• Samorząd Uczniowski

          • Z działalności Samorządu Uczniowskiego

          •  

            Przyłączamy się do XX jubileuszowej edycji "Góry Grosza"

             

             

            Samorząd Uczniowski informuje, że po raz kolejny włącza się w akcję charytatywną „Góra grosza”.

            Chwila to szczególna, ponieważ jest to jubileuszowa edycja – „Góra grosza” ma 20 lat!

            Jak w poprzednich latach, celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

            Grosze to prawdziwa pomoc dla tysiąca dzieci z instytucjonalnej czy rodzinnej pieczy zastępczej.

            Zebrane grosiki pozwalają na wsparcie materialne, czasami specjalistyczne, na wspieranie talentów i hobby oraz prowadzenie trzech Specjalistycznych Ośrodków „Port”, gdzie dziecko i jego rodzina mogą otrzymać pomoc.

            Czy wiecie, że 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na prawdziwą rodzinę , w której będą mogły czuć się bezpiecznie, rozwijać się, pielęgnować swoje pasje i zainteresowania?

            Dlatego przyłączmy się znów i zbierajmy grosze, aby usypać z nich prawdziwie WIEEELKĄ GÓRĘ!

            Akcja będzie trwała do 25.03.2020 r.

             

            _______________________________________________

             

            Podsumowanie akcji "Pomóż zwierzętom przetrwać zimę"

             

            Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami: panią Jolantą Buczyńską, panią Lilianną Grodecką oraz panem Arturem Piętką serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy nie pozostali obojętni na nasz apel i wzięli czynny udział w akcji charytatywnej „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”.

            Dzięki Waszemu zaangażowaniu, zrozumieniu problemu a przede wszystkim wrażliwym serduszkom psiaki i kociaki ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ośrodka Adopcyjnego „Arka” w Przemyślu przez jakiś czas będą miały od Was przysłowiową garść karmy w swoich miseczkach. Ogółem przekazaliśmy prawie 60 kg karmy.

            Szczególne podziękowania należą się klasom IV A i IV B, które najbardziej aktywnie ze wszystkich klas wzięły udział w akcji.

            Przypominamy, że akcja zbiórki karmy zostanie wznowiona wczesną wiosną pod hasłem „Wiosenna paka dla psiaka i kociaka”.

            Niektórzy z Was już przynieśli swoje „upominki” dla zwierzaczków.

            TAK TRZYMAĆ!

               

             

                 

             

             

            _______________________________________________

             

             

             

            Zapraszamy do udziału w akcji „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”

             

                

             

             

             

            „Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję – służyć im pomocą kiedykolwiek będą jej potrzebować.”

             

            Św. Franciszek z Asyżu

             

             

            Ustawa o Ochronie Zwierząt głosi: „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.  Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”

             

            Schroniska dla bezdomnych zwierząt to chyba najsmutniejsze zwierciadło ludzkiej bezduszności -  wciśnięte w siatkę klatek psie nosy :( i pełne wyrzutów miauczenie kotów :(

            Człowiek był i jest przyczyną bezdomności zwierząt,  a więc jest odpowiedzialny za powstały problem  a przy odrobinie dobrej woli może pomóc.

             

            Zgodnie z tym Samorząd Uczniowski ogłasza akcję : „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”

             

            Będziemy zbierać:

             

            -karmę w puszkach,

            -suchą karmę,

            -makaron, ryż, kaszę,

            -żwirek, kuwety,

            -koce, ręczniki, legowiska

            -miski, obroże, smycze, gryzaki.

             

            Gorąco zachęcamy do udziału w akcji :)

             

            _______________________________________________

             

             

            Wybory na funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

             

             

            W pierwszym tygodniu października odbyły się wybory na funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do rywalizacji stanęły 2 kandydatki, uczennice klasy VIII: Wiktoria Olszańska i Weronika Rusin. Obie uczennice, zgodnie z regulaminem, przedstawiły swoje kreatywne programy, którymi miały przekonać do siebie wyborców.

