W dniu 16.02.2024 r. na Sztucznym Lodowisku POSiR odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa w łyżwiarstwie szybkim o Puchar Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu.
W rywalizacji wzięło udział ponad 60 uczniów ze szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 5, SP nr 16, SP w Krasiczynie. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Goclonowi za zaproszenie! Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Pana Marka Kuchcińskiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla, Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Pana Piotra Pilcha oraz Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Wojciecha Bakuna. Organizatorem zawodów byli: Szkoła Podstawowa nr 1 im Henryka Sienkiewicza w Przemyślu, Uczniowski Klub Sportowy „Śródmieście” w Przemyślu oraz Stowarzyszenie Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VI: Kornelia Fok i Blanka Stawarz oraz Amelia Fok i Alicja Polkowska z kl. VIII. Alicja uplasowała się na III pozycji w kategorii klas 7-8. Serdecznie gratulujemy Ali jak i również wszystkim zawodnikom i dziękujemy za walkę, fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji. Brawo!
Opiekunem podczas zawodów była nauczycielka wychowania fizycznego Pani Ewa Pankiewicz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Sukces Alicji Polkowskiej w XV Otwartych Mistrzostwach w łyżwiarstwie szybkim
Klasa IV na warsztatach "Majsterkowo"
W środę 14.02.2024 r. uczniowie kl. IV, Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie, wraz z wychowawcą pojechali do marketu Castorama w Przemyślu na warsztaty „Majsterkowo”. Czwartoklasiści jechali busem gminnym, za co serdecznie dziękujemy.
Warsztaty w markecie odbyły się w bardzo miłej atmosferze – Panie prowadzące zajęcia przygotowały dla nas elementy z drewna, z których uczniowie samodzielnie tworzyli samoloty. W ruch poszły młotki, gwoździe, kombinerki, klej na gorąco. Bardzo pilnowaliśmy zasad bhp, więc obyło się bez urazów, wszystkie palce całe :) Samoloty mogliśmy dodatkowo ozdobić w dowolny sposób. Mieliśmy do dyspozycji taśmy, naklejki, kredki woskowe. Przy okazji okazało się, że są w kl. IV uczniowie, którzy baaardzo interesują się historią lotnictwa. Brawo Szymek! Panie prowadzące warsztaty dziwiły się jak szybko dzieci uporały się z zadaniem, ale my mieliśmy dodatkowy punkt programu, więc wszystkim się spieszyło. Po gromkich podziękowaniach za zajęcia szybciutko poszliśmy pieszo do McDonald’s :). Pominiemy milczeniem kto, co, ile zjadł, ale wszyscy byli zadowoleni i lekko ociężali po drugim śniadaniuJ Było bardzo wesoło i bardzo grzecznie dlatego już planujemy kolejną wycieczkę. Na wszystkie wyjścia i wyjazdy serdecznie zapraszamy rodziców.
Ten długo oczekiwany przez nas wyjazd na warsztaty był możliwy dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów klasy IV, za co gorąco dziękujemy i prosimy o więcej :)
Walentynki
Dnia 14.02.2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni. Walentynki to również święto zakochanych. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych walentynkę – wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Nazwa Walentynki pochodzi od imienia św. Walentego- patrona zakochanych.
Tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie kartki zostały rozdane w czasie zajęć lekcyjnych przez Olę i Gabrysię. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.
Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym. Nasi uczniowie jak zwykle spisali się na medal.
W tym dniu odbył się również „Walentynkowy kiermasz dla Lenki" uczennicy klasy II A, która zmaga się z mukowiscydozą. Jak zwykle niezawodne i niezłomne dziewczyny z Tęczowego Przedszkola przygotowały słodkie pyszności- cakepopsy, które można było zakupić i w ten sposób pomóc naszej koleżance. Zbiórka została też przeprowadzona dzień wcześniej, na dyskotece karnawałowo - walentynkowej, a Wasza hojność przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!
