• Aktualności

            • IX Przemyskie Pola Nadziei

            • W niedzielę 14.04.2024 r. wolontariusze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie wraz z opiekunami wolontariatu szkolnego – Panią Marzanną Zacharą i Panią Katarzyną Ryniak kwestowali pod kościołami w Krasiczynie i Tarnawcach po Mszy św. o godz. 11.00. Zbiórka odbyła się w ramach żonkilowej akcji IX Przemyskie Pola Nadziei. Organizatorem akcji jest Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy a jej cel to odbudowa i otwarcie Centrum Hospicyjno – Opiekuńczego BETANIA im. Rodziny Ulmów w Przemyślu.

              Żonkilowa kwesta członków wolontariatu szkolnego zebrała łącznie 1182zł (Krasiczyn – 743zł, Tarnawce – 439zł). Serdecznie dziękujemy!

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze zbiórki.

            • Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Pana Tadeusza"

            • W dniu 12.04.2024 r .o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Pana Tadeusza". 

              Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julian  Amarowicz, Oliwia Kość kl. V; Michał Kurasz, Jakub  Pels kl.VI; Aleksandra Antoniak, Aleksandra Katan kl. VII a.

              Uczniowie nie zawiedli pokładanych w nich nadziei, zdobywając czołowe miejsca, na które zdecydowanie zasłużyli, wkładając dużo rzetelnej pracy i ogromnego zaangażowania w przygotowanie.

              Z dumą i radością informujemy, że:

              Aleksandra Antoniak zajęła I miejsce;

              Aleksandra Katan  zajęła II miejsce ex aequo ;

              Jakub Pels zajął III miejsce ex aequo.

              Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu!

              Laureaci konkursu pod względem doboru właściwego do ekspresji czytających tekstu, ćwiczeń w dykcji,  dostosowania  tempa, oddechu, stosowania znaków przestankowych  oraz odpowiedniej  barwy dźwiękowej głosu,  przygotowywali się pod kierunkiem i przy pomocy Lilianny Grodeckiej.

            • Uroczyste podsumowanie realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”

            • W piątek 12 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”, którego koordynatorami były Pani Renata Garbarczyk oraz Pani Katarzyna Ryniak. Na uroczystości obecny był Dyrektor Szkoły  Pan Marek Kuźmiek oraz zaproszeni goście: Pani Alicja Majka i Pani Kamila Płóciennik reprezentujące Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Przemyślu, Pani Izabela Wojciechowska – Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Krasiczyn oraz Pani Marta Kochanowicz - Radna Gminy Krasiczyn.

              Przedstawiciele społeczności szkolnej, uczniowie klas 4 – 8 wraz z zaproszonymi gośćmi obejrzeli filmik, w którym przedstawiono wszystkie działania zrealizowane przez koordynatorów w ramach programu „Trzymaj Formę” w roku szkolnym 2023/2024. Znalazły się w nim zajęcia sportowe prowadzone przez Panią Ewę Pankiewicz, dekoracje na gazetkę szkolną wykonane przez uczniów pod nadzorem Pani Grety Halik, lokalna akcja rozdawania ulotek o zdrowym żywieniu oraz konkurs wiedzy dotyczący zasad zdrowego stylu życia przeprowadzone przez Panią Katarzynę Ryniak, a także warsztaty przedstawiające przyczyny i sposoby radzenia sobie ze stresem zrealizowane przez Panią Renatę Garbarczyk. Tyle treści, a zmieściły się w trwającym 4 minuty filmiku, za przygotowanie którego dziękujemy Pani Aldonie Maksym.

              Podczas uroczystości Pan Marek Kuźmiek oraz Pani Izabela Wojciechowska rozdali dyplomy i nagrody dla najbardziej aktywnych uczniów ufundowane przez GKRPA Gminy Krasiczyn, za co serdecznie dziękujemy.