            Walka była bardzo wyrównana, w miarę spływających wyników szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną a raz na drugą stronę. Napięcie rosło, wreszcie  ostatnie wyniki przesądziły ostatecznie o zwycięstwie Wiktorii Olszańskiej, która w roku szkolnym 2019/2020 będzie pełnić funkcję przewodniczącej SU. Weronika Rusin będzie pełnić funkcję zastępcy przewodniczącej.

            Nowo wybranej przewodniczącej i zastępcy życzymy owocnej działalności i dotrzymania wyborczych obietnic!

             

            _______________________________________________

            ROK SZKOLNY 2019 /2020

            _______________________________________________

             

            Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego za rok szkolny 2018/2019

             

             

            Nauczyciele opiekunowie: mgr Lilianna Grodecka, mgr Jolanta Buczyńska, mgr Artur Piętka

             

            Skład Samorządu Uczniowskiego ukształtował się na początku roku szkolnego. Przewodniczącą została Amelia Urban uczennica kl. VIII A, która w poprzednim roku szkolnym pełniła funkcję zastępcy. Tegorocznym zastępcą wyznaczono uczennicę kl. III A gimn. Sylwię Stadnik.

             

            Samorząd Uczniowski działał według planu ułożonego we wrześniu. Przeprowadzono akcje charytatywne o zasięgu ogólnopolskim, które cyklicznie, co roku są realizowane przez Samorząd naszej szkoły. Mają one na celu pomoc dzieciom skrzywdzonym przez los.

             

            Należą do nich:

             

            - "Szkoło Pomóż i Ty". Zebrano 213 zł. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 15-letniemu Łukaszowi choremu na dziecięce porażenie mózgowe. Zebrane fundusze mają posłużyć na zaku specjalistycznych rowerów do rehabilitacji i wypracowania stabilniejszego chodu.

             

            - XIX edycja Góra Grosza przeprowadzona w dniach  26 XI 2018-02 I 2019 r. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Ta dobroczynna inicjatywa została bardzo pozytywnie odebrana przez naszych uczniów. Między klasami wytworzyła się pozytywna rywalizacja o to, kto zbierze więcej, dając tym dowód, że rozumieją dlaczego warto pomagać innym. Łącznie wszystkie klasy zebrały rekordową kwotę 815 zł 27 gr.

             

            Samorząd Uczniowski kontynuował zbiórkę plastikowych zakrętek. Zebrano 16 worków zakrętek, które przekazano dla chorej Laury, mieszkającej na terenie naszej gminy,z przeznaczeniem na jej rehabilitację.

             

            Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na losy czworonożnych przyjaciół i pod przewodnictwem opiekunów Samorządu Uczniowskiego bardzo aktywnie włączyli się w coroczną akcję "Pomóż zwierzakom przetrwać zimę”. Zebraną karmę w ilości  52,345 kg i koce ofiarowali dla zwierząt Ośrodka Adopcyjnego dla Bezdomnych Zwierząt „ARKA” w Przemyślu.

             

            Do stałych działań SU należało też comiesięczne wydawanie gazetki „Wiadomości Jadwiżańskie” oraz Czwartkowe Poranki z Muzyką.

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego z racji Święta Szkoły zorganizowali okolicznościowe konkursy:

            „Konkurs Wiedzy o Królowej Jadwidze”, dyktando pod hasłem „Znane i Nieznane Legendy o Św. Jadwidze – Naszej Patronce”, Rodzinny Konkurs Plastyczny na temat: Portret Pary Królewskiej – Jadwiga i Władysław Jagiełło. Konkursy miały przebieg w różnych kategoriach wiekowych. Samorząd Uczniowski ze swoich funduszy zakupił 50 koron króla dla uczestników Orszaku Królowej Jadwigi na Święto Szkoły i Patrona. Zasponsorował nagrody dla zwycięzców konkursów o królowej Jadwidze w postaci 25 Foto-Książek oraz 29 gier karcianych Postaci historyczne. Pozyskał od sponsorów upominki dla  uczniów, którzy systematycznie czytali gazetkę wydawaną przez Samorząd.