Dzięki Wam i Waszym wielkim sercom udało się zebrać w naszej szkole 1,501,37 zł. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy, że możemy na Was zawsze liczyć!
Rozstrzygnięto szkolny konkursu plastyczny „Najpiękniejsza maska karnawałowa”
Tegoroczną dyskotekę karnawałową tradycyjnie rozpoczęliśmy od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego zatytułowanego „Najpiękniejsza maska karnawałowa”, który odbył się już po raz piąty i miał na celu m.in.: promowanie uczniów uzdolnionych technicznie i plastycznie, kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi materiałami plastycznymi oraz pobudzanie wyobraźni dzieci. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-V oraz kl. VI-VIII. Jury (panie: Katarzyna Ryniak, Katarzyna Kubas oraz Aldona Maksym) któremu przewodniczył Dyrektor Szkoły Pan Marek Kuźmiek, wyłoniło zwycięzców.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO:
Klasy IV-V
I miejsce – Klara Maksym, kl. V
II miejsce – Szymon Walczak, kl. IV
III miejsce – Victoria Szuban, kl. V i Kacper Olszański, kl. IV
Klasy VI-VIII
I miejsce: Klaudia Martyńska, kl. VI
II miejsce: Aleksandra Kowalska, kl. VI
III miejsce: Kinga Osiadły, kl. VII A
Konkurs przygotowały panie: Katarzyna Ryniak, Katarzyna Kubas oraz Aldona Maksym. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, zaś zwycięzcy nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krasiczynie. Bardzo dziękujemy za sfinansowanie nagród.
Wkrótce wszystkie maski będzie można obejrzeć w budynku nr 2 na parterze. Zapraszamy do albumu fotograficznego, gdzie znajdują się zdjęcia masek prezentowanych przez ich autorów.
Gratulujemy zwycięzcom!
Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa
W dniu 13.02.2024r.w świetlicy szkolnej odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka karnawałowo-walentynkowa dla klas IV-VIII zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W pięknie udekorowanej sali, gdzie karnawałowe barwy złota i srebra mieniły się urzekającym blaskiem, mieszając się z intensywną czerwienią walentynkowych serduszek, uczniowie radośnie i ochoczo ruszyli w tany i pląsy. Prym na parkiecie, podobnie jak na dyskotece andrzejkowej, wiedli chłopcy i dziewczęta z kl.VII A. Wymyślne taneczne kroki i figury oraz niezawodna belgijka porwały wszystkich bez wyjątku :) Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz do albumu fotograficznego.
Ferie w szkole
Szkoła Podstawowa w Krasiczynie w trosce o swoich uczniów zorganizowała zajęcia feryjne i tym samym zapewniła szerokie możliwości aktywności dzieciom. Ferie zimowe, nawet gdy za oknem brakowało śniegu, były wspaniałą okazją do zabaw, integracji miedzyklasowej i kreatywnego wykorzystania czasu wolnego. W pierwszym tygodniu ferii szkolnych, uczniowie klas od pierwszej do piątej mieli okazję do uczestnictwa w różnorodnych zajęciach. Program obejmował atrakcje, które dostosowane były do wieku i zainteresowań uczestników.
W ramach działań zrealizowano zajęcia z zakresu:
- warsztatów plastycznych z wykorzystaniem różnych materiałów np. z gliny;
- zabaw dydaktycznych ukierunkowanych na pogłębianie posiadanych umiejętności;
- gier i zabaw ruchowych np. zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach;
- konkursów integracyjnych;
- zajęć warsztatowych z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai;
- zajęć kulinarnych w postaci robienia i dekorowania ciastek;
Zajęcia odbywały się zarówno na terenie szkolnej świetlicy jak i w pomieszczeniach Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasiczynie. Równolegle do zajęć dla klas 1-5 na sali gimnastycznej odbywały się zajęcia sportowe zarówno dla uczniów szkoły w Krasiczynie oraz szkół średnich. Dzięki temu wszyscy uczniowie mieli szansę aktywnego spędzenia czasu podczas przerwy od nauki. Pod okiem trenera mogli doszkolić własne umiejętności sportowe. Zajęcia były szansą do integracji z rówieśnikami. Niewątpliwie były też okazją do czerpania radości z aktywności fizycznej.