               

              KONKURS PLASTYCZNY „Zasady zdrowego żywienia” – ulotka:

              I miejsce Oliwia Kość, kl. 5

              II miejsce Klara Maksym, kl. 5

              III miejsce Maria Sobala, kl. 5

              wyróżnienie Gabriel Rajzer, kl. 5

               

              KONKURS WIEDZY „Zasady zdrowego stylu życia”:

              I miejsce Gabriela Tkacz, kl. 7a

              II miejsce Karol Topolski, kl. 7b

              III miejsce Konrad Kieryk, kl. 7a

               

              KONKURS MULTIMEDIALNY „Fast food – dlaczego nie jest zdrowy?”:

              I miejsce Alicja Polkowska, kl. 8a

              II miejsce Amanda Foremny, kl. 8b

              III miejsce Amelia Hop, kl. 8b

               

              Po rozdaniu uczniom dyplomów i nagród wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli najlepszą prezentację multimedialną przedstawiającą skutki niewłaściwego odżywiania się. Na zakończenie uroczystości głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Marek Kuźmiek, który podziękował uczestnikom i koordynatorom programu za zaangażowanie w jego realizację a zaproszonym gościom za stałe i systematyczne wspieranie działań profilaktycznych prowadzonych na terenie szkoły. Zapraszamy do obejrzenia filmiku ze spotkania.

            • Zdrowe odżywianie w naszej szkole -Ogólnopolski Program Profilaktyczny "Trzymaj Formę"

            • W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę” w roku szkolnym 2023/2024 uczniowie kas 5 – 8 Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie wzięli udział w wielu różnorodnych działaniach przygotowanych i przeprowadzonych przez koordynatorów programu: Panią  Renatę Garbarczyk i Panią  Katarzynę Ryniak.

              Jednym z zadań było przygotowanie gazetki szkolnej dotyczącej zdrowego żywienia. Podczas lekcji uczniowie przygotowywali kolorowe rysunki, malowanki, wydzieranki z materiałów zakupionych dzięki dofinansowaniu akcji przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Krasiczyn za co gorąco dziękujemy Pani Izabeli Wojciechowskiej – Przewodniczącej GKRPA.

              Do programu „Trzymaj formę” zaprosiliśmy nauczycieli uczących w naszej szkole, którzy aktywnie wspomagali nas w przeprowadzeniu poszczególnych zadań. Dziękujemy Pani Grecie Halik za nadzorowanie wykonania pięknych, kolorowych makiet przedstawiających talerz zdrowia oraz piramidę żywienia. Prace uczniów kas 5 – 8 zostaną wykorzystane do dekoracji auli podczas podsumowania tegorocznego programu „Trzymaj formę” w naszej szkole a później będą wyeksponowane na gazetce szkolnej. Zapraszamy do ich obejrzenia.

            • Ogólnopolska „Wiosenna akcja sadzenia drzew”

            • Uczniowie ze świetlicy szkolnej włączyli się do ogólnopolskiej „Wiosennej akcji sadzenia drzew” prowadzonej na naszym terenie przez Nadleśnictwo Krasiczyn. W dniu 10 kwietnia br. roku przedstawiciel Nadleśnictwa –  podleśniczy Rafał Przybylski na spotkaniu z uczniami w krótkiej prelekcji przedstawił cele akcji. Uświadomił dzieciom, że sadzenie drzew to ważny krok w dbaniu o naszą planetę. Opowiadał także o znaczeniu drzew w biosferze. 

              Następnie uczniowie pod nadzorem podleśniczego zasadzili cztery jodełki wzdłuż płotu placu zabaw. Jedno drzewko wraz z uczniami zasadził Pan Dyrektor Marek Kuźmiek.  Gdy drzewka podrosną będą zacieniać plac, dzięki czemu w upalne dni przyjemniej będzie się na nim dzieciom bawić. 

              Akcja sadzenie drzewek była dla uczniów niezwykle atrakcyjną i cenną lekcją o przyrodzie.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

            • „Szkolne Prezentacje Artystyczne”

            • W dniu 9 kwietnia 2024 roku w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyły się eliminacje powiatowe XVI Przeglądu Scenicznej Twórczości Dziecięcej „Szkolne Prezentacje Artystyczne”. W eliminacjach wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Karolina Jurczak, uczennica klasy II b i Emilia Gut, uczennica klasy III.

              Komisja konkursowa Eliminacji Powiatowych XVI Szkolnych Prezentacji Artystycznych w składzie: Lucyna Rudawska, Krystyna Juźwińska, Dorota Pantuła - Ferlejko po obejrzeniu 10 układów tanecznych, 3 spektakli i wysłuchaniu 28 piosenek przyznała wyróżnienia dziesięciu wykonawcom oraz nominowała do Finału Regionalnego Przeglądu 4 piosenki, 2 układy taneczne i 1 spektakl teatralny.

