie. Mieliśmy również okazję obejrzeć przedstawienia jasełkowe przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Klasa II pod kierunkiem p. K. Partyki przygotowała "Bajkowe jasełka", zaś klasa III pod opieką p. M. Korlatowicz przygotowała przedstawienie przeplatane pięknymi kolędami. Jako ostatni wystąpili uczniowie klasy IVb, którzy pod opieką p. M. Błachut przygotowali zabawne, ale i pouczające przedstawienie "Awantura w Przechwałkowie". W przeglądzie wzięły udział także dwie grupy ze Szkoły Podstawowej w Olszanach: uczniowie zerówki oraz klas starszych. Bardzo licznie zgromadzona publiczność nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami, zaś organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego teatralnego wydarzenia.
Klasowe kuligi
- Mroźna i śnieżna zima, którą możemy się cieszyć w tym roku, umożliwiła naszym uczniom wspólną zabawę podczas klasowych kuligów. Zarówno młodsi uczniowie, jak i starsi wspaniale się bawili w gronie szkolnych kolegów pod opieką wychowawców: kl. III podczas kuligu w Zalesiu, klasy IVa i IVb w Korytnikach, zaś kl. Va i VIb w Tarnawcach. Po wspólnej zabawie na wszystkich czekało ognisko, przy którym można było się ogrzać i piec kiełbaski. Wszyscy uczestnicy kuligów wrócili do szkoły uśmiechnięci i zadowoleni.
Rozstrzygnięce KONKURSU PLASTYCZNEGO
- 5 stycznia rozstrzygnięto konkurs plastyczny poświęcony naszej przyszłej patronce - św. Jadwidze Królowej Polski. Komisja konkursowa, w skład której wchodziło trzech nauczycieli naszej szkoły: p. M. Korlatowicz, A. Domańska i A. Piętka, wyłoniła następujących laureatów:
W KATEGORII KLAS IV-VI:
I miejsce - Adrian Pisarski (kl. VIb)
II miejsce - Małgorzata Galiczyńska (kl. Va)
III miejsce - Patrycja Szpytman (kl. VIa)
IV miejsce - Patrycja Fedasz i Anna Szymeczek (paraca wspólna, kl. VIa)
Wyróżnienia:
Paweł Kubik (kl. Vb), Katarzyna Litwin (kl. Vb), Kinga Iwaszko (kl. Va), Karolina Tkacz (kl. Va)
W KATEGORII KLAS MŁODSZYCH:
I miejsce - Anna Bury (kl. III)
II miejsce - Klaudia Kurasz (kl. III)
III miejsce - Agnieszka Kubik (kl. Ib)
IV miejsce - Magdalena Kulińczak (kl. III)
Wyróżnienia:
Patrycja Łuc, Jakub Kozar, Mateusz Sura, Jagoda Lenczyk (uczniowie klasy III)
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym uczniom!
"Boże Narodzenie - radujmy się"
- Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się uroczyste wigilijne spotkania rodziców, grona pedagogicznego oraz uczniów naszej szkoły, 16 grudnia dla klas I-III, zaś dzień później dla klas starszych. Uczniowie klas młodszych przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawczyń piękne kolędy, zaś p. M. Worosz wraz z kl. Ib przygotowała świąteczny program słowno-muzyczny.
17 grudnia uczniowie klas IV-VI pod opieką pań G. Halik i M. Worosz przygotowali program artystyczny zatytułowany „Boże Narodzenie – radujmy się”. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze i opowiadały o tradycjach świątecznych. Z zapałem śpiewały kolędy. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie pani dyrektor i pani M. Błachut wręczyły nagrody uczniom, którzy uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy o królowej Jadwidze – przyszłej patronce naszej szkoły. Kolejnym punktem uroczystości był występ uczniów klasy IVb, którzy pod opieką pań D. Samro i M. Błachut przygotowali przedstawienie zatytułowane „Czerwony Kapturek”. Później głos zabrał ks. Włodzimierz Kałamarz, który odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza. Na koniec wszyscy złożyli sobie serdeczne życzenia i podzielili się opłatkiem, a dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Uroczyście świętowaliśmy również ostatni dzień nauki przed świętami – 18 grudnia. Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez ich kolegów z klasy VIa. Wystawili oni sztukę zatytułowaną „Opowieść wigilijna”. Nad przygotowaniem inscenizacji czuwała p. G. Halik.
Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem.
Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć Nowo Narodzoną Miłość.
Do tego wystarczy tylko wiara i nadzieja a Miłość przyjdzie sama...
Radosnych świąt Bożego Narodzenia i spełniającego wszelkie pragnienia Nowego 2009 Roku
wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzą
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
oraz Uczniowie
MULTITEST 2008
- 20.10.2008r. chętni uczniowie klas IV-VI w liczbie 33 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym MULTITEST 208 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. W grudniu został konkurs rozstrzygnięty i okazało się, że mamy spore sukcesy. Jak zwykle nie zawiódł MICHAŁ MAKUCH, który w kategorii klas szóstych został laureatem i otrzymał od organizatora grawerowany dyplom i nagrodę "Słownik Matematyka". Laureatami tego konkursu zostali również MIŁOSZ OLSZAŃSKI i MAGDALENA LISOWIEC, oboje z kl. IVb. Były również wyróżnienia: z kl. VI wyróżniony został ADRIAN PISARSKI, a z kl. IVb PATRYK DAŃKO. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnika. Uczniów przygotowała i była współorganizatorką konkursu nauczycielka matematyki p. Jolanta Buczyńska. GRATULUJEMY!