Zajęcia feryjne były świetną okazją do budowania więzi społecznych i wspólnego spędzania czasu w pozytywnym środowisku szkolnym. Dla wielu uczniów czas spędzony w szkole był okazją do nauki wzajemnej tolerancji i akceptacji, budowania więzi, wiary we własne możliwości, nauki praktycznych umiejętności, a przede wszystkim było to radosne celebrowanie wolnego czasu.
Składamy serdeczne podziękowania dla Urzędu Gminy Krasiczyn za umożliwienie aktywności na dmuchanych zjeżdżalniach, a także Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasiczynie za wsparcie w postaci udostępnienia sali wraz ze wszystkimi niezbędnymi materiałami, które umożliwiły zorganizowanie niezwykle interesujących zajęć warsztatowych dla naszych uczniów.
Wizyta wolontariuszy w EDPS w Prałkowcach z okazji Dnia Babci i Dziadka
26.01.2024r. (piątek) wolontariusze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie kolejny raz w tym roku szkolnym udali się z wizytą do pensjonariuszy Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach. Wyjazd odbył się z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przypadających na 21. i 22. dzień stycznia. Opiekunami wolontariuszy były PaniMarzanna Zachara i Pani Monika Chruszcz. W wyjeździe towarzyszyła nam Pani Jolanta Kostkiewicz – nauczycielka matematyki w SP w Krasiczynie. Dojazd busem szkolnym do Prałkowiec umożliwił nam Wójt Gminy Krasiczyn Pan Tadeusz Bobek – dziękujemy serdecznie. Powrót jak zwykle został w większej części zabezpieczony przez rodziców. Niewielka grupa uczniów wróciła do Krasiczyna pod opieką opiekunów busem kursowym.
Spotkanie z mieszkańcami domu opieki odbyło się dzięki siostrze Dyrektor i siostrze Markijanie w sali terapii zajęciowej, gdzie zebrali się ci pensjonariusze domu, którzy są w stanie poruszać się o własnych siłach lub z pomocą sióstr i opiekunek – na wózkach lub przy pomocy chodzików. Uczniowie przygotowali dla pensjonariuszy – dla babć i dziadków, których w większości nikt nie odwiedza, drobne słodkie podarunki. Rozdali je mieszkańcom po złożeniu życzeń i odśpiewaniu a capella „sto lat”. To bardzo miłe chwile dla wszystkich – starsi ludzie czekają na nas i nie szczędzą nam ciepłych słów, a wolontariusze cieszą się, że mogli sprawić im przyjemność. Robimy przy tym trochę zamieszania, ale pensjonariusze bardzo to lubią.
Część słodkich upominków uczniowie rozdali w sali terapii zajęciowej, pozostałe słodkości opiekunowie zanieśli osobom, które przebywają w swoich pokojach.
Było łuskanie orzechów (siostry maja ich nieskończoną ilość), wspólne rozmowy. Tradycyjnie chłopcy grali w szachy z jednym z pensjonariuszy. Oczywiście siostry przygotowały dla nas cukierki i pyszną herbatę, którą wypiliśmy wspólnie z pensjonariuszami.
Zaplanowaliśmy już kolejne spotkanie w połowie marca, na które serdecznie zapraszamy.