              W Przeglądzie Emilka zaśpiewała „Przepis na bluesa”. Karolinka zaprezentowała piosenkę pt. „Mama ma zmartwienie” i wyśpiewała sobie nominację do Finału Regionalnego Przeglądu, który odbędzie się 17 kwietnia również w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Życzymy powodzenia i będziemy trzymać kciuki.

            • „XVI Kwietniowe Spotkania z Juliuszem Słowackim”

            •  

              W dniu 05.04.2024 r. o godz. 9.00 odbył się finał Konkursu Wojewódzkiego

              „XVI Kwietniowe Spotkania z Juliuszem Słowackim”

               

              Celem konkursu była:

              - popularyzacja twórczości literackiej Juliusza Słowackiego i wiedzy o poecie,

              - promowanie młodzieży uzdolnionej poetycko, plastycznie i muzycznie,

              - przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w kulturze,

              - kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej,

              - rozwijanie wrażliwości poetyckiej,

              - budowanie lokalnej tradycji.

               

              Konkurs dedykowany był dla uczniów klas VII i VIII w  4 kategoriach:

              1. Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego

              2. Konkurs recytatorski

              3. Konkurs poezji śpiewanej

              4. Konkurs plastyczny.

               

              Konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej a następnie uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół wyższego typu.

              W w/w konkursie wzięły udział uczennice z naszej szkoły : Amanda Foremny i Alicja Polkowska – konkurs recytatorski; Gabriela Tkacz – konkurs poezji śpiewanej; Amelia Fok, Alicja Polkowska, Maja Wróbel, Nikola Kowarzyk- konkurs plastyczny.

               

              Z wielką radością i zadowoleniem przyjęliśmy informację o ogromnym sukcesie trzech naszych uczennic :

              AMANDA FOREMNY ZAJĘŁA I MIEJSCE W KONKURSIE RECYTATORSKIM, prezentując 2 utwory: „Testament mój” i „Sonet”;

               

              MAJA WRÓBEL ZAJĘŁA I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM na plakat teatralny;

               

              GABRIELA TKACZ  ZAJĘŁA III MIEJSCE W KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ, wykonując cover utworu „Smutno mi Boże” wokalistki Sanah, z własnym akompaniamentem gitarowym.

               

              Laureatkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak godne zaprezentowanie naszej szkoły.

              Uczennice do konkursu  zostały przygotowane przez Liliannę Grodecką i Gretę Halik.

            • "Trzymaj Formę" - lokalna akcja promująca zdrowie

            • 5 kwietnia 2024 r. (piątek) uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie wraz z wychowawcą Panią Jolantą Kostkiewicz oraz koordynatorami programu „TRZYMAJ FORMĘ” -  Panią Renatą Garbarczyk oraz Panią Katarzyną Ryniak wyszli ze szkoły na wiosenny spacer po Krasiczynie połączony z rozdawaniem ulotek dotyczących zdrowego odżywiania. Ulotki uczniowie przygotowali samodzielnie w ramach ogłoszonego przez koordynatorów konkursu plastycznego „Zasady zdrowego żywienia” w ramach XVII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „TRZYMAJ FORMĘ”. Celem programu, w którym nasza szkoła bierze udział, od samego początku jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Różnorodne działania skierowane do uczniów naszej szkoły są inicjowane i prowadzone przez koordynatorów przez cały rok szkolny. Jednym z zadań było ogłoszenie i przeprowadzenie konkursu na ulotkę edukacyjną dotyczącą zdrowego odżywiania. Wszystkie prace były bardzo ciekawe - uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i różnorodnością wykorzystanych technik ale najważniejsze były oczywiście zawarte w nich treści. Zasady zdrowego odżywiania się są bardzo proste: regularne i zróżnicowane posiłki, spożywanie odpowiednich ilości warzyw i owoców oraz nasion strączkowych, picie wody (najlepiej niegazowanej), unikanie tłuszczu, soli i cukrów prostych (cukierki). Często o tym zapominamy, szczególnie dzieci, dlatego konkurs był dla uczniów sposobem na ich przypomnienie. Najlepsza praca została skserowana i rozdawana przez dzieci mieszkańcom Krasiczyna wraz ze zdrową przekąską – jabłkiem J Odwiedziliśmy Urząd Gminy Krasiczyn, Komisariat Policji, Pracownię Florystyczną Studio "Rosa". Pani Beata nagrodziła nas pięknymi fiołkami alpejskimi, które zostaną z nami w klasie – serdecznie dziękujemy :) Zachęcaliśmy też spacerujących mieszkańców do zapoznania się z naszą ulotką i do rozwiązania krzyżówki, której hasło - ZDROWE ODŻYWIANIE powinno być ważne dla każdego z nas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmiku z piątkowej lokalnej akcji naszych uczniów. Za zmontowanie filmu bardzo dziękujemy Pani Aldonie Maksym.

            • Uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku nr 1

            • W dniu 5 kwietnia 2024 r. odbyła się uroczyste otwarcie i  poświęcenie wyremontowanej szkoły. Prace remontowe objęły docieplenie strychu, wymianę instalacji elektrycznej i oświetlenia oraz malowania wszystkich pomieszczeń budynku. 

               

              W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:

              - Wójt Gminy Krasiczyn Pan Tadeusz Bobek

              - Sekretarz Gminy Krasiczyn Pan Jerzy Gruszecki

              - Skarbnik Gminy Krasiczyn Pani Ewa Prokopska

              - Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Marta Kochanowicz

              - Ksiądz Proboszcz Sławomir Nowak

              - Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Serwańska-Bobek

              - Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Sylwia Olszańska

              - Skarbnik Rady Rodziców Pan Dariusz Podolak.

               

              Dyrektor Szkoły, Pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni, Dzieci i Młodzież składają serdeczne podziękowania Władzom Gminy Krasiczyn za przeprowadzone remonty w budynku szkoły. Szkoła jest kompleksowo odnowiona, a dzieci uczą się w komfortowych warunkach na miarę XXI wieku.

            • Poranek wielkanocny

            • "Wielkanoc się zbliża wielkimi krokami z kurczakiem, barankiem, no i  pisankami/ wielkanocne obyczaje wszyscy dobrze znamy, przy świątecznym stole razem się zbieramy" to słowa jednego z wierszy recytowanego na poranku wielkanocnym, który z wielkim zaangażowaniem przygotowali uczniowie z kl.II B.

              Scenariusz obejmował wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej oraz przedstawienie najważniejszych zwyczajów związanych z tradycją tych świąt: święcenie palmy, malowanie pisanek, przygotowywanie wielkanocnego koszyka. Nie zabrakło również śmigusa-dyngusa.

              Uczniowie zaprezentowali wspaniałe umiejętności aktorskie i wokalne pomimo niemałej tremy wynikającej z występowania na wielkiej scenie GOK-u w Krasiczynie.

              Nastrój i atmosferę świąteczną podkreśliła piękna dekoracja wykonana przez Panią Joannę Bielańską, co w połączeniu z talentem uczniów zaowocowało doskonałym rezultatem.

              Przedstawienie przygotowała wychowawczyni kl.II B - Pani Joanna Bielańska i Pani Lilianna Grodecka.

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

            • Wielkanocne konkursy

            • Kolejny raz  uczniowie naszej szkoły  wzięli liczny udział w Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Wielkanocne Tradycje’’ zorganizowanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz gminnym konkursie „Wielkanocne tradycje - ilustracja, pisanka”. Dzieci w domu i w szkole z dużym zaangażowaniem przygotowywały pisanki oraz prace plastyczne. Poziom dzieł zrobionych  przez młodych artystów był bardzo wysoki, prace wykonane w różnych technikach odznaczały się pomysłowością, różnorodnością  oraz dbałością wykonania. Nad przebiegiem konkursu w kl. IV-VIII czuwała Pani Greta Halik.