            Niewielką ilość makulatury, którą udało się zebrać SU, dołączono do zbiórki makulatury, którą prowadzi Parafia pw. św. Marcina w Krasiczynie na studnię w Afryce.

            Samorząd Uczniowski pożegnał w tym roku szkolnym swoją przewodniczącą Amelkę Urban, która przez dwie kadencje godnie reprezentowała brać uczniowską i szkołę. W październikowych wyborach uczniowie wybiorą swojego nowego przedstawiciela.

            _______________________________________________

             

            W miesiącu maju 2019 r. w związku ze zbliżającą się 110 rocznicą założenia Szkoły Podstawowej w Krasiczynie oraz 10 rocznicą nadania imienia szkole opiekunowie SU przeprowadzili konkursy tematycznie związane z patronką szkoły.

             

            Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

            Konkurs wiedzy o królowej Jadwidze w dwóch kategoriach wiekowych (kl. II – VI oraz VII – III oddz.gimn.)

            Kategoria klasy II – VI :

            I miejsca nie przyznano

            II m. - Aleksandra Antoniak (kl. II A)

            II m - Aneta Kołcz (kl. II B)

            II m. - Gabriela Tkacz (kl. II A)

            III m. - Zuzanna Wróbel (kl. IV)

            Wyróżnienie - Kinga Osiadły (kl. II A)

             

            Klasy V – VII

            I m. - Diana Suszczak (kl. VII)

            Im. - Gloria Suszczak (kl. VI)

            II m. - Julia Kubik (kl. VII)

            III m. - Sara Suchojad (kl. VII)

            Wyróżnienia: Julia Chruszcz (kl. VA) oraz Kornelia Kozioł (kl. VII)

            Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

             

            Rodzinny konkurs plastyczny :

            kategoria: „Portret pary królewskiej – Jadwiga i Władysław Jagiełło” ( kl. I – VI )

            oraz kategoria: „Rodowód Królowej Jadwigi” (kl. VII – III oddz. gimn.)

            I m. - Julia Kubik (kl. VII)

            II m. - Maja Wróbel (kl. II A; praca wykonana z mamą i siostrą)

            II m. - Nikola Kowarzyk (kl. II A; praca wykonana z rodzicami)

            III m. - Kinga Amarowicz (kl. II A; praca wykonana z ciocią)

            III m. - Aleksandra Katan (kl. II A; praca wykonana z mamą)

            Wyróżnienia otrzymali :

            Aneta Kołcz (kl. II B; praca wykonana z mamą)

            Zofia Ryczan (kl. V A; praca wykonana z mamą)

            Łukasz Litwin (kl. II B; praca wykonana z mamą)

            Gloria i Diana Suszczak (kl. VI i VII)

            Gabriela Zapołoch (kl. V A; praca wykonana z rodzicami, braćmi i ciocią)

            Konrad Kieryk (kl. II A; praca wykonana z mamą)

            Julia Lupa (kl. VI)

            Zuzanna Lupa (kl. V B)

            Maksymilian Kochanowicz (kl. III A eduk.wczesnoszk; praca wykonana z rodziną)

            Oliwier Rachwał (kl. III A eduk.wczesnoszk.; praca wykonana z ciocią)

            Joanna Bury (kl. V A)

             

            Dyktando pod hasłem „Znane i nieznane legendy o Królowej Jadwidze – naszej patronce” w trzech kategoriach wiekowych: kl. IIIn (eduk. wczesnoszk.), kl. IV-VI, kl. VII – III (oddz. gimn.)

            Miano „Mistrza Ortografii” otrzymali:

            Alicja Polkowska (kl. III A eduk. wczesnoszk.), Beata Narożnowska (kl. IV), Konrad Lasek (kl. VI), Natalia Mościszko (kl. III B oddz. gimn.)

             

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, które zostały wręczone przez dyrektora szkoły w dniu 6 czerwca 2019 r. w trakcie uroczystości obchodów obu jubileuszy.

            _______________________________________________

             

             

            Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego za I semestr 2019 r.