Dzień Babci i Dziadka w kl. II A
Babcia i Dziadek to słowa, które dzieciom kojarzą się z ciepłem, miłością, wszystkim co dobre i bezinteresowne. W tym szczególnym dniu uczniowie klasy II A pod okiem swojej wychowawczyni Pani Oktawii Oszczypko w dniu 23.01.2024 przygotowali program słowno-artystyczny dla swoich najbliższych. Tym razem forma przedstawienia przeniosła zgromadzonych gości w lata młodzieńcze a tytuł przedstawienia wybrzmiał "Jak dziadek poznał babcię". Nasi mali aktorzy w pięknych strojach nawiązujących do lat 60 przedstawili zabawną, ale jakże monetami wzruszająca historię nawiązującą do historii miłości babci i dziadka. Była randka w barze mlecznym, piosenki, wiersze, dźwięki akordeonu a także ślub, którego uwieńczeniem był pierwszy taniec. Babcie i dziadkowie owacjami na stojąco nagrodzili wnuczęta gromkimi brawami oraz przyznali, że historia przedstawiona w inscenizacji przeniosła ich w piękne lata, które doskonale oddały część historii ich życia. Następnie Pan Dyrektor Marek Kuźmiek złożył serdeczne życzenia dla wszystkich babć i dziadków z okazji ich wyjątkowego święta. Po części artystycznej nastąpiła celebracja przy wspólnym stole pełnym słodkich smakołyków przygotowanych przez rodziców z klasy II A. Kolejnym punktem tego dnia było zaproszenie gości do wspólnych zdjęć ze swoimi wnuczkami i wnuczętami. To była wyjątkowa prawdziwa, pełna uśmiechów, radość i dumy chwila, która z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.
Zapraszamydo obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie 2023/2024 Spotkanie edukacyjne
W minionym tygodniu naszą szkolę odwiedzili przedstawiciele Wód Polskich z Rzeszowa i w ramach programu „Aktywni Błękitni” przeprowadzili bardzo interesujące spotkanie. Edukatorzy z PGW WP opowiadali uczniom klasy 4 i 6 na temat racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi oraz powodzi i suszy, a także przeciwdziałania ich skutkom. W celu weryfikacji wiedzy już posiadanej przez uczniów wykorzystano koło fortuny z nagrodami. Organizatorzy konkursu „Aktywni Błękitni” współpracują z wieloma podmiotami, które wspierają edukatorów. Tak więc podczas spotkania pojawili się przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w proces edukowania uczniów. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci, które z entuzjazmem korzystały ze wszystkich form przygotowanych dla nich w tym dniu. Spotkanie edukacyjne było bardzo długo i skrupulatnie przygotowywane przez koordynatorów szkolnych w porozumieniu z edukatorami z Rzeszowa. Jego efekty to wiedza i praktyczne umiejętności, które mogą przydać się w każdej chwili. Teoria połączona z praktyką miały charakter warsztatowy i były wspaniała okazją do przełamywania lęków związanych z reagowaniem w razie nagłej potrzeby.
Koordynatorami akcji są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym i Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
O szczegółach spotkania można poczytać również na:
https://rzeszow.wody.gov.pl/aktualnosci/1690-bezpieczne-ferie-z-aktywnymi-blekitnymi
https://www.facebook.com/search/top/?q=wody%20polskie%20rzeszow
Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie 2023/2024 Fakty i mity
Ile litrów wody potrzebujemy do wyprodukowania czekolady? Pytania, które na co dzień nie nasuwają się dzieciom, pojawiły się na specjalnie przygotowanej tablicy informacyjnej, w ramach konkursu „Aktywni Błękitni”. Aby zainteresować uczniów liczbami związanymi z wodą na szkolnym korytarzu pojawiła się tablica z ciekawymi pytaniami. Jednak, żeby poznać odpowiedź samemu trzeba otworzyć zakładkę. Pomysł szkolnych koordynatorów konkursu został doceniony przez edukatora z PGW WP, który pozytywnie ocenił taki sposób propagowania treści ekologicznych.
Koordynatorami akcji są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym i Renata Garbarczyk.
Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie 2023/2024 Prace plastyczne Woda źródłem życia
Woda to najcenniejsza substancja na Ziemi. To motto przyświecało zajęciom zorganizowanym w klasie czwartej i piątej. Uczniowie dowiedzieli się skąd wzięła się woda na Ziemi i jak powstało życie. Zostali zaznajomieni z tematyką właściwości wody. Poznali odpowiedź na pytanie w jakich postaciach występuje oraz jakie są rodzaje wody, a także jak wpływa na pogodę. Dowiedzieli się jak woda w przyrodzie ciągle krąży. To wszystko było wstępem do nauki racjonalnego wykorzystywania zasobów wodnych, jak i przygotowania pracy plastycznej pod nazwą Woda źródłem życia. Prace plastyczne zdobią szkolny korytarz i stwarzają szansę do refleksji na temat wykorzystywania wody w domu. Koordynatorzy konkursu „Aktywni Błękitni„ zachęcili w ten sposób uczniów pozostałych klas do rozmów na temat zasobów wodnych. Pamiętamy, że dbając o naszą planetę, dbamy o nas samych.
Koordynatorami akcji są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym i Renata Garbarczyk.
Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie 2023/2024 Podwodny świat
Nasze codzienne czynności i wybory mają ogromny wpływ na planetę i przyszłe pokolenia. Szkoła Podstawowa w Krasiczynie stara się systematycznie podnosić wiedzę uczniów na ten temat. Zachowania konsumenckie każdego z nas wpływają na ekosystem oraz florę i faunę planety. Chcąc przybliżyć to zagadnienie uczniom klasy 5 zorganizowano spotkanie edukacyjne, podczas którego zaprezentowano nietuzinkową przyrodę, jaką bez wątpienia jest rafa koralowa. Uczniowie obejrzeli film o życiu pod wodą. Dla wielu z nich to pierwsze spotkanie z rafą koralową, jej różnorodnością, efektownością i wspaniałością. Podwodny ekosystem bardzo zachwycił dzieci. Warto wspomnieć, że jednym z Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ jest ochrona rafy koralowej, ponieważ wiele gatunków morskich zwierząt narażonych jest na wyginięcie z powodu celowej działalność człowieka (niekontrolowany połów ryb, podwodne polowania, zanieczyszczenie wód morskich, ocieplenie mórz i oceanów spowodowane zmianami klimatu). Życie na rafie jest niesamowicie różnorodne i właśnie tę różnorodność musimy zachować dla przyszłych pokoleń. Spotkanie miało na celu szeroko pojętą edukację ekologiczną, a także zachęcenie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Moje ulubione zwierzę podwodne. Konkurs organizowany jest przez Wody Polskie i został kierowany tylko do szkół, które zgłosił chęć udziału w tegorocznej edycji.
Koordynatorami akcji są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym i Renata Garbarczyk.
Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie 2023/2024 Kalendarz Adwentowy 24 krople wody
Nasze nawyki silnie kształtują się już w dzieciństwie, a edukacja wodna dzieci i młodzieży jest jednym z kluczowych elementów, wpływającym na odpowiedzialne postawy środowiskowe. W dobie postępujących zmian klimatycznych, edukacja wodna jest wręcz koniecznością, ponieważ nasze codzienne przyzwyczajenia wpływają na środowisko oraz jakość i ilość zasobów wodnych. Chcąc uatrakcyjnić zdobywanie wiedzy związanej z oszczędzaniem wody, na największej tablicy na szkolnym korytarzu pojawił się ogromny kalendarz z możliwością samodzielnego odkrywania kropelkę. Każda kropla miała swoją karteczkę z rymowanym wierszykiem związanym z oszczędzaniem wody. Każdego dnia dzieci czekały przy tablicy aby odkryć kolejną kropelkę i poznać nowy wierszyk. Zabawa wywoływała wiele emocji, radości i była świetną okazją do edukowania najmłodszych. A jak wiadomo: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.
Koordynatorami akcji są: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym i Renata Garbarczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie 2023/2024 Gazetka
Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji Ogólnopolskiego programu: ”Aktywni Błękitni”, realizowanego w roku szkolnym 2023/2024.