              Z dumą informujemy, że praca ucznia klasy VI – Jakuba Pelsa – została wyróżniona przez profesjonalne jury w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

               

              Czołowe miejsca zajęliśmy także w GOK-u w Krasiczynie. Oto wyniki naszych uczniów:

               

              Kategoria ILUSTRACJA oddziały 5-6 latki

              III miejsce ex. Matylda Cisek, Martyna Cisek

               

              Kategoria PISANKA oddziały przedszkolne

              III miejsce - Milena Jedynak

               

               

              Kategoria ILUSTRACJA klasy 1-3

               

              I miejsce - Julia Świerk

              II miejsce ex. Szymon Litwin, Amelia Leśniak

              III miejsce - Gabriela Chruszcz

              Wyróżnienia: Fabian Kazieńko, Marcel Mliczek

               

              Kategoria PISANKA klasy 1-3

               

              I miejsce - Daria Amarowicz

              II miejsce - Karolina Jurczak

              III miejsce - Karol Bobek, Aurelia Lubińska

              Wyróżnienia: Alan Olszański, Lena Czuryk, Kajetan Leżuch,  Stanisłąw Kowalski

               

              Kategoria ILUSTRACJA klasy 4-8

               

              I miejsce - Lena Pelc

              II miejsce - Maja Wróbel

              Wyróżnienia: Kacper Olszański, Natalia Rodzeń

               

              Kategoria PISANKA  klasy 4-8

               

              I miejsce -Blanka Stawarz

              II miejsce ex. Maja Fedio, Kornelia Fok

              III miejsce ex. Klara Maksym, Szymon Walczak

              Wyróżnienia: Alicja Polkowska, Szymon Karpecki, Aleksandra Kowalska

               

              Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów,  gratulujemy osobom wyróżnionym i nagrodzonym. 

              Zapraszamy do szkolnego albumu fotograficznego oraz na stronę GOK-u w Krasiczynie w celu obejrzenia prac.

            • Wielkanocne kartki

            • W ramach programu „Aktywni błękitni - szkoła przyjazna wodzie” uczniowie klasy VI, pod czujnym okiem Pani Grety Halik przygotowali wspaniałe kartki wielkanocne. Wykorzystując rożne materiały i techniki stworzyli własne kompozycje. Zajęcia plastyczne były świetną zabawą, podczas której uczniowie wymieniali się przyniesionymi z domu włóczkami, tasiemkami, naklejkami, kolorowymi kartkami itp. Stworzenie właściwej przestrzeni do pracy uwolniło dziecięcą kreatywność i inwencję twórczą. Niektóre z prac zostały wręczone mieszkańcom gminy. Uczniowie klasy IV i V wręczali kartki i składali najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt informując jednocześnie o najważniejszych założeniach akcji ”Aktywni Błękitni…” Uczniowie odwiedzili m.in. Gminną Bibliotekę Publiczną, Aptekę, Urząd Pocztowy i sprawili ogromna radość obdarowywanym. To już druga akcja w marcu, kiedy uczniowie rozdali napotkanym mieszkańcom gminy własnoręcznie przygotowane przedmioty. Poprzednio były to ciasteczka z rymowankami, związanymi z oszczędzaniem wody. Dzięki takim przedsięwzięciom uczniowie stają się bardziej otwarci w komunikacji interpersonalnej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

              Koordynatorami konkursu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” jest Pani Katarzyna Ryniak, Pani Aldona Maksym i pedagog szkolny, Pani Renata Garbarczyk.

            • Warsztaty wielkanocne w kl. IV

            • W poniedziałek 25 marca 2024 r. uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej wraz z wychowawcą wzięli udział w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Panią  Magdalenę Błachut w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasiczynie, za co gorąco dziękujemy. Warsztaty pt. „Zwyczaje wielkanocne” miały na celu samodzielne wykonanie przez uczniów pisanek do świątecznego koszyczka na gotowych styropianowych formach. Uczniowie mieli do dyspozycji błyszczące cekiny i kolorowe bibuły. Pisanki nie były więc pisane ani rysowane tylko ozdabiane cekinami na malutkich szpilkach lub oklejane kolorowymi kulkami z bibuły. Zadanie okazało się dla uczniów nie lada wyzwaniem. Wszyscy ćwiczyli dokładność, wytrwałość i cierpliwość. Nie wszystkim się udało zrobić pisankę idealną, ale wszystkie były ładne. Ci uczniowie, którzy szybciej skończyli pracę mieli okazję obejrzeć księgozbiór biblioteki. Przeglądaliśmy różne pozycje, testowaliśmy ich zawartość czytając wybrane fragmenty. Największym powodzeniem cieszyły się „Przygody cwaniaczka” – okazało się, że część uczniów przeczytała całą serię. Brawo Wy! Na pewno był to dobrze wykorzystany czas. Wspólna praca, rozmowy i słodki poczęstunek na zakończenie zajeć. Wszystkim smakowało :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu warsztatów oraz filmiku, który zmontowała dla nas Pani Aldona Maksym. Dziękujemy :)

