• Aktualności

            • Bal Świętych u Królowej Jadwigii

            • Uroczystość Wszystkich Świętych jest szczególnym dniem, w którym jako chrześcijanie celebrujemy życie a nie śmierć, jak ma to miejsce w Halloween. Z tej racji 31 października (wtorek)  w naszej Szkole (już po raz drugi) odbył się tzw. "Bal Świętych u Królowej Jadwigi". W tym roku Bal przyjął formę zabawy na korytarzu szkolnym na parterze dla klas 0-VI od godz. 8:55 - 9:40. Niemal wszyscy uczniowie przebrali się za dowolnego Świętego, za co dziękujemy i gratulujemy pomysłów. Oprócz świetnej zabawy na uczniów czekały drobne, słodkie upominki. 

              Bal Świętych jest wspaniałą okazją nie tylko do tego, aby lepiej poznać Świętych i Błogosławionych Kościoła, ale także przypomnieć sobie prawdę o tym, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości i wspólnie wyznać wiarę w Świętych obcowanie.

              Organizatorami Balu byli: Pani Jolanta Buczyńska i Ks. Mariusz Fal. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Zasłużeni dla Kultury odznaczeni w Krasiczynie

            • 30 października w Zamku w Krasiczynie wręczono odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla polskiej kultury. Odbyła się również promocja dwujęzycznego tomiku wierszy węgierskiego poety Gèzy Gyòniego "Na polskich polach, przy obozowym ognisku", napisanych w latach 1914/15 w Twierdzy Przemyśl. Wybrane wiersze zostały odczytane przez uczennice naszej szkoły: Aleksandrę Antoniak i Gabrielę Tkacz z kl. VII a. Dziewczyny uczestniczyły w uroczystości wraz z Dyrektorem Szkoły Panem Markiem Kuźmiekiem. Gabrysia i Ola świetnie poradziły sobie z recytacją wierszy i wspaniale reprezentowały naszą szkołę.

              Uroczystość została zorganizowana przez Przemyskie Towarzystwo Kulturalne wraz z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej oraz Fundację PRO ARTE ET HISTORIA. Uczestniczyli w niej: Marek Kuchciński - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jolanta Sawicka - Wicewojewoda Podkarpacki, Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Jan Jarosz –Dyrektor Muzeum Ziemi Przemyskiej.

              3 listopada Pani Iwona Bobko z Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odwiedziła naszą szkołę oraz wręczyła Oli i Gabrysi upominki przygotowane przez tę instytucję.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

            • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Unihokeju

            • 30 października 2023 r. reprezentacja szkoły w składzie: Filip Figlarowicz, Kacper Ostrowski, Karol Pankiewicz, Tomasz Przybyłowicz, Gabriel Rajzer oraz Jakub Staszkiewicz uczestniczyła w Powiatowych  Igrzyskach Dzieci w Unihokeju.

              Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły po dwóch wygranych i dwóch przegranych zajęła IV miejsce. Nad przygotowaniem uczniów do zawodów czuwał nauczyciel wychowania fizycznego Pan Piotr Cisek.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Wycieczka do Rzeszowa

            • 27 października uczniowie klas III, V, VI i  VII wybrali się do Parku Trampolin i Parku Linowego „Grawitacja” w Rzeszowie. Wyjazd miał na celu propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz integrację zespołów klasowych.

              Po krótkim instruktażu i profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora nasi uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, przede wszystkim trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami lub kulkami, kosza do koszykówki, wież i ramp do skakania oraz parku linowego. Zabawa była wyśmienita, bo podskokom, piruetom i przeróżnym akrobacjom nie było końca. Pobyt w parku wprawił wszystkich  w znakomity nastrój oraz wyzwolił mnóstwo pozytywnej energii. Z pewnością ta niezwykła lekcja wychowania fizycznego była ciekawym doświadczeniem.

              Po dwugodzinnym szaleństwie kolejnym punktem wycieczki była podziemna trasa turystyczna znajdująca się pod płytą rzeszowskiego rynku i będąca pozostałością niegdysiejszych kupieckich piwnic. Dzisiaj dawne piwnice tworzą labirynt korytarzy, wypełniony ekspozycją, dzięki której poznaliśmy historię i ciekawostki o mieście, regionie, jego mieszkańcach, kulturze i tradycjach. Niespełna 400-metrowa trasa obfituje w różnorodne wątki, opowieści i tematy. Uczniom bardzo spodobały się różnorodne stanowiska multimedialne i interaktywne, dzięki którym mogli samodzielnie odkryć ciekawe wątki dotyczące historii Rzeszowa.

              Wspólnie spędzony czas dostarczył mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Stracone kalorie uzupełniliśmy podczas pobytu w McDonald’s.

              Uczniowie mogli wyjechać dzięki opiece Pani Jolanty Kostkiewicz, Pani Moniki Chruszcz, Pani Aldony Maksym i Pana Piotra Tarnawskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmiku.