             

             

            Nauczyciele opiekunowie: mgr Lilianna Grodecka, mgr Jolanta Buczyńska, mgr Artur Piętka

             

             

            Skład Samorządu Uczniowskiego ukształtował się na początku roku szkolnego. Przewodniczącą została Amelia Urban uczennica kl. VIII A, która w poprzednim roku szkolnym pełniła funkcję zastępcy. Tegorocznym zastępcą wyznaczono uczennicę kl. III A gimn. Sylwię Stadnik.

             

            Samorząd Uczniowski działał według planu ułożonego we wrześniu. Przeprowadzono akcje charytatywne o zasięgu ogólnopolskim, które cyklicznie, co roku są realizowane przez Samorząd naszej szkoły. Mają one na celu pomoc dzieciom skrzywdzonym przez los.

             

            Do nich należą akcje:

             

            - Szkoło Pomóż i Ty. Zebrano 213 zł. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 15-letniemu Łukaszowi choremu na dziecięce porażenie mózgowe. Zebrane fundusze mają posłużyć na zakup specjalistycznych rowerów do rehabilitacji i wypracowania stabilniejszego chodu.

             

            - XIX edycja Góra Grosza przeprowadzona w dniach  26 XI 2018-02 I 2019 r. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Ta dobroczynna inicjatywa została bardzo pozytywnie odebrana przez naszych uczniów. Między klasami wytworzyła się pozytywna rywalizacja o to, kto zbierze więcej, dając tym dowód, że rozumieją dlaczego warto pomagać innym. Łącznie wszystkie klasy zebrały rekordową kwotę 815 zł 27 gr.

             

            - Samorząd Uczniowski kontynuował zbiórkę plastikowych zakrętek. Zebrano 6,5 worka zakrętek, które przekazano dla chorej Laury, mieszkającej na terenie naszej gminy, z przeznaczeniem na jej rehabilitację.

             

            - Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na losy czworonożnych przyjaciół i pod przewodnictwem opiekunów Samorządu Uczniowskiego bardzo aktywnie włączyli się w coroczną akcję "POMÓŻ ZWIERZAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”. Zebraną karmę w ilości  52,345 kg i koce ofiarowali dla zwierząt Ośrodka Adopcyjnego dla Bezdomnych Zwierząt „ARKA” w Przemyślu.

             

            Do stałych działań SU należało też comiesięczne wydawanie gazetki „Wiadomości Jadwiżańskie” oraz Czwartkowe Poranki z Muzyką.

            _______________________________________________

            Schroniska dla bezdomnych zwierząt to chyba najsmutniejsze zwierciadło ludzkiej bezduszności -  wciśnięte w siatkę klatek psie nosy i pełne wyrzutów miauczenie kotów. Człowiek był i jest przyczyną bezdomności zwierząt, a więc jest odpowiedzialny za powstały problem a przy odrobinie dobrej woli może pomóc.

             

            Ustawa o Ochronie Zwierząt głosi: "Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę"

             

            Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na losy czworonożnych przyjaciół i pod przewodnictwem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: J. Buczyńskiej, L. Grodeckiej i A. Piętki bardzo aktywnie włączyli się w coroczną akcję "POMÓŻ ZWIERZAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”  z przeznaczeniem dla Ośrodka Adopcyjnego dla Bezdomnych Zwierząt „Arka” w Przemyślu. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać 52,345 kg karmy  ;-) , która nie tylko wypełni miski, ale i sprawi, że niejeden psi ogonek zacznie merdać z radości i niejeden koci pyszczek zamruczy z zadowolenia.

             

            Jak powiedział św. Franciszek z Asyżu: „Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję – służyć im pomocą kiedykolwiek będą jej potrzebować.”

             

            Opiekunowie SU dziękują gorąco za zaangażowanie i wrażliwość, gdyż jedną z miar człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt.

             

            Opiekunowie SU informują też, że dzięki naszym uczniom 21.12.2018 r. przekazaliśmy 3,5 dużych worków plastikowych nakrętek dla Laury na jej rehabilitację.