            • Ogromny sukces naszych uczennic podczas XXII Edycji Międzyszkolnego Konkursu pod hasłem „Flora i Fauna słodkowodna”

            • 22 marca to Światowy Dzień Wody. Dzień ten miał uroczysty charakter dzięki przedstawicielom Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach.

              W ramach odchodów zorganizowano bowiem XXII Edycję Międzyszkolnego Konkursu pod hasłem „Flora i Fauna słodkowodna”.

              Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla.

              Na konkurs uczniowie szkół z całego województwa nadesłali łącznie 260 prac (plastycznych, multimedialnych, fotograficznych i pisemnych). Spośród nich 28 prac narodzono oraz 36 wyróżniono. Zgłoszono 9 recytacji wierszy i 2 recytacje wierszy autorskich, wykonanie 3 piosenek, 1 inscenizację. W sumie do konkursu zgłosiło się  23 uczniów. Część artystyczna zostawał zaprezentowana w Centrum Kulturalnym w Przemyślu dla zgormadzonych gości.

              Z dumą pragniemy ogłosić, że uczennice naszej szkoły reprezentowały Krasiczyn w 3 kategoriach. Uczennica klasy 1 Magdalena Kopczak z piosenką „Świat bez wody”, uczennica klasy 7a Maja Wróbel z recytacją wiersza „Spotkanie z rzeką San”. Natomiast inscenizację „Ratujmy Matkę Ziemię” zaprezentowały uczennice klasy 7a. Do inscenizacji wykorzystaliśmy własne dekoracje, a nawet wcześniej nagrany film, który został przedstawiony w trakcie indywidualnego występu. Jury doceniło kunszt artystycznych naszych uczennic przyznając im nagrody.

              W kategorii recytacja 2 miejsce, a także nagroda za inscenizację. Dodatkowo poza konkursem wyróżniona została Aleksandra Antoniak za wspaniałe wykonanie piosenki w trakcie inscenizacji. Zarówno ze strony jurorów jak i widowni inscenizacja spotkała się z ogromnym uznaniem. Występy uczennic zachwyciły wszystkich zgromadzonych. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

              Do występów uczennice przygotowywały się pod okiem Pani Aldony Maksym i  pedagoga szkolnego, Pani Renaty Garbarczyk.

               

              Link do strony organizatora: 

              https://bolestraszyce.com.pl/?view=article&id=379:swiatowy-dzien-wody-2024-wyniki&catid=21:dzien-wody

            • Aktywni Błękitni – nowocześnie o wodzie

            • Szkoła przyjazna wodzie, to szkoła, która we współpracy z wieloma parterami, w tym społecznością lokalną systematycznie działa na rzecz edukacji ekologicznej, w szczególności w zakresie dbałości o wodę. Misją programu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” jest poszerzanie wiedzy i świadomości, promocja proekologicznych postaw oraz wyrobienie wśród uczniów nawyków bezpiecznego i aktywnego korzystania z zasobów wodnych. Nasza szkoła systematycznie organizuje inspirujące spotkania i warsztaty, w celu wzbogacania wiedzy i świadomość uczniów na temat drogocennej substancji, jaką jest woda.  21 marca dla uczniów klas IV, V i VI zorganizowano warsztaty sprawdzające wiedzę ekologiczną, znajomość najważniejszych zabagnień o wodzie ale także zajęcia sprawnościowe. Wodne memory, rozsypanka i wodny twister cieszyły się ogromną popularnością. Nagrodą za prawidłowe wykonanie wszystkich konkurencji była możliwość skorzystania z obrotowego selfie 360. Dla wszystkich uczniów była to nowość, która dostarczyła niesamowitej frajdy i zabawy. Aby wykonać nagranie uczniowie wchodzili na platformę i wykorzystując różne gadżety rozpoczynali zabawę. W tym czasie kamera na obrotowym ramieniu wykonywała okrążenie dookoła platformy, nagrywając film z perspektywy pełnego koła, czyli 360. Do  tego dodawano efekty specjalne. Nagroda za poprawne wykonanie wszystkich zadań była tak wspaniałą niespodzianką, że uczniowie po kilka razy nagrywali sobie filmiki. Wszyscy zgodnie twierdzili, że takie niespodzianki mogą być w szkole częściej. Dziecięcy uśmiech i zadowolenie to największa nagroda dla nauczyciela. Tym bardziej jest nam niezwykle miło, że mogliśmy sprawić uczniom taką przyjemność.