            • Dzień Otwarty Koszar 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich

            • 27 października 2023 r uczniowie klasy II a pod opieką wychowawczyni Pani Oktawii Oszczypko oraz Pani Wioletty Galiczyńskiej udali się do jednostki wojskowej 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich na Dzień Otwarty Koszar. Celem wycieczki było poznanie pracy żołnierza, obejrzenia specjalistycznego sprzętu wojskowego, jakim posługują się żołnierze podczas wykonywania swojej pracy i w czasie wyjazdów na poligony wojskowe. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska samochody wojskowe, czołgi, wejść do nich i obejrzeć ich wyposażenie. Atrakcją wycieczki było również poznanie pracy żołnierzy, którzy przy pomocy sprzętu zajmują się wykrywaniem min w terenie. Uczniowie mogli przymierzyć ciężką kamizelkę, wziąć do rąk sprzęt i przez chwilę wczuć się w rolę żołnierza. Dodatkową atrakcją była możliwość spróbowania wojskowej grochówki . Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której uczniowie śmiało podchodzili do wojskowych, zadawali pytania oraz podziwiali wszelkie akcesoria wojskowe. Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Być może wśród naszych dzieci będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy.

            • Dzień Kundelka w schronisku „Arka”

            • W dniu 26.10.2023 r. zaopatrzeni w smakołyki dla piesków wolontariusze z klas VIII udali się do zaprzyjaźnionego schroniska „Arka” w Przemyślu, aby wraz z podopiecznymi świętować „Dzień Kundelka” - nieformalne święto wszystkich wielorasowych psów obchodzone 25 października.

              Tradycyjnie od bramy słychać było radosne poszczekiwania jakby psiaki wiedziały, że tego dnia czekają je same przyjemności. I rzeczywiście, spacerom, biegom, podskokom, dokarmianiu przysmakami a przede wszystkim pieszczotom nie było końca.

              Nawet stary znajomy, Trzyłapek, w hasaniu mężnie starał się dorównać innym, żeby nie odstawać od kolegów, wywołując tym fale wzruszenia.

              Po 2 godzinach bardzo intensywnej opieki pieski grzecznie wróciły do boksów na zasłużony odpoczynek a wolontariusze, pożegnawszy się ze swoimi ulubieńcami, nieco w markotnym nastroju udali się w drogę powrotną do szkoły.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

            • W magicznym świecie bajek braci Grimm

            • 24 października w ramach Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  warsztatach z języka niemieckiego dla szkół podstawowych  „In der magischen Märchenwelt” – „W magicznym świecie bajek”.  Zostały one zorganizowane w PCEN w Przemyślu w ramach sieci współpracy nauczycieli szkół DSD oraz zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego, Oddział Przemyśl. Był to swoisty spacer edukacyjny wokół wystawy plakatów przedstawiających bajki.

              W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie kl. VI: Klaudia Martyńska, Michał Kurasz, Jakub Pels oraz Jakub Staszkiewicz i kl. VII A: Aleksandra Katan, Nikola Kowarzyk, Kinga Osiadły oraz Gabriela Tkacz.

              Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia w języku niemieckim jednej z bajek braci Grimm „Die Bremer Stadtmusikaneten” („Muzykanci z Bremy”) przez maturzystów z II LO w Przemyślu. Było oparte na tzw. performatywnym czytaniu i świetnie wprowadziło nas w świat bajek. Wśród młodych aktorów znalazła się również Kornelia Kozioł, która uczęszczała do naszej szkoły.

              Następnie uczniowie w małych grupach rozpoczęli „pracę na stacjach”, tzn. odwiedzili 14 stanowisk, na których zostały przygotowane w języku niemieckim różne zadania, gry i aktywności związane z tematyką bajek. Licealiści zaś, jako eksperci od poszczególnych zadań, pomagali i wspierali swoich młodszych kolegów w rozwiązywaniu zadań.

              Na zakończenie reprezentanci grup wzięli udział w interaktywnym quizie poprzez aplikację Kahoot, który dotyczył oczywiście tematyki bajek braci Grimm.

              Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną aktywnością i zaangażowaniem pracując przy każdej stacji, natomiast wcześniej w ramach przygotowań do spotkania przeczytali bajki braci Grimm oraz przyswajali sobie słownictwo typowe dla tej tematyki. Nad przygotowaniem do warsztatów czuwali nauczyciele języka niemieckiego: Pani Katarzyna Kubas i Pan Piotr Tarnawski.

              Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia otrzymali drobne upominki ufundowane przez Instytut Goethego w Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

            • Odblaskowy święty

            • W dniu 31 października w naszej szkole odbył się kolejny już Bal Wszystkich Świętych. Z roku na rok zabawa celebrująca radość życia cieszy się ogromną popularnością i coraz więcej mieszkańców Krasiczyna czeka na to święto. W tym roku podczas śpiewu i tańców odwiedzili nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasiczynie. Informacje o konkursie „Odblaskowa szkoła”, w którym udział bierze nasza placówka odbił się głębokim echem wśród lokalnej społeczności. Pan Adrian Pisarski i Pan Łukasz Pisarski, jako ochotnicy z OSP odwiedzili dzieci podczas balu i rozdali odblaski. ”Świećcie przykładem jak święci”- takie słowa usłyszeli uczniowie obdarowani przez strażaków. To bardzo miły gest, za który serdecznie dziękujemy. Odblaskowe gadżety już zdobią tornistry najmłodszych mieszkańców Gminy Krasiczyn.

              Koordynatorem konkursu „Odblaskowa szkoła” jest Pani Aldona Maksym i pedagog szkolny – Pani Renata Garbarczyk.