Gminny konkurs "Najpiękniejsze bajki świata"
- 15 grudnia odbył się w GOK-u w Krasiczynie gminny konkurs "Najpiękniejsze bajki świata". Temat okazał się bardzo bliski wszystkim uczestnikom. Nad przebiegiem i rozstrzygnięciem konkursu czuwało trzyosobowe jury. Wśród małych aktorów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, którzy wspaniale zaprezentowali się w wybranych przez siebie bajkach. Uczniowie klasy IVb pod opieką pań Danuty Samro i Magdaleny Błachut przygotowali przedstawienie zatytułowane "Czerwony Kapturek". Wspaniale zaprezentowali się również młodsi uczniowie, którzy śpiewali lub recytowali wybrane utwory. Klasę II przygotowała p.Krystyna Partyka, zaś kl. III p.Małgorzata Korlatowicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, zaś najlepsi aktorzy wrócili do szkoły z nagrodami. Konkurs okazał się nie tylko wspaniałą okazja do przypomnienia sobie najpiękniejszych bajek, ale również dostarczył wszystkim uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
Uroczysta akademia z okazji 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
- 13 listopada podczas uroczystej akademii świętowaliśmy w naszej szkole 90 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Krótki montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie klas IVa, IVb oraz Va pod kierunkiem pań: D. Samro, M. Błachut oraz Anny Jary, która zapewniła oprawę muzyczną. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym mieliśmy okazję poprzez piękne wiersze i pieśni patriotyczne poznać drogę, która wiodła nasz kraj do odzyskania niepodległości. Akademia była dla naszych uczniów nie tylko wzruszającą uroczystością ale także wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Zapraszamy do galerii zdjęć!
Wyłoniono laureatów konkursu o św. Jadwidze Królowej Polski
- 13 listopada poznaliśmy laureatów konkursy o św. Jadwidze Królowej Polski. Zostali nimi uczniowie, którzy otrzymali maksymalną ilość punktów zarówno w I jak i w II etapie. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie kl. IVb: Magdalena Lisowiec, Izabela Kucharska, Patryk Dańko oraz Bartek Pankiewicz, a także uczniowie z kl. VIb: Paweł Chrobak oraz Robert Pańczyszyn. Konkurs miał formę testu, w I etapie wzięło udział 54 uczniów klas IV-VI, zaś w II etapie 21 osób. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała pani M. Błachut. Serdecznie gratulujemy laureatom wspaniałego sukcesu i imponującej wiedzy oraz zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w innych konkursach poświęconych św. Jadwidze - naszej przyszłej patronce.
Wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie.
- 5 listopada o godzinie 8.00 klasy V i VI pod opieką wychowawców p. Katarzyny Ryniak, p. Jolanty Buczyńskiej, p. Marka Skwarko oraz ks. Bogusława Czarnieckiego udały się na wycieczkę do zakładu produkującego ozdoby chopinkowe w Nowej Dębie. Po drodze wstąpiliśmy do Sanktuarium OO. Bernardynów w Leżajsku, gdzie zwiedziliśmy muzeum prezentujące historię klasztoru, wnętrze Bazyliki będącej jednym z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej wraz ze wspaniałymi zabytkowymi organami, które rozbrzmiewają rokrocznie podczas koncertów w ramach Festiwali Muzyki w Łańcucie,a od 1992 roku w sezonie letnim również w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej. Na zakończenie wszyscy pomodlili się przed słynącym z łask obrazem Matki Bożej Leżajskiej (Pocieszenia). Po przyjeżdzie do do fabryki bobmek w Nowej Dębie zapoznaliśmy się kolejnymi etapami produkcji ozdób choinkowych i obejrzeliśmy pokaz ręcznego malowania bombek. Następnie zwiedziliśmy wystawę prezentującą wzory produkowanych ozdób choinkowych a wizytę zakończyliśmy w zakładowym sklepie oglądając i kupując bombki na choinkę dla siebie i rodziny. Pamiątką z wizyty w zakładzie są bombki z własnym imieniem, które otrzymaliśmy. Wycieczkę zakończyliśmy przejazdem przez miasto wojewódzkie Rzeszów, gdzie wstąpiliśmy na posiłek w McDonaldzie. Zdjęcia z naszej wycieczki są do obejrzenia w galerii. Zapraszamy!
Rajd ścieżką przyrodniczo - kulturową "Do Ralla"
- 23 października odbył się rajd, w którym wzięły udział klasy IV. Uczniowie przemierzyli najbliższą okolicę ścieżką edukacyjno - kulturową "Do Ralla", która ma długość ok 5 km. Czwartoklasiści wraz z wychowawcami: p. D. Samro i p. K. Kubas oraz z p. A. Piętką wyruszyli w drogę o godz. 9:00. Każdy z entuzjazmem i zaciekawieniem pokonywał kolejne kilometry. Wszystkie przystanki edukacyjne, z których składa się ścieżka, okazały się bardzo ciekawe ale największe zainteresowanie wzbudził przystanek 4: "Mrowisko". Po 2 godzinach uczestnicy rajdu dotarli do przystanku 7 - polany na skraju lasu " Krupielówki". To właśnie tam, nieopodal drogi prowadzącej do szkółki leśnej znajduje się płyta nagrobna z piaskowca, na której widnieje niecodzienne epitafium poświęcone koniowi księcia Sapiehy. Tu spoczywają szczątki Ralla - ulubionego konia księcia. Około godziny 12:00 dobiegła końca wędrówka naszych uczniów. Czwartoklasiści choć trochę zmęczeni, wrócili bardzo zadowoleni do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu!
Archiwum Aktualności