              W tym miejscu chcemy złożyć serdeczne podziękowania dla przedstawicieli firmy Sweet Budqa Selfie (http://budqaselfie.pl), którzy umożliwili uczniom naszej szkoły skorzystanie z obrotowego selfie 360. Atrakcja ta w ostatnim czasie ciszy się tak dużą popularnością. To był zaszczyt gościć u nas tak wspaniały zespół, który stworzył wyjątkową atmosferę i profesjonalnie zajął się uczniami, nawet tymi nieśmiałymi. Zapraszamy do obejrzenia filmu z wykorzystaniem nagrań z obrotowego selfie 360, którego autorem jest Pani Aldona Maksym.

              Koordynatorami konkursu „Aktywni Błękitni” jest Pani Katarzyna Ryniak, Pani Aldona Maksym i pedagog szkolny, Pani Renata Garbarczyk. 

            • Aktywni Błękitni – niecodzienne spotkanie

            • Misją programu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Dlatego koordynatorzy projektu w naszej szkole systematycznie organizują spotkania, prelekcje, warsztaty i lekcje pokazowe aby powyższa tematyka nie była obca uczniom. 21 marca, w Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole pojawił się wyjątkowy, ponad 3 metrowy gość. Uczniowie naszej szkoły, dzięki uprzejmości firmy Sweet Budqa Selfie (http://budqaselfie.pl) mieli wyjątkową okazję do spotkania z niedźwiedziem polarnym. Akcja została zorganizowana w celu przybliżenia zagadnień związanych z wodą i jej mieszkańcami. Topniejące lodowce sprawiają, że zaczyna brakować przestrzeni do życia tych wspaniałych ssaków. Niedźwiedź polarny zwany jest królem Arktyki. Niestety to gatunek zagrożony wymarciem. Na świecie jest już tylko 22-31 tys. niedźwiedzi polarnych. Lodowce przykrywające większość Arktyki, jak twierdzą progności, pod koniec tego stulecia zostaną tylko w pasie powyżej Grenlandii i Kanady. Ten teren stanie się jedynym schronieniem dla niedźwiedzi polarnych i innych dzikich stworzeń walczących o przetrwanie. Dlatego tematyka związana z wodą i jej mieszkańcami jest tak istotna.

              Składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom firmy Sweet Budqa Selfie oraz Panu Piotrowi Ciskowi, który systematycznie wspiera działania w ramach programu „Aktywni Błękitni…” za dostarczenia uczniom wyjątkowych doznań. „Dzień wagarowicza” pozostanie na długo w pamięci uczniów. Zapraszamy do obejrzenia filmu, którego autorem jest Pani Aldona Maksym.

              Koordynatorami konkursu „Aktywni Błękitni” jest Pani Katarzyna Ryniak, Pani Aldona Maksym i pedagog szkolny, Pani Renata Garbarczyk. 

            • V Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego

            • W dniu 22.03.2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu odbyło się  V Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego "Das Deutsche Diktat",  którego celem jest  rozwijanie zainteresowania i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. Patronat nad konkursem objęła Katedra Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Goethe- Institut w Warszawie.

              W konkursie uczestniczyły szkoły podstawowe z Przemyśla i powiatu przemyskiego.

              W dyktandzie wzięła udział uczennica naszej szkoły ALICJA POLKOWSKA z kl. VIII a, która zajęła II miejsce.

              Oprócz pamiątkowego dyplomu i nagród rzeczowych, Ala otrzyma również punkty na świadectwie ukończenia kl. VIII, które będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkoły średniej.