Program Honorowym Patronatem objęło:
- Ministerstwo Infrastruktury,
- Ministerstwo Edukacji i Nauki,
- Ministerstwo Klimatu i Środowiska,
- Ministerstwo Sportu i Turystyki,
- Ministerstwo Zdrowia,
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Misją programu Wód Polskich, organizatora konkursu ”Aktywni Błękitni” jest między innymi promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, popularyzacja odpowiedzialnej turystyki krajowej i rekreacji wodnej, a także promocja polskiego dziedzictwa kulturowego w zakresie inżynierii wodnej. Dlatego po raz kolejny rozpoczęła się edycja ogólnopolskiego konkursu „Aktywni Błękitni”. Dzięki tej akcji uczniowie zyskają wiedzę o tym czym jest woda, jak o nią dbać, a także jak bezpiecznie korzystać z rekreacji wodnej. W tym roku szkolnym wiedzę o wodzie promuje, razem z edukatorami, 400 szkół podstawowych oraz ponad 50 partnerów. Projekt objęło honorowym patronatem łącznie blisko 70 instytucji administracji publicznej i organizacji medialnych.
Szkoła Podstawowa w Krasiczynie przystąpiła do konkursu, a edukację naszych uczniów rozpoczęliśmy od przygotowania plakatu zachęcającego do dbania o wodę. Koordynatorami akcji w naszej szkole zostali: Katarzyna Ryniak, Aldona Maksym i Renata Garbarczyk.
Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Koszykówce
W dniu 23.01.2023 r. drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej w Krasiczynie wzięła udział w Finale Powiatowych Igrzysk Dzieci w Koszykówce, który został rozegrany w hali sportowej ZSP nr 1 w Żurawicy z udziałem pięciu drużyn rocznika 2011 i młodsze. Rozegrano 10 meczów w systemie każdy z każdym 4x4'. Mecze były zacięte i emocjonujące. Zawodniczki naszej szkoły na pewno wyniosły cenną lekcję z każdego rozegranego meczu, co mamy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Pokazały upór i wolę walki a na wyniki przyjedzie jeszcze czas, bo "porażki uczą nas więcej niż zwycięstwa".
Kolejność końcowa:
1. SP 1 Żurawica
2. SP Stubno
3. SP Reczpol
4. SP Ujkowice
5. SP Krasiczyn
Skład dziewcząt: Klara Maksym, Nadia Amarowicz, Marysia Sobala, Oliwia Kość, Victoria Szuban, Nikola Prokopska, Julia Fedków, Alicja Janczy, Karina Fok, Emilia Romaniec oraz Blanka Stawarz.Zapraszamy doobejrzenia zdjęć :)
Spektakl "Dziewczynka z zapałkami"
W dniu 22 stycznia uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na spektakl pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami” przygotowany przez młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie.
Scena była nasycona emocjami, a aktorzy oddali hołd klasycznej baśni Hansa Christiana Adnersena. Główna bohaterka, dziewczynka z zapałkami została przedstawiona w delikatny sposób, ukazując tragiczny los swojej postaci. Widzowie byli wciągnięci w atmosferę zimowej ulicy, gdzie dziewczynka próbowała odnaleźć ciepło i radość w środku mroźnej nocy. Przedstawienie poruszyło i skłoniło do refleksji wszystkich oglądających.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie :)
Wspólne kolędowania na Zamku w Krasiczynie
Po covidowej przerwie wspólnota parafialna pw. św. Marcina w Krasiczynie na czele z Ks. Proboszczem Sławomirem Nowakiem i Akcją Katolicką wznowiła piękną tradycję wspólnego kolędowania na Zamku w Krasiczynie. Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele osób. Wystąpiły rożne grupy śpiewacze od przedszkola po seniorów: Prywatne Tęczowe Przedszkole, Przedszkole Sióstr Służebniczek, uczniowie naszej Szkoły Podstawowej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanach, dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie, Eucharystyczny Ruch Młodych oraz grupa Seniorów działająca przy GOKu. Za udział we wspólnym kolędowaniu każda z grup otrzymała dyplom oraz słodkie podziękowanie. Takie spotkanie nie tylko ukazało talenty naszych podopiecznych, ale jeszcze bardziej zintegrowało naszą lokalną społeczność. Wszystkim uczestnikom i gościom dziękujemy za obecność!