              Uczennica przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Piotra Tarnawskiego.

              Gratulujemy sukcesu!

            • Świąteczna wizyta wolontariuszy w EDPS w Prałkowcach

            • W piątek 22 marca 2024 r. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie kolejny raz odwiedzili pensjonariuszy Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach. Opiekunami wyjazdu były p. Katarzyna Ryniak oraz p. Renata Garbarczyk. Przejazd uczniów spod szkoły do domu opieki zapewnił nam Wójt Gminy Krasiczyn, za co serdecznie dziękujemy. Powrót wolontariuszy do domu zorganizowali rodzice, którzy doceniają zaangażowanie swoich dzieci w wolontariat po godzinach spędzonych w szkole. Dziękujemy Państwu za pomoc.

              Piątkowy wyjazd, tuż przed Niedzielą Palmową, był okazją do przekazania palm wielkanocnych wykonanych przez wolontariuszy i opiekunów wolontariatu: p. Marzannę Zacharę i p. Monikę Chruszcz. Siostry z EDPS żartują, że od wielu lat nic nie muszą robić bo palmy do święcenia mają zapewnione przez uczniów ze szkoły w Krasiczynie. Fakt, że od rozpoczęcia wolontariatu na rzecz EDPS w Prałkowcach palmy wielkanocne zawsze są :)

              Spotkanie uczniów z pensjonariuszami przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Towarzyszyły nam panie opiekujące się osobami starszymi w domu opieki oraz oczywiście Siostra Dyrektor, która potrafi zjednać sobie każdego. Naszych uczniów rozbraja herbatką i cukierkami :) Wolontariusze wspólnie z pensjonariuszami wykonywali palmy – wszyscy, którzy byli na sali terapii zajęciowej aktywnie pomagali w ich tworzeniu, nikt nie wyszedł bez kolorowych gałązek. Wykorzystaliśmy kwiatki z bibuły, bukszpan, kolorowe dodatki i bazie przygotowane przez siostry. Były rozmowy i mnóstwo śmiechu. Królem spotkania został Olivier z kl. VIIIa okrzyknięty jednogłośnie przez pensjonariuszkę p. Paulinkę – przewodniczącym :)

              Jak zwykle żal było się rozstawać, ale już jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu. Do zobaczenia!

            • XXIII Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”

            • 21 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Data konkursu, jak i zestawy pytań są te same dla wszystkich krajów. Podnosi to atrakcyjność konkursu.

              W naszej szkole udział w konkursie wzięło 19 uczniów z różnych klas. Pisali oni testy w czterech kategoriach:

              Żaczek: kl. II a – 2 osoby

                            kl. II b – 5 osób

              Maluch: kl. IV – 3 osoby

              Baniamin: kl. VI – 7 osób

              Kadet:  kl. VIII a – 2 osoby.

               

              Uczniów do testu przygotowywali nauczyciele:

              kl. II a – p. Oktawia Oszczypko,

              kl. II b – p. Joanna Bielańska,

              kl. IV – p. Jolanta Kostkiewicz,

              kl. VI i kl. VIII a – p. Jolanta Buczyńska.

               

              Uczniowie z w/w nauczycielami na dodatkowych zajęciach z matematyki rozwiązywali testy konkursowe z lat poprzednich. Pracowali też samodzielnie w domu. Włożyli dużo wysiłku, dlatego życzymy im upragnionego sukcesu.

            • Dzień bez plecaka i Dzień Kolorowej Skarpetki

            • W dniu 21 marca, w pierwszym dniu wiosny, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, obchodzony był Dzień bez plecaka. I tym razem uczniowie nie zawiedli a ich pomysłowość zasługuje na szczery podziw i pełne uznanie. Czego tam nie było... Wózki dla lalek i zakupowe, pudła, pudełka przeróżnej wielkości i koloru, worki i woreczki, małe i ogromne torby a nawet... odkurzacz,w którym mieściły się zeszyty 😀. 21 marca to też Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa - nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Wierzymy, że drobne i pozornie mało ważne gesty mają znaczenie, toteż włączyliśmy się do tej  akcji społecznej, chcąc podnieść świadomość na temat życia i potrzeb osób z Zespołem Downa oraz chcąc pokazać swoje zrozumienie i pełną akceptację. Założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.