Ogłoszenie wyników I Wojewódzkiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”
W minionym tygodniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. To właśnie wtedy nagrodzono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Organizatorem konkursu był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Podkarpacka Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Podkarpackie Kuratorium Oświaty.
Jest nam niezwykle miło poinformować,
że Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie
w I Wojewódzkim Konkursie „Odblaskowa Szkoła” zajęła 3 miejsce.
Ten ogromny sukces zawdzięczamy koordynatorom konkursu Pani Aldonie Maksym i Renacie Garbarczyk, które w ostatnich miesiącach bardzo aktywnie działały na rzecz zwiększania świadomości uczniów związanej z bezpieczeństwem. Wszystkie podejmowane działania były systematycznie monitorowane i dokładnie sprawdzane przez organizatora, a w efekcie docenione i nagrodzone. Do udziału w I Wojewódzkim Konkursie „Odblaskowa Szkoła” zgłosiło się 37 szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Tym bardziej nasz sukces jest niezwykle wyjątkowy.
W auli Komendy Wojewódzkiej Policji spotkali się przedstawiciele wszystkich podmiotów zaangażowanych w realizację konkursu „Odblaskowa Szkoła”.
Swoją obecnością spotkanie zaszczycili:
- Nadinspektor Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie,
- Doradca Wojewody Podkarpackiego- nadinspektor Policji w stanie spoczynku Józef Gdański,
- Podkarpacki Kurator Oświaty Dorota Nowak - Maluchnik,
- Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek,
- Dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Rzeszowie - Janusz Stachowicz i Krośnie - Bogusław Kolarczyk i Dorota Krygowska,
- Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie, komisarz Krzysztof Filip,
- Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Robert Marszałek,
- Zastępca Naczelnika Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinsp. Renata Mazan.
Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania innych zwycięzców, wymiany doświadczeń, przyjęcia gratulacji od organizatorów i oczywiście odebrania statuetek, dyplomów oraz wspaniałych nagród.
Zapraszamy do obejrzenia relacji organizatorów:
oraz
Wolontariat w schronisku ARKA
W dniu 19.01.2024 r uczniowie z kl. VIII A wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego udali się na wolontariat do schroniska Arka w Przemyślu. Harcom i zabawom na śniegu oraz pieszczotom z całuśnymi słodziakami nie było końca❤️Uczniowie przywieźli też karmę i koce, zbierane w ramach zorganizowanej w naszej szkole akcji: "Zimowa paka dla bezdomniaka". 2 godziny minęły w okamgnieniu. Wybiegane i zadowolone pieski zostały odprowadzone do boksów, gdzie czekało już przygotowane pyszne jedzonko i świeża woda. Pożegnanie odbyło się jak zwykle w markotnym nastroju i z obietnicą następnych odwiedzin w niedługim czasie.
Bal karnawałowy
Karnawał to czas, który pozwala oderwać się nam od codzienności. Jest wesołą, pełną wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw - tradycją, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy to atrakcja bardzo lubiana również przez dzieci, ponieważ dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole, w dniu 16 stycznia 2024 roku. W pięknie udekorowanej świetlicy, bogatej w różnorodne ozdoby i kolory pojawiły się równie kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Harrego Pottera, Batmana, …nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami, a także z nauczycielami. Dodatkową atrakcją była obecności Pani Kropki-animatorki zabaw, która przeprowadziła imprezę. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy przeniosły dzieci w iście karnawałowe szaleństwo.
Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom, a to było głównym celem balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz zapraszamy do albumu fotograficznego oraz do obejrzenia krótkiego filmiku.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie